Zavřít reklamu
  • Vyplatí se Parallels? #2489

    Ahoj. Chtěl bych na Macu rozjet Windows a pořád nevím, jestli se mi vyplatí investovat do parralers. Hodně se mi líbí, že bych mohl rychle spouštět windows aplikace přímo z docku a parallels se spustí na pozadí a já skoro ani nezaregistruju, že nepracuju na mac os ( jestli to teda opravdu tak funguje). Taky co jsem se dočetl, tam prý nějak funguje sdílení souborů mezi windows a mac OS. Mám ale obavu, jak je to s výkonem.. mám jen 8GB operační paměti.. přičemž mac os i v klidu zabere celkem dost.. takže Parallers můžu přidělit maximálně 4GB.. což už není moc a nevím, jestli to bude stačit pro plnohodnotnej plynulej chod.. nebo je to nějak chytřejší a optimalizovaný ? Všichni píšou, jak výkon je skoro srovnatelnej jako, kdybych měl ty windows spuštěný " naostro".. jak vlastě Parallels fungují ? Já měl za to, že to není nic jiného, než klasická virtualizace (jen dobře odladěná).. ale snaží se to tvářit jako něco víc.. Ještě by mě zajímalo jestli můžu přidělenou RAM a procesor měnit "za běhu" nebo to nastavím na začátku a už s tím nejde hnout? To samé s místem na HDD ?? Pak ještě jak je to s cenou..myslel, jsem, že si prostě koupím licenci a mám jí nastálo, pak jsem ale zjistil, že si budu muset za rok nebo dva koupit upgrade na příští nebo přespříští verzi protože ta stávající nebude podporovat novější systémy neví někdo, jak to teď je a jak často vychází nové verze a jak dlouho podporují novější mac os ? Zkrátka, když si teď koupím parallels, jak dlouho nebudu muset nic platit a budou mi fungovat ( když budu pořád aktualizovat mac) ? Počítal jsem ještě se studentskou slevou není v tomhle nějaký háček je to plnohodnotná verze? Možná se ptám hloupě, ale v tomhle je třeba být obezřetný a někdo jiný si může všimnout něčeho co já ne.. A jsou i na upgrade nějaké studentské slevy ? Nejlepší bude když vyzkouším tu 14 denní zkušební verzi a uvidím, chtěl bych ale nejdřív slyšet nějaké názory a rady tady.. doporučili byste mi Prallels ? A poběží mi plynule na mém Macbooku https://www.iwant.cz/Apple-MacBook-Pro-13-3-2-3GHz-8GB-256GB-vesmirne-sedy-2017--p18000?gclid=CjwKCAjwg_fZBRAoEiwAppvp-eXvt5s8s2hY5ij70bwbn8v95k7q5IRaY___4rV2W4BWYS0_ytKjSRoCv2gQAvD_BwE#c=zdarma ? Předem Díky za rady

    Vyplatí se Parallels? #10137

    Čau,

    po letech zkušeností s Parallels ti je můžu doporučit s doporučením, že budou dělat to co chceš - pouštět Windows na popředí i na pozadí, sdílet obsah mezi reálným a virtuálním počítačem, pokud máš svižný stroj, tak to poběží i svižně (naposledy mi běžely na iMacu 27" z roku 2011 s 12GB RAM a SSD diskem - jako vývojář a hráč Civilizace toho víc nepotřebuju a výkonu to mělo s 3,1 Ghz dost.. zkrátka tu tvoji potřebu virtuálního stroje naplní.

    Ale:

    1. Parallels mají naprosto na hovno obchodní model. Každý podzim dostaneš zdarma upgrade OSX a pokud aktualizuješ, budeš si muset koupit za 50 EUR upgrade Parallels, protože ti nepoběží. Je to obchodní záměr, ne chyba

    2. Zadělají ti Dock ikonama - Start nabídka Windows se ti objeví v Docku, i když budou Windows vypnuté. Má to svůj význam, ušetří ti to krok - nastartovat Win a pak pustit aplikaci - takhle klikneš na Explorer (či jak se to jmenuje) a Parallels ti na pozadí spustí Win a Explorer se ti objeví jako Okno na ploše Macu. Díkybohu to jde smazat.

    A víc toho nemám. Fakt je to dobrej systém, ale pro mě otravnej a hlavně se šíleným obchodním modelem, takže jsem to zrušil a přešel na VmWare Fusion. Potřebuju to jen kvůli Enterprise Architectu, jinak ne. Windows 10 mi běží na iMac 27 5K 2017 s SSD diskem a 16 GB RAM jako víno. Občas si klopýtnou, ale to není věcí VmWare, to je jejich standardní chování. Z pohledu techniky je to OK.

    Ve svém dotazu jsi psal o Macbooku. Mám Macbook Pro 15" Retina Late 2013, 8GB RAM, 2 Ghz Core i7. Tam ti to nedoporučuju. Windows jsou pro Macy extrémně náročnej systém, notebook topí jako kráva, větrák po chvíli začne hučet a nepřestane, dokud to nevypnu. Tehdy jsem vyhodil Parallels + Windows 7, teď jsem vyhodil Fusion s Windows 10. Asi bych ti spíš doporučil Bootcamp a vyhradit Windows samostatný prostor na disku a zkusit, jak se to chová. Windows 10 nejsou na mém Macbooku podporovány (Bootcampem) a do dalších experimentů jsem se nepouštěl, mám to na práci, ne na blbosti. Ale třeba to jde.

    Takže nejdřív si zodpověz otázku na co to vlastně potřebuješ a jestli je tohle nutné.

    Vyplatí se Parallels? #10138

    Ahoj Zakk,

    Jsem si jistý, že nepotřebujete software Parallels, protože místo toho můžete použít VirtualBox a dosáhnout přesně stejných výsledků zdarma.

