Zavřít reklamu
  • MB Pro 2012 -> MB Air 2015? #760

    Zdravím bando, už delší dobu premyslim nad výměnou mého stařičkého MB Pro 13" Mid 2012 za nynější prodávány MB Air 13" (pohybuje se okolo 27-31 tis) - ten s 8GB ram a 128GB SSD. V mém MB nemám SSD, tak jsem váhal i nad variantou, ze ho do nej nacpu a bude vystaráno, ale precijen... neudělá to takovou radost jako neco nového od Applu, vždyť to znáte :mrgreen: Co myslíte? Pomůžu si alespoň o kus výkonem? Má vůbec cenu brát MB Air, když se ho Apple už chce určitým způsobem zbavovat? Nebo bude stačit jen pořídit SSD a budu na tom výkonem přibližně? MB využívám na práci s Photoshopem, o víkendu na DJing a pracovní schůzky - takze větší mobilitu a vydrž baterie uvítám. Potřebuji o tom jen prohodit řeč, zda byste na mem miste měnili, anebo ho ještě nechali. Diky!

    MB Pro 2012 -> MB Air 2015? #6423

    Ty si říkáš expert a ani nevíš, že Air 2016 není?

    MB Pro 2012 -> MB Air 2015? #6424

    https://www.iwant.cz/Apple-MacBook-Air-13-3-1-6GHz-8GB-128GB-Intel-HD-Graphics-6000-2016-p3156#c=parametry

    Sam vis moc dobre ktery model jsem měl na mysli. Navíc jsem koukal na iWant a tam je uváděný jako model 2016.

    MB Pro 2012 -> MB Air 2015? #6425

    PatrickX0X píše:
    Ty si říkáš expert a ani nevíš, že Air 2016 není?

    Expert, ktorý čerpá vedomosti z iWantu predsa, takých vídam často 🙂

    Každopádne ako expert by si mal vedieť, že Air je mŕtva cesta, mimochodom DJ-a som z Airu hrať ešte nevidel ani v jeho (airových) najlepších časoch, ale možno to bude len tým, že som nechodil po dedinských diskotékach 😀 (bez urážky, len osobná skúsenosť).

    MB Pro 2012 -> MB Air 2015? #6426

    Pokud řešíš výkon, nemyslím, že bys upgrade na Air 2016 cokoli podstatného získal. Být tebou, využiju plné konfigurovatelnosti MB Pro 13" 2012 a vrazím tam rychlé SSD (256 nebo raději rovnou 512GB) a plných 16GB RAM. Toto celé pořídíš za cca 6-8000 Kč a budeš mít na dalších pár let vystaráno. S podobným upgrade mám vlastní zkušenost, řešil jsem jej pro jednoho vývojáře / grafika a je s takto "vytuněným" MB Pro 2012 maximálně spokojen.

    Pokud chceš něco nového a preferuješ mobilitu, tak bych opět neřešil Air 13", moc si nepomůžeš (je větší a těžší, než se zdá). Optimální je nový Macbook 12" model 2016, ale střední varianta s Core m5. Limitem zde pravděpodobně nebude jediné USB-C (to se dá zvládnout redukcí či hubem), ani výkon, který je naprosto v pohodě (opět vlastní zkušenost - na názory různých "odborných recenzentů", co nikdy neměli Macbooka v ruce, vůbec nehleď), ale bohužel cena, se kterou se toho mnoho dělat nedá...

    Rozumným kompromisem tedy pro tebe dle mého názoru může být pořízení MacBook Pro 13" (2015), které se teď vyprodávají za velmi dobré ceny. Oproti tvému MB 2012 to bude rozhodně přínos jak z hlediska výkonu, tak i mobility (je obrysově menší než Air 13 a jen zanedbatelně těžší, přitom nádherně kompaktní). Navíc má Retina displej a plnou konektivitu (2xUSB3, 2x TB2, HDMI a SD kartový slot). Lepší poměr cena / výkon u jakéhokoli aktuálního Apple notebooku těžko najdeš... 😉

Odpověď na: MB Pro 2012 -> MB Air 2015?

celý text

.