Zavřít reklamu
  • fitness náramek, který šlape s iphonem #1188

    Ahoj, hledám pro bráchu k narozkám fitness náramek, který běží i s iphonem. Máte někdo s nějakým zkušenosti?? Kdyžtak pls odkazy

    fitness náramek, který šlape s iphonem #7302

    Withings Activité. Mám ho a je skvělý. Ale pozor, jsou to nádherné hodinky.

    fitness náramek, který šlape s iphonem #7303

    Záleží na očekávání od fitness náramku. Pro mě byly podstatné tři věci: 1) přesnost měření kroků, 2) monitoring spánku a 3) výdrž baterie. Přes rok používal Xiaomi Band 1S Pulse, který s iPhonem (mám 6S) šlape pěkně a má pravděpodobně stejný základ s Xiaomi mi Band 2 jen je bez displeje, ale rozhodl jsem se ho vyměnit, protože hodně nepřesně měří ušlé kroky. Za kroky považuje často i běžné pohyby rukou (např. při čištění zubů nebo dokonce ruční mletí kávy - to jsem podle náramku naběhal i přes 1 km). Je to pěkný kousek, levný, s docela hezkou appkou, ale ve finále úplně neplnil to, co jsem chtěl. I iPhone mi dokázal měřit kroky a ušlou vzdálenost přesněji. Místo něj jsem si po delším rozhodování vybral Runtastic Moment Basic (https://www.runtastic.com/shop/en/runtastic-moment-basic), který se např. u CZC.cz dá pořídit za 3000 Kč (https://www.czc.cz/runtastic-smartwatch-moment-basic-cerna/200831/produkt). Cena je sice vyšší, ale měření kroků je mnohem přesnější (podle dTestu bylo u sesterského výrobku Runtastic Orbit měření ze všech testovaných fitness náramků nejpřesnější) a lithiová baterie CR2430 má deklarovanou výdrž půl roku. Stejně tak monitoring spánku, kdy Xiaomi Band 1S Pulse má i měření tepu, které mu ale při monitoringu spánku asi moc nepomáhá, protože jsem podle něj často spal jen dvě hodiny, ač to bylo osm. Runtastic Moment Basic jsou navíc fakt pěkné nekomplikované hodinky se silikonovým páskem, vodotěsné do 100 m. Měření ušlých kroků jsem testoval s Runtastic Moment Basic i Xiaomi Band 1S Pulse zároveň (každý na jedné ruce) a denní rozdíl činil i dva tisíce kroků, kdy Xiaomi Band 1S Pulse měřil víc. Sice to může být pro někoho lichotivé, ale pokud je cílem vědět opravdu, jak se přes den pohybujeme, tak je to rozdíl hodně velký. Runtastic Moment s iPhonem zatím funguje pěkně. Jede přes aplikaci Runtastic Me, která je pro iOS i v češtině. Runtastic Moment sice nemá měření tepu, ale uvědomil jsem si, že ho ve skutečnosti nepotřebuji. Úplně stejně přesně měření tepu funguje přes různé aplikace prostřednictvím průsvitu prstu diodou blesku na telefonu (i Runtastic má svojí). Na přesné měření tepu je stále nejlepší hrudní pás. Pro úplnost přiznávám, že jsem fanda Runtasticu, což je určitě z mých slov vidět 🙂 Byl to částečně i důvod, proč jsem si nevybral Withings Activité, které jsem také zvažoval.

Odpověď na: fitness náramek, který šlape s iphonem

celý text

.