Zavřít reklamu
  • Externí Harddisk #3264

    Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by jste mi poradili ohledně Macbooku pro a externího harddisku. Koupil jsem externí harddisk. Po připojení k macu mi nejdou na hardsisk kopirovat soboury. Oprávnění k pristupu mám a zkousel jsem odemknout zamek v zalozce Informace ale stale nejde. Mockrát děkuji za radu.

    Externí Harddisk #11833

    NTFS, HFS+, APFS, FAT, ExFAT a jak se v nich vyznat
    NTFS – formát společnosti Microsoft, na který Mac nezvládne zapisovat. Pokud máte externí disk s tímto souborovým systémem, Mac jej otevře, dokáže číst soubory, ale nezvládne na něj zapisovat. Zápis lze řešit placenou aplikací třetích stran. Ideální je jej přeformátovat na univerzální ExFAT.
    HFS+ – pro změnu systém společnosti Apple, se kterým neumí pracovat Windows.
    APFS – Apple File System je nejnovějším souborovým systémem, který podporuje pouze macOS High Sierra a cílí primárně na moderní SSD disky
    FAT – starší souborový systém, který se však stále objevuje zejména na USB flash pamětích nebo paměťových kartách. A nemusíte mít strach, Mac FAT přečte a zvládne na něj zapisovat.
    ExFAT – univerzální souborový systém. Umí jej použít novější Windows i Mac. Pokud potřebujete váš externí disk používat na obou platformách, je to ideální řešení.

    Externí Harddisk #48392

    Mám jiný problém. Nemohu disk formátovat z důvodu následného použití u chytré android televize, která jiný než NTFS nepodporuje.
    Je nějaké řešení, jak na MAC dokázat na tento typ disku zapisovat?
    Jediné řešení je stáhnout na macu, uuložit na cloud, stáhnout na PC, uložit na externí hdd.. Virtuál na macu se mi už dělat nechce..

    Externí Harddisk #48395

    Tve reseni se jmenuje Paragon NTFS a k tomu doporuceni neoznacovat tu Android televizi jako chytrou 😉

Odpověď na: Externí Harddisk

celý text

.