Zavřít reklamu
  • Macbook Pro A1278 late 2011 – neúspěšné pokusy o upgrade na SSD disk #3659

    Ahoj, rád bych požádal o radu. Mám před sebou Macbook Pro, je to A1278, měl by to být late 2011. Mac přestal fungovat, po bootu se objevila pouze složka s otazníkem. Už jsem několik těchto macků opravoval s podobným problémem, tak jsem šel po flexu. Koupil jsem flex se stejným označením, nicméně s ním už to disk při pokusu o nabootování do diskové utility disk ani nevidělo, takže jsem jej zase promptně vrátil a zakoupil rámeček na disk na pozici cd mechaniky. Instalaci jsem zkoušel na dvě SSD, Sandisk 500GB a WD Blue 500GB. S WD jsem se dostal dále, povedlo se nainstalovat systém, nicméně při prvotním spuštění kdy se má objevit nastavení klávesnice a spol jsem se dočkal pouze šedé obrazovky s kurzorem. Při pokusu o instalaci na Sandisk instalace končí zhruba ve dvou třetinách chybou že na tento PC nelze systém Mac OS nainstalovat nebo něco v tom smyslu. Zkoušel jsem disky samozřejmě vždy formátovat, ať jsem zkoušel APFS či klasický žurnálový tak se instalace nezdařila a nevypadalo to, že by to mělo na fci vliv. Dále jsem se pokusil nainstalovat systém na klasický disk, což fungovalo bezchybně. Po nabootování jsem mac nastavil a stáhl utilitu CCC (Carbon Copy Cloner) a připojil jsem SSD přes rámeček do USB. Spustil jsem klonování disku a vše úspěšně doběhlo (samozřejmě na zformátovaný, čistý disk). Po přepojení SSD do pozice pro mechaniku přes redukci Mac nabootoval, nicméně nijak závratnou rychlostí, řekl bych, že snad i pomaleji než s klasickým HDD a následně jsem zjistil, že nelze spustit některé aplikace jako Safari a podobně, prostě kliknu a nic se neděje. Máte s tím prosím někdo zkušenosti případně tip co ještě můžu vyzkoušet? Předpokládám, že půjde problém s kompatibilitou SATA III? Předem děkuji za případnou radu, už jsem na tom i se sháněním dílů vytavil asi pět dní různými pokusy o instalaci...

Odpověď na: Macbook Pro A1278 late 2011 – neúspěšné pokusy o upgrade na SSD disk

celý text

.