Externí Harddisk

Sierra, El Capitan, Yosemite a starší, návody a triky, aplikace, řešení problémů
DanielMotlik

Externí Harddisk

Příspěvekod DanielMotlik » stř 06. bře 2019 14:03:35

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli by jste mi poradili ohledně Macbooku pro a externího harddisku.

Koupil jsem externí harddisk. Po připojení k macu mi nejdou na hardsisk kopirovat soboury.

Oprávnění k pristupu mám a zkousel jsem odemknout zamek v zalozce Informace ale stale nejde.

Mockrát děkuji za radu.
ropyno

Re: Externí Harddisk

Příspěvekod ropyno » čtv 07. bře 2019 7:04:56

NTFS, HFS+, APFS, FAT, ExFAT a jak se v nich vyznat
NTFS – formát společnosti Microsoft, na který Mac nezvládne zapisovat. Pokud máte externí disk s tímto souborovým systémem, Mac jej otevře, dokáže číst soubory, ale nezvládne na něj zapisovat. Zápis lze řešit placenou aplikací třetích stran. Ideální je jej přeformátovat na univerzální ExFAT.
HFS+ – pro změnu systém společnosti Apple, se kterým neumí pracovat Windows.
APFS – Apple File System je nejnovějším souborovým systémem, který podporuje pouze macOS High Sierra a cílí primárně na moderní SSD disky
FAT – starší souborový systém, který se však stále objevuje zejména na USB flash pamětích nebo paměťových kartách. A nemusíte mít strach, Mac FAT přečte a zvládne na něj zapisovat.
ExFAT – univerzální souborový systém. Umí jej použít novější Windows i Mac. Pokud potřebujete váš externí disk používat na obou platformách, je to ideální řešení.

Zpět na „macOS“