Zavřít reklamu
  • iCloud – velké objemy dat – správa/kopírování #1450

    Dobrý den, musel jsem si přikoupit iCloud úložiště na 2TB, protože 200 GB již nestačilo, fotky, zálohy 5ti zařízení apod. (nově Apple 1TB nenabízí). Ovšem už asi týden řeším problém, jak dostat na iCloud například 100 nebo 200 GB najednou po složkách. Na webu iCloud.com není možnost kopírovat včetně složek, tzn., že jde pouze kopírovat jednotlivé soubory a to je naprosto nekomfortní a přes Finder v Macu jsem zase limitován tím, že jde nakopírvoat jen takové množství, které má Mac jako volnou kapacitu lokálně. V mém případě mám aktuálně volné místo pouze 10 GB a už nemám kde uspořit. V nastavení iCloud máme dvě možnosti buď vypnout "Optimalizaci úložiště iCLoud" a to je ještě horší to ukládá vše i lokálně komplet 1:1. Tedy pokud nakopíruji do FInderu 10 GB, tak pak mám nově 10 GB na iCLoud, ale i na lokálním disku. Pokud zvolím variantu "Optimalizace úložiště iCLoud", tak to Mac ladí sám, ale většinou to řeší tak půl na půl. Půlka lokálně a půlka na iCloud. Ale to zásadní je, že pokud si zaplatím 2TB, tak prostě netuším, jak tam dostat komfortně 200 GB dokumentů najednou. Prostě copy paste asi nehrozí Moc děkuji za jakoukoliv radu

    iCloud – velké objemy dat – správa/kopírování #7924

    Přesunout do složky iCloud a po zkopírování na iCloud to smaznout jen lokálně? Nejdřív bych to vyzkoušel na něčem menším.

Odpověď na: iCloud – velké objemy dat – správa/kopírování

celý text

.