Zavřít reklamu
  • Chyba Time Machine #1534

    Zdravím, zálohuju si počítač na externí harddisk pomocí Time Machine. I když je odpojený a TM otevřu, jsou tam zálohy za posledních pár hodin a jedna třeba týden stará. Ze složitých nesouvisejících důvodů (iCloud podělaný nefunkční ) jsem chtěl obnovit celý počítač ze zálohy bez harddisku, jen ze zálohy co byla v počítači. Jenže jsem to asi neudělal dobře a měl jsem označenou jen plochu. Zeptalo se to na heslo a "Chcete nahradit aktuální kopii položky „Desktop“ obnovovanou verzí? Položka „Desktop“ je požadována systémem macOS." Původní, ponechat oboje nebo nahradit. Zmáčknul jsem Nahradit, všechno na ploše kromě Macintosh HD se smazalo a potom se 20 minut kopírovalo 64GB a bum, plocha vypadala jako před týdnem. Potom jsem se chtěl vrátit do předchozího stavu a obnovit pomocí TM plochu starou dvě hodiny. Probíhalo to stejně, ale když jsem zmáčknul Nahradit a všechno zmizelo tak mi to řeklo "Operaci nelze dokončit, protože pro přístup k některým z těchto položek nemáte oprávnění." a zastavilo se to. Udělá to pokaždé když to zkusím znovu, plocha zůstala prázdná, po restartu zmizelo i jedno pozadí, pravděpodobně protože ta fotka byla v nějaké složce na ploše. Zbytek počítače funguje ale znáte to, co je na ploše bývá důležité a často používané Když potkám složku Desktop ve finderu tak je u ní značka zákazu vjezdu, když ji chcu otevřít tak mi zopakuje to s oprávněním. Na SSD je teď o 70 GB více volného místa... Samozřejmě je možné připojit ten HDD se zálohou a zkusit obnovit plochu nebo raději všechno. Ale nerad bych aby se toto opakovalo a přišel bych o všechno a úplně. Neví někdo čím to je nebo jak to napravit? Macbook Air 13" Mid 2011, 1,7 GHz Intel Core i5 4 GB 1333MHz DDR3 Intel HD Graphics 3000 384 MB macOS Sierra 10.12.6 Jsem jediný uživatel, správce, počítač je šifrovaný File Vault

    Chyba Time Machine #8067

    Ještě dodám že na plochu nelze ani nic vkládat, když si nechám zobrazit informace, tak je dole u oprávnění nastavené čtení i zápis pro systém i pro všechny. Taky ve složce oem jsou dvě složky "desktop" a "desktop (původní)". Hádám že nikdo nevíte co s tím 😀 tak mi prosím alespoň řekněte jestli je bezplatná linka podpory applu bezplatná i z chorvatska :-D, předem díky 🙂

    Chyba Time Machine #8068

    https://support.apple.com/cs-cz/HT201232

    Změna telefonních čísel vyhrazena.

    1. Hovory jsou zpoplatněné místními a národními telefonními sazbami.
    2. Bezplatné telefonní číslo je určené pro pevné linky. Při volání z mobilního telefonu se může jednat o placený hovor. Ze sítí některých mobilních operátorů nemusí být toto číslo přístupné. Na podrobnosti se informujte u operátora.
    3. Bezplatné číslo technické podpory po telefonu není přístupné z mobilního telefonu.

    Chyba Time Machine #8069

    Zajímalo by mě, zda má někdo větší úspěšnost při čekání na toho člověka, který je na té lince? Moje zkušenost není moc dobrá :-/ když mi to před pár měsíci už po 9 nebo 10 řeklo, že mám chvilku vydržet, přišlo mi to už moc 🙁 ...tak 2 roky zpět to bylo podobně... myslím si, že společnost jako je Apple by zákaznickou podporu mohla mít lépe propracovanou (mohli by např. zavést i možnost chatu - lépe by se problém vysvětloval)...

    Chyba Time Machine #8070

    Pro info, kdyby se to někomu stalo. Chlap z podpory applu říkal, že tohle ještě neviděl a nedokázal o tom ani nic zjistit svépomocí ani od kolegů. Podle Diskové utility to není v hardwaru, nejspíše to způsobil FileVault v kombinaci s malou chybkou Time Machine. Doporučil ať počítač nastartuju se zmáčknutým cmd+R, připojím ten harddisk se zálohou a obnovím ho úplně celý. Chtěl jsem stejně vědět jak se to mohlo stát a říkal že bude hledat příčinu/řešení a až ji najde tak pošle mail.
    ARA: Hovor trval 40 minut, na začátku jsem nečekal ani minutu, během hovoru bylo asi 10 minut kdy jsme spolu nemluvili a hledalo se řešení. Já si nestěžuju, ten počítač má 6 let (záruka je 3x pryč), macOS je zadarmo a stejně mi věnují čas a úsilí odborníka když je něco špatně.

    Chyba Time Machine #50793

    Johnny píše:
    Pro info, kdyby se to někomu stalo. Chlap z podpory applu říkal, že tohle ještě neviděl a nedokázal o tom ani nic zjistit svépomocí ani od kolegů. Podle Diskové utility to není v hardwaru, nejspíše to způsobil FileVault v kombinaci s malou chybkou Time Machine. Doporučil ať počítač nastartuju se zmáčknutým cmd+R, připojím ten harddisk se zálohou a obnovím ho úplně celý. Chtěl jsem stejně vědět jak se to mohlo stát a říkal že bude hledat příčinu/řešení a až ji najde tak pošle mail.
    ARA: Hovor trval 40 minut, na začátku jsem nečekal ani minutu, během hovoru bylo asi 10 minut kdy jsme spolu nemluvili a hledalo se řešení. Já si nestěžuju, ten počítač má 6 let (záruka je 3x pryč), macOS je zadarmo a stejně mi věnují čas a úsilí odborníka když je něco špatně.

    Ahoj.
    Mám stejnou chybu. Neposlal ti mail s řešením této chyby bez nutnosti obnovy ze zálohy?
    Pro upřesnění, zde plné znění hlášení: "Operaci nelze dokončit, protože jednu nebo více požadovaných položek nelze nalézt.
    (Kód chyby -43)"
    Díky za odpověď.
    Martin

Odpověď na: Chyba Time Machine

celý text

.