Zavřít reklamu
  • iPhone 8 – 64 nebo 256GB #1657

    Ahoj, rádi počítáte? Tak pojďte se mnou Rád bych iPhone 8 a uvažuju jestli mi bude stačit 64 GB. Teď mám iPhone 5 32 GB a je to tak akorát, někdy trochu těsno... Jenže má 8 megapixelové fotky, menší printscreeny, točí jen fullHD 30 fps, má menší rozlišení displeje, spoustu funkcí z iPhonu 8 a iOS 11 chybí... Takže těch 64GB nemusí stačit dnes natož za třeba 3 roky. Mám v plánu natáčet 4K 60fps, používat livephotos, vždy nejnovější iOS a podobně... Takže, mám na telefonu 15 minut videa, 600 fotek (bez printscreenů a stažených) (3,0 GB) 7,5GB hudby Největší aplikace jsou Real Racing 3 (3,4 GB) Galaxy on fire 2 (1,3 GB) iMovie (0,7 GB) Velikost všech aplikací se těžko zjišťuje protože to iTunes dělí na aplikace (6,6 GB) a dokumenty a data (8,6 GB), kde jsou data aplikací ale taky maily, knížky a podobně. Mám 80 aplikací a sčítat to se mi teda nechce. Podle Applu zabírá minuta 1080/30 videa 60 MB a 4K/60 400 MB, místo normálních 8 MP fotek budou 12 MP pohyblivé nebo sekevnce a to zabere plácnu 2x tolik takže videa 0,9 --> 6 GB, fotky 2,1 --> 4 GB 7,5 GB hudby zůstane, hádám že Apple nepředělá všechno do bezeztrátových formátů jelikož HomePod nebude Hifi věž. Real Racing 3 by se podle mě neměl zvětšovat, ale řekněmě že se skrz to rozlišení všechno zvětší o 10% GoF 2 nahradím GoF 3, tedy 1,3 --> 1,5 GB iMovie by mohlo zůstat stejné ale přidají se Clips tak plácnu 0,7 --> 1GB a tak dál. Je to tedy tak, že potřebuju 7 GB navíc na knihovnu fotek, nic na hudbu a pro aplikace 2 GB navíc. Plus třeba 5 GB pro virtuální realitu a 2 pro iOS 13, to znamená více než 10 GB volného místa u 64 GB verze. To vypadá úplně jednoznačně pro 64 GB verzi, ale nechcu udělat chybu. Proto se ptám jestli počítám správně a na nic jsem nezapomněl Předem díky za jakékoliv připomínky.

    iPhone 8 – 64 nebo 256GB #8340

    Ježiši 😀 Kup si co uznáš sám za vhodné ale s tím jak to používáš bych Ti radši doporučil 256gb 😉 Já sám používám iPhone 7 32gb mám tam 5 videi 573 fotografii 39 aplikací 30 hodinovejch setíků a ještě 14,32gb volného místa a vím že i kdybych iPhone 7 používal další 4 roky tak se mi nikdy nestane to že by se mi objevila hláška že tam není už místo 😀 ale iPad mini 4 mám o velikosti úložiště 128gb a klidně bych si ho dokázal představit i s 256gb 😛 Ale tím neříkám že by mi bohatě nestačilo 128gb . No a čekám na iPhone X a to vím že beru s 64gb a bude mi to bohatě stačit . Ale v Tvém případě pokud se pohybuješ na hraně tak radši ber těch 256gb

    iPhone 8 – 64 nebo 256GB #8341

    Díky 🙂
    Tož není to hrana, teď mám 2 GB volné a na 8 bych jich měl více než 10. Ale je fakt že každoročně dělám čistku a vyndám z něj 3 GB věcí na což bych se u 64 vybod, ale jestli se rozlezu do 256 tak nevím kdo to bude zálohovat 😀
    No upřímně jsem se rozhodl pro 64 ale když už jsem to tak sepsal tak mi bylo líto to neodeslat 😀 Ještě jednou díky za čas 🙂

