Zavřít reklamu
  • Spravovanie uloziska na Macu #989

    Caute, nahravam dost 4K videi iPhonom a videa som importoval do appky "Fotky" v Macu, avsak ked ich odtial vymazem tak sa mi nezvacsi volny priestor na disku. Uklada sa to aj niekde inde este? Lebo ked chcem z Fotiek prekopirovat videa do inej zlozky vo Finderi tak ich normalne kopiruje. Takze si ich triedim do jednotlivych zloziek vo Finderi a nechcem ich mat duplicitne aj v tej appke Fotky. Diky za pomoc :)

    Spravovanie uloziska na Macu #6914

    Musíš vymazať naposledy vymazané fotky, po vymazaní sa ti fotky uložia na 30 dní do "koša" v Photos rovnako na iOS aj macOS. Odporúčam nepriečinkovať cez finder a nechať videá v knižnici, knižnica je tak jednotná a všetko máš na jednom mieste, v prípade potreby na iPhone/iPade atď priamo vo fotkách, ak používaš iCloud ale nie na Desktop and Documents, tieto videá sa ti nebudú synchronizovať/zálohovať a v prípade poruchy o dáta prídeš. V prípade, že by ti pri 4K došlo v Macu na disku miesto a nepoužívaš iCloud pre Desktop and Documents, môžeš dať jednoduho optimalizovať len fotky, čo ti umožní uvoľniť miesto v Macu.

    Spravovanie uloziska na Macu #6915

    Diky ze si sa ozval majdy, pocuj musim to priecinkovat lebo natacam videa pre 2 youtube kanaly, a ked to nebudem mat zapriecinkovane tak sa zblaznim. Jednak co sa tyka upravy videa v iMovie a za druhe ked budem potrebovat nejaky videoklip z buducnosti zo starsieho videa. Cize Photos na macu si chcem nechat iba pre svoje osobne videa a fotky a youtube klipy si triedit davat do Findera. Priecinky s uploadnutymi videami budem davat na externy disk. To s cim pracujem aktualne budem mat v macu a zaroven sa mi to zalohuje na Time capsule. Niekedy natocim aj 40GB klipov takze preto. Miesto mi pomaly dochadza v macu. Co myslis? Inak teraz som vymazal cez 1000 videi z tej zlozky Kos v Photos a ziadna zmena vo volnom ulozisku v Macu... edit: Tak po 1-2 minute uz mi ukazalo zmenu volneho uloziska... Nenapadlo ma ze ten Kos je tam rovnako ako v iOS diky :D

    Spravovanie uloziska na Macu #6916

    Rado sa stalo, v tom prípade rozumiem priečinkovaniu a ak používaš Time Capsule, tak nieje o čom :)

    Spravovanie uloziska na Macu #6917

    Inak ked to chapem spravne Time Capsule robi presnu kopiu toho co mam na Macu... Cize nemozem urobit to ze nieco zalohujem na Capsule a v Macu to nemam ze? :) Kedze Time Capsule mam 2TB disk a Mac 1TB

    Spravovanie uloziska na Macu #6918

    Niesom odborník na Time Capsule, takže ak tak, nech sa vyjadrí niekto kto vidí do hĺbky, ale podľa toho čo viem, tak Time Capsule robí zálohy automaticky, počas každého dňa. Pri prvom spusteni zálohuje komplet celý počítač a tak to trvá dlho, v tvojom prípade 1T (pokiaľ má disk plný), následne ďalšie zálohy sú len úpravy prvej (kľúčovej) zálohy, tak ako ty na Macu presunieš video z priečinku A do priečinku B atď. Nenahráva sa celá záloha systému len vykonané zmeny a teda funguje to na nejaký spôsob "system reportu", ktorý má možno len pár kilobajtov, vďaka tomu sa vieš cez Time Capsule vracať až ďaleko do minulosti, a obnoviť prípadne nechtiac zmazaný súbor A z pred týždňa a pol alebo kľudne z pred niekoľkých mesiacov, Time Capsule má zálohu z tvojho včerajška s už vymazaným súborom A, no taktiež z pred týždňa a pol alebo z pred pár mesiacov, kde daný, zmazaný súbor A mohol byť ešte povedzme neupravený. Samozrejme v prípade médií ako 50 GB videí, sa tie nové videá uložia spolu s reportom systému. Time Capsule zálohuje prakticky všetko, (napríklad aj nastavenia systému, nie len samotné súbory) som si istý, že si zapamätá ešte aj to, kde si mal v daný deň "položený" kurzor v čase zálohy :D

    Spravovanie uloziska na Macu #6919

    Teraz mi napriklad zalohuje 132GB aj ked nechapem preco kedze som nic nove neprenasal do Macu :D

    Spravovanie uloziska na Macu #6920

    Nemusel si prenášať, stačí že si modifikoval niekoľko videí napríklad, alebo si proste z času na čas potrebuje nejaké dáta aktualizovať, ako som písal, niesom odborník :D

Odpověď na: Spravovanie uloziska na Macu

celý text

.