Zavřít reklamu
  • Propojení několika zařízení + externí HDD #503

    Zdravím, s dovolením bych se na Vás obrátil s radou. Sám jsem dlouhé roky majitelem jediného iOS zařízení a to iPhonu, aktuálně 6s. Nyní jsem si pořídil Macbooka Air (verze 128gb) a s přítelkyní (iP 5s) zařizuji společné bydlení. Teď k mému dotazu. Rád bych zakoupil zařízení, které bude sloužit jako externí bezdrátové HDD, kde budeme společně ukládat hudbu, fotky, filmy ze všech zařízení, ale zároveň bych toto zařízení rád propojil s TV (není to SMART- bez wifi modulu), která by sloužila jako přehrávač filmů (jelikož Mac nemá HDMI). Vím o Apple TV, Airport Time Capsule a Airport Express, ale to je několik zařízení.. Existuje něco jiného? Budu rád za rady, popřípadě technické řešení. Díky.

    Propojení několika zařízení + externí HDD #5617

    z vlastni zkusenosti pouzivam nasledujici reseni a naprosto uspokojuje 🙂

    jako centralni bod pouzivam NAS server (např. Synology DS216j + 2x HDD WD RED v zrcadlenim - ochrana pred ztratou dat)
    pomoci aplikace z App Store (DS Photo, DS audio, DS file, ...) se na tuto NAS z telefonu, tabletu dostanu odkudkoli - lze zapnout i pristup z internetu.
    z Macu se na NAS pripojim klasicky pres sdileni v síti nebo pres web. stranku NASky.

    k televizi (non-smart) mám Raspberry Pi se systemem KODI, ktery se na NAS pripoji a dokaze prehravat ulozene soubory

    vse dostupne pres Wi-Fi nebo kabel (jak je potreba)

    cenove to vychazi - NAS cca 4.500,-; disk 3TB cca 3.000,-/ks; RasPi cca 1.200,-;

    urcite bys nasel levnejsi reseni, ale tohle je robustni a díky modularite NASu dokaze nabídnout dalsi rozšíření 🙂

    Propojení několika zařízení + externí HDD #5618

    Musím říct, že tvoje řešení je opravdu skvělé. Já mám doma TimeCapsuli 3TB. Musím říct, že nepatřím zrovna ke spokojeným s tímto řešením. Co se týče práce s Macem, tak super, ale problém je prohlížení na iOS zařízení. Když si chci něco přehrát, tak v podstatě žádná z appek nepodporuje toto rozhraní. Možná, že jsem dostatečně nepátral, třeba by to vyřešila ta appka DS něco. Schválně to prozkoumám.

    Propojení několika zařízení + externí HDD #5619

    Když tak brouzdám po netu, lze využít mého PS4, jako "zobrazovače" filmů?

    Popřípadě mě napadá varianta Apple TV + WD My Cloud - http://www.istyle.eu/cz/wd-my-cloud-2tb-osobni-cloudove-uloziste.html

    Chápu správně, že uložené filmy/fotky na tomto uložišti můžu přes Macbook a Apple TV spustit na televizi?

    Propojení několika zařízení + externí HDD #5620

    mel jsem Apple TV 3 gen. ale jeji moznosti v ČR nejsou idealni. i jeji "uzavrenost" me zde neuchvatila:(
    na NAS jsem se z ni nedostal (pouze pomoci domaciho sdileni propojeneho na apple ID), ale tohle reseni pro me nebylo to prave ořechové 🙂

    proto jsem hledal nahradu a nalezl ji ve zminovanem RasPI 🙂 KODI je s modularnimi doplnky vhodny nejen ke sledovani filmu z nasu, ale dokaze prehravat i streamovany obsah z internetu.

    Propojení několika zařízení + externí HDD #5621

    V tomhle směru je APPLE trochu omezující

    Proto používám Wi-Fi router + NÁS Synology s 2x2TB RAID 0 (zrcadlení). NÁS umožňuje spoustě celou radu služeb včetně Média serveru (hudba a video na TV) , úložiště a spoustu dalších služeb
    Pro multimediální přehrávání na TV mam do NAS jeste připojeny Western Digital TV, za málo peněz spousta muziky

Odpověď na: Propojení několika zařízení + externí HDD

celý text

.