Zavřít reklamu
  • Vadný font PDF v aplikaci Náhled #1352

    Ahoj, prosím Vás o pomoc. Mám prvního macbooka, vše ok, ale zlobí mne aplikace náhled u určitých PDF. Od jednoho dodavatele se mi zobrazují faktury v PDF se špatným fontem (viz obrázek v příloze), ale když jsem si nainstaloval Adobe Reader, tak tam je vše OK. Chci používat nativní aplikace Applu, tedy náhled, i vzhledem k tomu, že se z tama lépe tiskne (oboustranný tisk na 1 klik, v adobe oboustranný tisk na 4 kliky myší) a hlavně je možnost v Náhledu PDF i podpsat... Dělká mi to jen u jednoho jediného dodavatele, zbytek PDF je naprosto OK. Co s tím? Díky za pomoc Lukáš fotky zde:

    Vadný font PDF v aplikaci Náhled #7711

    To vypadá na Arial (bold), čiže font, ktorý natívne macOS čítať vie. Chyba teda nebude v tom, že tvoj dodávateľ používa font, ktorý nie je v tvojej knižnici a do exportu ho zabudol zahrnúť.

    Podľa mňa je "chyba" vo formáte exportu do PDF, respektíve, tvoj dodávateľ možno používa nejaký starší fakturačný "offline" systém, ktorý už v macOS zrejme nebude podporovaný. Myslím, že ak neexistuje akýsi plugin, tak toto nevyriešiš a budeš musieť používať Adobe.

Odpověď na: Vadný font PDF v aplikaci Náhled

celý text

.