    iPhone 8 – 64 nebo 256GB #8342

    Něco takového jsem použil a zmizelo jich rovnou 5, smazalo to cache, takové to jak třeba Real Racing 3 občas musí stáhnout nějaké auto nebo trať z netu a potom má v sobě iPhone o 10MB více... Já to řeším tak, že to stáhnu vždycky všechno a je to potom rychlejší při načítání. Takže by tam to místo nebylo dlouho. Je jednodušší způsob jak cache smazat, skuste si z iTunes stáhnout nějaký fakt velký film, před placením se objeví hláška, že je málo místa a najednou se v iPhonu začnou objevovat GB... Ale někde chybí 😀 iOS je na to fakt dobré, nevytváří se tam žádný junk. Když ten telefon smažu a vyvolám ze zálohy je tam stejné množství dat jako předtím. Když jsem musel obnovovat ze zálohy MacBook tak jsem měl v počítači o 40GB více místa a nechybí nic. A dělo se to pokaždé když přišlo nové OSX/macOS, ještě že to apple vydává tak často a dělá se to tak jednoduše, Windows 7 po 4 letech byl fakt maras 😀 když jsem přecházel na Mac tak jsem jenom for fun všechno smazal a nechal jen windows a na SSD bylo zaplněných 110 GB. What!? 😀 A nebyl zanedbaný, já to čistil ručně i s nějakými programy... Pardon to byla odbočka

    iPhone 8 – 64 nebo 256GB #8343

    Mam 7 128GB a podla mna to je idealna velkost... Skoda ze uz sa pri novych neponuka 🙁

    iPhone 8 – 64 nebo 256GB #8344

    Jo, 128GB byla naprostá ideálka, taky mě mrzí, že to už nenabízejí, ale nikdy bych s místem nešetřil. Teď mám iP6 128GB a jestli mám zaplněných 40GB je to moc, ale co kdyby.

    Takže být tebou vezmu 256GB má to větší potenciál.

    iPhone 8 – 64 nebo 256GB #8345

    Já spíš řeším jestli PLUSKO nebo klasiku 😉

    iPhone 8 – 64 nebo 256GB #8346

    Táta má 6s a mám ho často v ruce, to zvyk nevyřeší že je to těžké a potřebuju dvě ruce v mnohem více případech. Když vyšel SE tak jsem skákal radostí, měl bych ho raději než 7, ale s příchodem 8 už bych ho jako nový telefon nekoupil. Když mám v ruce plusko tak se jenom směju, to není nic pro mě.

    iPhone 8 – 64 nebo 256GB #8347

    Opravdu těžké rozhodnutí, paměti není nikdy dost..takže za mě 256! jasně výhoda Pluska je ten foták. Nic víc nic míň. 😉 😯

    iPhone 8 – 64 nebo 256GB #8348

    Od toho mám Canon 6D a 5 objektivů, telefon chcu malý, klidně s nabíječnou v autě, doma i práci.

    iPhone 8 – 64 nebo 256GB #8349

    Však vpoho, ten foťák je určitě super, ale pokud ho nedají do menšího telefonu tak o to nemám zájem. Možná mám malé ruce, nevím 😀

    iPhone 8 – 64 nebo 256GB #8350

    Já se nad tím pousmívám jak tady řešíte foťáky každej rok to má čím dál lepší foťák sice já mám iPhone 7 ale i kdybych si koupil 8Plus tak stejně ty moje fotky budou stát za nic 😀

    iPhone 8 – 64 nebo 256GB #8351

    😆 Jen pro zasmátí. Mám zatím iphone 6s s 16GB pamětí. V něm 3 700 fotek a 137 videí.Aplikace pro práci,banky. Pak cca 200 písniček + nějaká hra a jsem spokojený 😀 , takže suma sumárum záleží jak se k paměti postavíš kam ukládáš atd.

Odpověď na: iPhone 8 – 64 nebo 256GB

celý text

.