    To je to, co musíte udělat, abyste nainstalovali VirtualBox a vytvořili virtuální počítač pro systém Windows:

    • stáhněte si aplikaci VirtualBox for Mac z adresy https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
    • stáhněte soubor VirtualBox Extension Pack z adresy https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
    • nainstalujte VirtualBox na Mac a spusťte jej
    • v programu Finder dvakrát klikněte na soubor VirtualBox Extension Pack, VirtualBox nabídne jeho instalaci, postupujte podle jednoduchých pokynů a nainstalujte jej
    • v VirtualBox vytvořte virtuální počítač pro Windows (budete potřebovat instalační soubor ISO systému Windows, v VirtualBox musíte jej přidat na virtuální optické CD - ale také můžete použít instalační CD systému Windows)

    Neváhejte se prosím zeptat na jakékoli související otázky, rád vám poskytnu další pomoc.

    Hello Zakk,
    I'm sure you do not need Parallels software, as you can use VirtualBox instead, and achieve exactly the same results for free.
    This is what you need to do to install VirtualBox and create virtual machine for Windows:

    • download VirtualBox for Mac from https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
    • download VirtualBox Extension Pack from https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
    • install VirtualBox on Mac and start it
    • in Finder, double-click on VirtualBox Extensions file, VirtualBox will offer to install it, follow simple instructions and install it
    • in VirtualBox, create virtual machine for Windows (you will need Windows installation ISO file, you need to add it to virtual optical CD - but also you can use Windows installation CD instead)
      Please feel free to ask any related questions, I will be happy to provide a further assistance.

    Vyplatí se Parallels? #10139

    Tak teď jste mi docela zamotali hlavu 😀 A vůbec nevím pro co se rozhodnout..

    A jaký má obchodní model VMware to se koupí jednorázově ?
    A ještě jsem chtěl vědět zabírá Parallers ( případně i jiný virtuální stroj) nějakou operační pamět i když je "uspaný" ?
    A má konkurence VMware nebo VirtualBox ty stejné vychytávky jako Parralers ? Spouštění na pozadí a sdílení souborů.. ?
    Taky jsem četl, že co se týče výkonu, tak je na tom VirtualBox hůř.

    Jinak windows chci kvůli programům, které potřebuju do školy jako Microsoft SQL server, VisualStudio( verze pro mac není stejná jako pro win.) atd.. a taky bych si rád zahrál nějakou NENÁROČNOU hru.

    Vyplatí se Parallels? #10140

    Při spouštění virtualizačního softwaru a hostujícího operačního systému je třeba věnovat pozornost prostředku paměti (RAM) v aplikaci Activity Monitor v části Memory. Uvidíte, že po spuštění macOS Sierra zaberá méně než 3gb paměti (pravděpodobně stejné nebo blízko pro High Sierra), VirtualBox bere 40mb+ paměť (guest operační systém není spuštěn) nebo 2gb+ (guest OS/2gb alokovaná paměť běží) atd.

    Snažte se vyhnout situacím, kdy je vaše paměť o celkové kapacitě 8gb obsazena jak operačním systémem MacOS, tak i hostujícím operačním systémem. Pokud se tak stane, váš počítač se výrazně zpomalí, může se stát, že přestane reagovat atd. (Kvůli výměně/swapping mezi pamětí a pevným diskem).

    Po instalaci systému Windows budete muset nainstalovat doplňky pro guest OS (Virtualbox: Devices / Insert Guest Additions CD Image...)

    Ano, existuje sdílení souborů v VirtualBoxu.

    When running a virtualization software and guest operating system, you need to pay attention your memory (RAM) resource in Activity Monitor app, under 'Memory'. You will see that after boot macOS Sierra takes under 3gb memory (probably the same or near for High Sierra), VirtualBox takes 40mb+ memory (guest OS is not running), or 2gb+ (guest OS with 2gb allocated memory is running) etc.
    Try to avoid situations when your total 8gb memory is occupied by both macOS and guest OS, when that happens, your computer will slow down considerably, it may become unresponsive etc (because of swapping between memory and hard disk).
    After installing Windows, you will need to install Guest Additions (in Virtualbox: Devices - Insert Guest Additions CD Image...)
    Yes, there is File Sharing in VirtualBox.

    Vyplatí se Parallels? #10141

    Bootcamp je jasna volba , ne ztracejte cas s virtualnimy blbostma.

    Vyplatí se Parallels? #10142

    Používan Paralles, predtým na macbook pro 15 (late 2011) a teraz na macbook pro 2017 a funguje absolútne spoľahlivo. Mám najnovší mac os a aj najnovšiu ver. Parallels. Jediný problém som mal dávnejšie, kedy pri behu win sa mi dosť hrial starší macbook, ale to som odhalil pomerne rýchlo, že vo win beží na pozadí jedna pre mňa nepotrebná služba (myslím že niečo s media playerom) a po jej vypnutí bolo všetko ok. Som elektrotechhnik a na win bežia programy od siemensu (Simatic), Sick a ešte pár nenáročných vecí. Nový macbook sa hreje minimálne, s tým problém nie je.
    No jediná nevýhoda je tá cenová politika, ako bolo už spomenuté. Inak odporúčam.
    A docku mám len ikony ktoré ja chcem (mám tam 2, ikonu Parallels a štart tlačidlo z windowsu). Všetko beží svižne, ani si neuvedomujem že je to virtual.

    Vyplatí se Parallels? #51378

    Mel bych jeden dotaz na uzivatele Parallels. Kdyz si koupin casove neomezenou licenci student, musim platit jeste neco? Např licenci Windows?

Odpověď na: Vyplatí se Parallels?

celý text

.