Zavřít reklamu
  • Výběr – MacBook #345

    Zdravím , v září nastupuji na novou školu - gymnázium a zároveň bych si chtěl udělat radost. Tímto napadla mě koupě nového NB, respektive MB . Můj stary NB už má 6 ,5 roky a už mi nevyhovuje , jak rychlosti a výkonem, tak velikostí a hmotností . Nový MB bych chtěl zejména využívat na školní věci ( snad nemusím specifikovat ) + občasný střih videa a úpravu fotek . MB by byl z větší části doma , ale potřeboval bych ho mobilní i doma ( přenášení mezi místnostmi atd . ) + cestování o víkendech ( dá se říct , že skoro každý ) + 2 měsíce o prázdninách . Doma mám ještě stolní PC , to bych využíval na hry ( pokud bude čas ) . Pokud bych se pro něj rozhodl, kupoval bych ho v polovině srpna . Myslíte si , že se mi koupě vyplatí ? Děkuji za rady

    Výběr – MacBook #4875

    Zdravím ,
    v září nastupuji na novou školu - gymnázium a zároveň bych si chtěl udělat radost. Tímto
    napadla mě koupě nového NB, respektive MB . Můj stary NB už má 6 ,5 roky a už mi nevyhovuje , jak rychlosti a výkonem, tak velikostí a hmotností . Nový MB bych chtěl zejména využívat na školní věci ( snad nemusím specifikovat ) + občasný střih videa a úpravu fotek . MB by byl z větší části doma , ale potřeboval bych ho mobilní i doma ( přenášení mezi místnostmi atd . ) + cestování o víkendech ( dá se říct , že skoro každý ) + 2 měsíce o prázdninách . Doma mám ještě stolní PC , to bych využíval na hry ( pokud bude čas ) . Pokud bych se pro něj rozhodl, kupoval bych ho v polovině srpna .
    Myslíte si , že se mi koupě vyplatí ?
    Děkuji za rady

    Výběr – MacBook #4876

    Síce neviem čo je srpen a tak ti nepomôžem s dátumom, -@4 vyber si radu Pro, ak môžeš, nie Air (sú síce prenosnejšie, ale Pro 13" je úplne v pohode na prenášanie 🙂 ), úprava videa na Air, to si nechcem ani predstaviť.. 🙂 a ak chceš ušetriť pár drobných, skús nájsť po bazároch nové Macbooky 2-3 mesiace používané, alebo nepoužívané. Ja som teraz na bazosi kúpil 15" 2015 mid, 2 mesačnú, v obchode 2250€, platil som 1800€.. batéria bola na 3 cykloch, bez škrabančeka, blok, všetko v pohode.. 🙂 záruka 22 mesiacov..400€ menej koli 2 mesiacom záruky je naozaj nič 🙂

    Výběr – MacBook #4877

    První věc, abychom mohli něco vybrat, je jestli se mi koupě vyplatí. Jelikož jsi mi rovnou napsal doporučení na model/řadu, chápu to správně, že si myslíš, že se koupě vyplatí...?

    Srpen = August 😀 😉

    Jinak, když jsem po MB pokukoval, jsem taky pro MB Pro, hlavně kvůli display, Force Touch trackpadu (prý to usnadňuje ovládání, nemám ověřené), lepší konektivitě a velikost a váha je stále přijatelná...

    Kupovat budu chtít asi nový, protože je to větší jistota a navíc bych mohl dostat studentskou slevu...

    Ohledně model, nejvíce mi padnul do oka MB Pro 13" 128 GB. Co vy na to?

    Nemá teďka vyjít nová řada Pro? Když nad tím přemýšlím, asi by byla hodně mastná. A navíc, když MB Pro je můj 2 roční příjem z brigád (jsem student) a rodiče mě nerozmazlují, byla by to pro mě asi nepřijatelná částka.

    Výběr – MacBook #4878

    No vďaka za objasnenie toho mesiaca.. nepíšeš nič špecifické prečo by mal byť MacBook pre teba vhodný.

    Kúpiť MacBook sa určite vyplatí a je to veľmi dobrá investícia, otázne je prečo chceš práve MacBook.
    Pracoval si s OS X niekedy a vieš do čoho ideš? Čo je skutočný dôvod, prečo Mac?

