Zavřít reklamu
  • Chyba pri instalaci Mojave #2751

    Zdarec, chtel jsem si rano upgradnout macOS z High Sierra na Mojave... vse bezelo v cajku... pak jsem se vratil ke kompu a byla tam hlaska "Do tohoto pocitace nelze macOS nainstalovat" a klavesnice ani mys nejely.... nevite nekdo co ted? Mam iMac 27" 2017

    Chyba pri instalaci Mojave #10755

    Ja by som skúsil cistu inštaláciu

    Chyba pri instalaci Mojave #10756

    Někde jsem četl že v některých případech to chce doinstalovat nějaký doplněk, ale pokud není počítač na drátové síti tak se to nedokončí.

    Chyba pri instalaci Mojave #10757

    No už jsme dostal pomocí shift alt command r do nastavení na instalaci znovu high sierry, ale macintosh HD píše že je zamčenej a jinam mi to naomstalovat nedovolí, tak už nevím....asi to brho hodím z okna :/ ale děkuju za rady

    Chyba pri instalaci Mojave #10758

    Tak jsem včera ještě zkusil nainstalovat nejnovější mac OS v tom safe mode režimu. Instalace Mojave začla, pak se zasekla na 2% - vygooglil jsem, že mám čekat a po 4 hodinách to napsalo, že nejde nainstalovat. Takže dneska ještě zkusím smazat VRAM a pak ještě jednou, pokud ani tohle nepomůže, tak vymažu celej hard disk a udělám instalaci načisto - tím pádem u mě tenhle krumpl skončil a bude na prodej - od Applu mám ještě iPad Pro a s ním jsem spokojenej, ale abych při běžný triviální aktualizaci systému skrz app store musel strpět tohle, co právě zažívám, to si radši koupím něco s windowsama, který vždycky rozchodím - Apple palec dolů 😕

    Chyba pri instalaci Mojave #10759

    To není chyba APPLE, zřejmě máš něco porušeného na disku. nechápu, že se bráníš čisté instalaci. Ta by měla pomoci.

    Chyba pri instalaci Mojave #10760

    Tak čistá instalace provedena a OS Mojave funguje. Každopádně kdybych měl tohle martyrium podstupovat při každý aktualizaci na novej mac OS .... čím dál více se přesvědčuji, že Apple je navoněná bída ... na počítači s windowsama se mi nic podobnýho za 20 let používání těchto počítačů nestalo - u iMacu po necelém roce ... hrozný ❗

    Chyba pri instalaci Mojave #10761

    Pokiaľ sa ti doteraz na Wine nič také nestalo, tak sa v tomto segmente asi pohybuješ dosť málo, či len okrajovo.
    Aktualizácie windowsov sú úplná katastrofa, ak pominiem ten čas, ktorý to vyžaduje, tak samotný update dokáže zhodiť kopu aplikácií (vo firme kritických), a pri neúspešnej aktualizácií (Nb aj Desktopy prevažne Dell či HP) nastáva niekoľko hodinový rollback spať. Nehovoriac o tom, že občas sa pri aktualizácií kusne nejaký driver, či Pc po update vôbec nenabehne. Zažil som už aj pár BSOD pri aktualizáciách. Používam Macbook Pro, avšak viac mi vyhovuje linux. Ver mi, tvôj prípad sa s Windowsami ani z ďaleka nedá porovnávať, nakoľko tvoríš možno to 1% užívateľov, ktoré má pri update Apple produktov problém (nechci aby som percentuálne vyjadril problémovosť u Winu) 😉 Snažíme sa to s kolegovcami ošetrovať, avšak univerzálne riešenie pre 300+ Pc asi ani neexistuje.
    Rada na záver: Ak si chceš okúsiť niečo nové, nainštaluj si nejaké Linuxové distro (aj keď v prípade Macu to neni to pravé orechové), určite nie Windows. 😉

Odpověď na: Chyba pri instalaci Mojave

celý text

.