Zavřít reklamu
  • Dotazy nováčka na Icloud na Macos #3683

    Ahoj, jsem nový uživatel macOS a některé věci neumím, žádám o radu, jak to udělat: 1) mám Macbook 12 s 512 GB SSD, ale mám tak 800 GB pracovních dat. Samozřejmě ne všechna data potřebuji mít na disku a konečně jsem u iphonu pochopil, jak se dá použít icloud, i když u iphone jej používám jen na fotky. Tedy, je možno nastavit, aby některé složky byly za každých podmínek kompletně na lokálním SSD a samozřejmě v kopii synchronizované na icloudu a jiné, že by se na lokální SSD stahovali jen v případě, že bude na disku dostatek volného místa? Tak jako to prostě dělá iphone s fotkama - pokud je interního uložiště hodně, tak fotky stahuje a pokud ne, stáhne jen náhledy a pro práci s nimi je stahuje, až jsou potřeba 2) dá se naopak nastavit, aby některé složky byly výhradně na icloudu, ale abych je viděl v adresářové struktuře na Macu? Pokud ano, budou soubory a jejich obsah indexovány, abych mohl vyhledávat v obsahu? (toto považuji za jednu z nejsilnějších výhod macos proti windows) 3) dá se nastavit a nebo nahradit prohlížeč obrázků tak, abych, když otevřu jednu fotku ve složce, tak abych šipkama mohl okamžitě zobrazovat předešlou/následující fotku ve složce? Tak jako to umí jakýkoli prohlížeč ve windows včetně toho defaultního? Děkuji

    Dotazy nováčka na Icloud na Macos #12490

    Ahoj, tiež by ma to zaujímalo. Nepodarilo sa ti časom na niečo prísť?

Odpověď na: Dotazy nováčka na Icloud na Macos

celý text

.