Zavřít reklamu
  • Problémy s WIFI #120

    Ahoj, narazil jsem na zvláštní problém s WIFI u poslední verze OSX 10.11.4. Ve chvíli, když připojím na WIFI můj iPhone nebo iPad s poslední verzi OS, tak mi přestane po pár minutách fungovat WIFI na iMacu. Prostě se přestanou načítat stránky. Musím vždy vypnout a zapnout WIFI, ale po pár vteřinách se mi WIFI zase blokne. Na iPhonu a iPadu běží normálně. Mám ještě na druhém disku Windows. Když přejdu do něj, vše jede bez potíží. Takže problém je vyloženě asi v OSX. Když nepoužívám na iOS WIFI, tak vše jede. Už jsem udělal i čistou instalaci, provedl jsem různé obnovy WIFI dle návodu na netu, ale vše marné. Nějaké nápady? Díky

    Problémy s WIFI #3954

    Možná bude stačit fresh Wi-Fi reset.

    Zde je postup:

    1. Vytvořte složku na ploše (pro zálohování kdyby se něco stalo)
    2. Vypněte Wi-Fi
    3. Klikněte na Finder, a u hlavního okna stiskněte Command+Shift+G
    4. Ukáže to tabulku, do ní vepište : /Library/Preferences/SystemConfiguration/
    5. Najděte soubory :
    com.apple.airport.preferences.plist com.apple.network.identification.plist
    com.apple.wifi.message-tracer.plist
    NetworkInterfaces.plist
    preferences.plist

    6. Přesuňte soubory do té složky vytvořené na ploše. (soubory nesmí být v té složce SystemConfiguration)
    7. Restartujte Mac
    8. Zapněte Wi-Fi znova

    Zkuste a uvidíme, kdyby něco tak mě kontaktujte.

    Problémy s WIFI #3955

    DanielTran15 píše:
    Možná bude stačit fresh Wi-Fi reset.

    Za tohle fakt díky, popravdě jsem to neznal. Mám s Wi-Fi jiný problém. Každou hodinu tak na 30 sekund vypadne, ale děje se to jen na Macu, na iPhonu (nebo jiném PC s Windows v té době jede v pohodě, takže to routerem nebo sítí není. Nepomohl ani PRAM nebo SMC reset, tak zkusím toto a uvidím.

    Problémy s WIFI #3956

    Dane to napisme jako clanek 🙂

    Problémy s WIFI #3957

    Vyzkoušejte. Mám i více metod.

    Problémy s WIFI #3958

    Právě tuto metodu jsem zkoušel, ale nepomohlo. Zapeklitá to věc.

    Problémy s WIFI #3959

    Rhino píše:
    Právě tuto metodu jsem zkoušel, ale nepomohlo. Zapeklitá to věc.

    Vypadá to že nejste sám, problém s Wi-FI na 10.11.4 má více lidí. Musíte asi počkat na aktualizaci. Anebo... Zkoušel jste softwarový update routeru?

    Problémy s WIFI #3961

    DanielTran15 píše:

    Rhino píše:
    Právě tuto metodu jsem zkoušel, ale nepomohlo. Zapeklitá to věc.

    Vypadá to že nejste sám, problém s Wi-FI na 10.11.4 má více lidí. Musíte asi počkat na aktualizaci. Anebo... Zkoušel jste softwarový update routeru?

    Ano, taky jsem aktualizoval na poslední verzi. No, nic se nedá dělat. Uvidíme co přinese další verze. Ale přesto děkuji za pomoc.

    Problémy s WIFI #3962

    Našel jsem další metodu.

    1. Vypněte všechny aplikace které používají Wi-Fi. (Chrome, Safari, Mail, atd.)
    2. Jděte na předvolby systému
    3. Klikněte na síť
    4. Najděte tabulku s názvem "Umístění"
    5. Klikněte na ni a tam klikněte na "Upravit umístění" , tak klikněte na tlačítko + a vytvořte novou lokaci, která se lehce pozná podle jména např.: Oprava Wi-Fi a klikněte "Hotovo"
    6. U nového umístění se připojte znovu ke svoji Wi-Fi
    7. Pak v okně Wi-Fi klikněte na "Pokročilé" v dolním pravém rohu
    8. Klikněte na tlačítko "TCP/IP" , a tam pak klikněte na "Obnovit zapůjčení DHCP"
    9. Pak klikněte na "DNS" , a přidejte DNS servery (používá se často 8.8.8.8 a 8.8.4.4 )
    10. Pak klikněte na "Hardware" , tam změňte tabulku "Konfigurovat" z "Automaticky" na "Ručně"
    11. Objeví se tabulka MTU, nastavte ji na "Vlastní" a napište tam 1453, a pak klikněte OK
    12. U okna s Wi-Fi klikněte na "Použít" v dolním pravém rohu

    Problémy s WIFI #3963

    Dobrý den,

    mám problém s přípojením internetu přes TC na všech zařízením kromě macbooku. Pro přeštěhování a zajištění služby od nového providera, se mi stalo, že mi na iphonu ani na ATV nefuguje internet. k wifi se zařízení připojí, ale to je vše. Na macbooku bez problému internet funguje. Zkoušel jsem restart routeru, hard restart routeru a opětovné nastavení a stále mi nic nepomohlo.

    Díky za pomoc

    Problémy s WIFI #3964

    Zkuste reset sítě na iPhonu.

    Problémy s WIFI #3965

    Také to nepomohlo, od wifi mě to automaticky odpojí a jedu přes LTE

    Problémy s WIFI #3966

    DanielTran15 píše:
    Našel jsem další metodu.

    1. Vypněte všechny aplikace které používají Wi-Fi. (Chrome, Safari, Mail, atd.)
    2. Jděte na předvolby systému
    3. Klikněte na síť
    4. Najděte tabulku s názvem "Umístění"
    5. Klikněte na ni a tam klikněte na "Upravit umístění" , tak klikněte na tlačítko + a vytvořte novou lokaci, která se lehce pozná podle jména např.: Oprava Wi-Fi a klikněte "Hotovo"
    6. U nového umístění se připojte znovu ke svoji Wi-Fi
    7. Pak v okně Wi-Fi klikněte na "Pokročilé" v dolním pravém rohu
    8. Klikněte na tlačítko "TCP/IP" , a tam pak klikněte na "Obnovit zapůjčení DHCP"
    9. Pak klikněte na "DNS" , a přidejte DNS servery (používá se často 8.8.8.8 a 8.8.4.4 )
    10. Pak klikněte na "Hardware" , tam změňte tabulku "Konfigurovat" z "Automaticky" na "Ručně"
    11. Objeví se tabulka MTU, nastavte ji na "Vlastní" a napište tam 1453, a pak klikněte OK
    12. U okna s Wi-Fi klikněte na "Použít" v dolním pravém rohu

    Tak bohužel taky negativní. No neva. To nějak přežijeme

    Problémy s WIFI #3967

    Nazdar, evidujem podobne problemy na Air13 s najnovsim OS X. U mna som odpozoroval, ze ma nepripoji na wifi hned po zapnut/restartovani Macu. Ale tyka sa to len 5GHz AC siete (pomaha on/off wifi pripojenia). Na 2.4GHz B/N to ide normalne (len ta rychlost). Nepomohlo ani mazanie suborov (tu spominane) ani ina DNS adresa. Cakam na update OS...

Odpověď na: Problémy s WIFI

celý text

.