Zavřít reklamu
  • Budoucnost lightning #807

    Zdravím, jsem zvyklý že se konektory mění, měl jsem 2 Nokie, Ericsson, 2x Sony Ericsson a žádný z nich neměl stejnu nabíječku, sluchátka byly spešl nebo na 2,5mm... Pak jsem dostal iPod Nano, potom Classic, iPhone 3G a jásal že to má všechno stejný kabel i 3,5mm a nabijou se z každého počítače z USB. S iPhonem 4 mě i rodinu uchvátilo takové nadšení, že jsme ten kabel nechali zabudovat do auta do rádia, koupil jsem si dock k zesilovači od yamahy a tak podobně. Pak začínal být iP 4 neúnosně pomalý, představili iPhone 5 s lightning a bylo po piči. Lightning už je tu 4 roky a rozšířili jej kde mohli, nabíjí tím i magic mouse. Láká mě mít třeba radiobudík s dockem (nevzbudím se s vybitým telefonem a nemusel bych si nastavovat časovač na mikrovlnce zatím co je iPhone mimo provoz :-D ). Když si dneska koupím iPhone 7 bude to složité se sluchátky protože jsou všechny drátové. Kdybych si tedy kupoval nové rozhodně s bluetooth. Ale moje otázka zní, jak dlouho mezi námi bude lightning? Přišlo totiž né o moc větší USB-C/Thunderbolt 3 a Apple mu věří natolik, že dělá počítače které mají jenom USB-C. Nebude ho tlačit i do iP zařízení? Co když udělají mini USB-C? Co když se bude všechno nabíjet jako Apple Watch a na iP zařízeních bude jenom smart connector z iPadu Pro pro servisní účely? Řekněme tak 3 roky dopředu... Jak si myslíte, že to s konektory na iPhonu bude?

    Budoucnost lightning #6527

    Tím, že v září Apple vydal vlastní bezdrátová sluchátka mohl dát třeba nápovědu 😀 ve smyslu, že nabíjení iOS zařízení nebude daleko od nabíjení Apple Watch. Bylo by to estetičtější přiložit ten magnetický konec nabíječky na zadní stranu iPhonu... navíc, tři roky jsou hodně dlouhá doba a v technice ještě delší 😀 takže za tu dobu klidně může trh sluchátek ovládat bezdrátová forma. Když bychom si vzali, k čemu se nyní využívá Lightening na iP 7, tak kromě nabíjení a přes konektor na sluchátka už téměř k ničemu dalšímu (pokud člověk na iBridge), u iPadu Pro je to ještě k nabíjení Pencil... takže si myslím, že prostě už vůbec konektor nemusí být... na druhou stranu, pro uživatele by bylo velmi přínosné, kdyby zvládli vytvořit nějaký jednotný konektor jak pro počítače, tak pro iOS zařízení a nabíječka by se pak lišila pouze adaptérem do zásuvky. Bylo by to moc fajn, jelikož tahat s sebou poměrně často tři (skoro) různé nabíječky je někdy dost otravné 🙄

Odpověď na: Budoucnost lightning

celý text

.