Zavřít reklamu
  • Vyber macbooku pro pre weboveho grafika a kodera #754

    Ahojte pani, potreboval by som od vas radu ohladom kupy macbooku pro. Venujem sa grafike a ciastocne aj kodim stranky. Stray notas s windowsom mi uz nestaci a stale pozeram po notebookoch apple. Notebook planujem vacsinu casu pouzivat s externym monitorom. Poziadavky na softwer photoshop a sublime (ten velmi narocny nie je). V Ps sa casto stava ze mam otvoreny velky dokument s vela artbordami a na windowse to katastrofalne seka, pomaly orezava, dlho nacitava export. Preto by som raz uz nieco kde pojde robota ako po masle. Nove Macbooky pro vyzeraju dost dobre, v istores som videl aj novu 13" bez dotykovej plochy nad klavesnicou a pacil sa mi. Rovnako ako aj starsia generacia ktora cenovo vychadza dobre. Od novsej ma odradzaju neustale problemy ktore uvadzate na lsa. Bojim sa kupit tak drahy stroj ktory nie je dotiahnuty. Ale zasa displej je fest dobry. Budget tych 2500€. Vedeli by ste nasmerovat, po com siahnut? Diky moc!

    Vyber macbooku pro pre weboveho grafika a kodera #6413

    Choď do nových, tie problémy a chyby sú u každej novej generácii, mnoho z toho sa časom vychytá. Aký HW mal tvoj starý notebook, aby som vedel, čo pre teba znaená pomalý Photoshop?

    Vyber macbooku pro pre weboveho grafika a kodera #6414

    Konfiguracia mojho stareho pocitaca (s win 7)

    Intel Core 2 Duo 2.4GHz, 8GB RAM, 256GB SSD znacky Kingston.

    Vyber macbooku pro pre weboveho grafika a kodera #6415

    Už základný 13" MBP 2016 by bol pre teba veľký krok vpred, no a pokiaľ máš budget do 2500 €, tak ja by som na tvojom mieste kúpil ten s touch barom a navýšil ram na 16 GB. Podľa parametrov starého notebooku, vidím, že nemeníš počítač často a chceš aby ti pár rokov vydržal – preto to navýšenie ram, zmestíš sa do 2500 € a ešte ti aj zostane niečo vyše dve stovky.

    To za predpokladu, že chceš prenosný 13" model.

    Len pozor, keď kúpiš MBP, dúfam, že máš kvalitný externý monitor, lebo ak budeš na Macu pracovať aj bez neho, tak pri práci s externým ťa budú bolieť oči 🙂

    Vyber macbooku pro pre weboveho grafika a kodera #6416

    A neoplati sa uz riesit 15" model? Trochu nad rozpocet ale uz v zaklade mam 16GB RAM, len ssd 256GB by mi asi nestacilo. Priznam sa ze neviem aky velky vykon je medzi dvojjadrom a stvorjadrom. Nerad by som setril na niecom, co by mohlo pomoct v rychlosti ...

    K monitoru, pouzivam Dell UltraSharp U2410. Podla mna slusny monitor, ale nema to "Wow" wfekt ako leskle obrazovky na Macbookoch. Vacsinu casu vsak MBP bude pripojeny k externemu displeju.

    Edit: Pocas akcie Black Friday by sa mal dat kupit MacBook Pro 15" (ten vyssi model), Retina 2015, i7 2.5GHz, 16G, 512FS, SK za cca 2500€, oplati sa to?

    Vyber macbooku pro pre weboveho grafika a kodera #6417

    Pokiaľ rozpočet môže prekročiť 2500 € alebo bude v tej zľave, tak sa určite oplatí 15".

    Čo sa týka výkonu medzi dvoj a štvor-jadrom, neviem či pri Photoshope bude nejaký obrovský cítiteľný rozdiel, ale výkon navyše sa vždy hodí, každopádne prínos by som videl v dedikovanej grafike, ktorá sa ti postará o plynulejší chod a menej "zapotenia" MacBooku, pri prípadnej náročnejšej práci na externom monitore.

Odpověď na: Vyber macbooku pro pre weboveho grafika a kodera

celý text

.