Zavřít reklamu
  • iPhone z USA – zkušenosti #1643

    Pěknou sobotu přeji, mám iPhone 5S a tak si říkám, že je třeba upgrade. Oči mi šilhají po Xku 😆 . Vím, že už se to tu určitě dostkrát řešilo, ale přece bych se rád zeptal. Kamarádka (Američanka, jenž nyní pracuje v ČR) odlítá na vánoce do států a tak jsem se jí zeptal, jestli by jí nevadilo mi přibrat s sebou jednu desítku. Že prý není problém ! Krása, v jejím státě je naštěstí "jen" 6% daň, takže už odpočítávám cenu 1060 USD. Ale chci se zeptat na vaše zkušenosti. Nerad bych slečnu přivedl do problémů. Vím, že by se mělo platit při převozu CLO a české DPH. Ale nějak se mi nechce věřit, že by lidé lítali do států pro jablíčka, aby pak tady museli platit dalších cca 20% ceny navíc. Tak se chci zeptat, jak se to kontroluje či nekontroluje. Ona sama už má iphone 6S, tak by měla krabičku jednu navíc. Nevím, dát to do odbaveného zavadla či do palubního ? Řeší se jen jeden iPhone, tak by to nemusel být takový problém, ne ? Když jsem se koukal do dokumentů celní správy, tak tam píšou, že při návštěvě země (nevím, jestli přímo píšou krátkodobém) se nemusí nic platit (logicky, že?) a ona když má svůj americký pas, tak by to mohlo jít případně obkecat takhle, ne ? Ale jak říkám, jde mi hlavně o vaše zkušenosti. Děkuji moc.

Odpověď na: iPhone z USA – zkušenosti

celý text

.