Zavřít reklamu
  • iMac 2017 porovnání grafických karet #1389

    Zdravím, chci se poradit s vhodnou volbou grafické karty (doby kdy jsem tomu rozumněl jsou pryč). Jde mi předevšm o grafické karty Radeon PRO 570 a 580 v nejnovějším modelu iMac 2017. Tabulkově si je samozřejmě dokážu porovnat i nějakým tím grafem. Např.: Co však již z porovnání nedokážu vyčíst je jejich praktická stránka. Aby jste mě chápali jde mi o to zdali investice a volba silnější grafické karty má odpostatnění. Nikde nemohu najít pratický test jako například: renderování 4K pětiminuového videa Zdali rozdíl v práci grafických karet bude otázkou rozdílu v řádu minut či desítek minut. Popřípadě jestli výkonostní rozdíl bude natolik markantní, že by se jednalo o rozdíl v řádu hodin. Jestli dokáže někdo z Vás ze srovnání posoudit zdali rozdíl bude takový či nikoliv popřípadě jestli má někdo reálnou zkušenost. Střih videa sice nebude primární náplní grafické karty v mém případě, ale i přesto. Pokud mám možnost upgradovat před nákupem je to pro mě schůdnější cesta. Kdyby se kupříkladu jednalo o Win PC a primárně hraní her je volba silnější a výkonější karty jasná. Nicméně v případě iMacu se očekává defakto stále a tatáž práce náročnější práce se časem může projevit spíše na náročnějších požadavcích programů než kupříkladu, že fotky najednou budou mí místo několik MB tak několik GB atp. Předem děkuji, všem co budou moci přispět užitečnými poznatky PS: chápu že cenový rozdíl v celkově sumě není tak markantní

Odpověď na: iMac 2017 porovnání grafických karet

celý text

.