    Ten občasný strih videa a fotiek ide aj na windows a ako sám píšeš Mac nieje to najlacnejšie čo na trhu nájdeš.

    Áno očakáva sa na jeseň nová Pro rada, takže rozhodne sa oplatí počkať, minimálne kvôli cene súčasnej generácie a k 128 GB ti neviem napísať nič, to je čiste subjektívne, čo v ňom plánuješ zhromažďovať vieš len ty, na občasný strih a úpravu fotiek to môže stačiť, pokiaľ nechceš strihať desiatky minút v 4K či upravovať RAW fotky, čo asi nechceš, keďže to má byť len občasné a Force Trackpad je fajn vecička, ale vôbec nieje pravda, že to uľahčuje prácu, funkcionalita je vlastne rovnaká ako na trackpadoch bez force touch, len sa vykonáva trochu iným spôsobom, tým ale nechcem povedať, že je nový trakpad zlý 😉

    Výběr – MacBook #4879

    jen jedna věcná: do verze 128GB vůbec nechod, vsichni kdo maji takovou velikost po pul roce nadavaji, ze meli vzit vetsi (vcetne me) 😀 😀

    Výběr – MacBook #4880

    Ja som mal 256gb verziu ale len preto že 2013 late 128 mala len 4gb ram, dnes už to tak nieje. 128 bude stačiť si myslím, ja som nezabral na mojej 256 viac ako 100gb za 2 roky.. oplatí sa kupovať ho z bazošu, ja Niesom zástanca použitých vecí ale tento krát som to spravil a kúpil som ho z bazosu.. ako hovorím, len s aspoň 20 mesačnou zárukou, inak by som ho nebral, všetko skontrolovať pri kúpe. Prvý rok je záruka priamo z Apple takže sa nemáš čoho báť.. ak ho vezmeš do Apple store (napr. V UK, letenka tam a naspať cez Ryanair zaplatíš 30€), ta na mieste ti ho vymenia.. 🙂

    Výběr – MacBook #4881

    Ahoj,

    největší otázkou, jestli MP Pro nebo Air.
    Kvůli komfortu, přenášení, cestování a větší výdrži baterie, tak z myho pohledu by ti maximálně vyhovoval Air, ale uplne nevím, jak ten střih videa, to bych víc věřil MP Pro, kterej osobne taky vyuzivam na střih videa a úpravu fotek.
    A určitě bych teda nešel pod 8 GB Ram.

    Jinak koupě se určitě vyplatí. 😎

    Výběr – MacBook #4882

    to majdy:
    1) Ne, OS X jsem nikdy nepoužíval (pokud nepočítám 30 min v prodejně), ale myslím si, že iOS je podobný. Doma máme dva iPady (Retinu a Aira) a 2 iPhony. Nejvíce z toho využívám asi iPad a vím, jak se jeho systém chová a jak používat a sám si ho dokážu srovnat s otevřeným Androidem. Proč to sem píšu? Myslím si, že iOS je s OS X dost podobný, neříkám, že stejný. Takže nepoužíval, ale předpokládám, že si na to zvyknu, tak jako když jsem přecházel na iOS. Jsem si plně vědom, že první měsíc používání se budu novým věcem učit, hledat alternativy aplikací z WINDOWS a celkově se snažit celý systém pochopit.

    Nejsem žádný rádoby frajer, který chce vyčnívat z davu a balit na to holky na jablíčko. Nepotřebuji prémiovost, chci kvalitu (jak SW, tak HW).

    Jinak ano, souhlasím, že mi Air bude asi dostačovat, ale když vidím Retinu vedle Aira, bije mi to do srdce. Marketing a věci, jak nalákat lidi mají dobře vymyšlené.
    Nechci si půl rok od koupi klepat na čelo, že jsem vybral špatně, tak mě prosím pochop, že pořád "špekuluji".

    Jinak když jsi vezmu, že cenový rozdíl mezi Air 2015 8GB 256 GB a Pro 2015 128 GB je 3K, docela bych tu paměť oželil naproti displeji, výkonu a trackpadu.

    Jinak troufnu si říct, že dokážu s místem hospodařit, na iPadu 16GB bez rozšíření a umím s tím hospodařit...To samé s telefonem, mám na tvrdo 32 GB a když přijedu s dovolené, fotky musím okamžitě přesunout na disk.

    Jinak z bazaru moc nechci kupovat. U Applu mám nárok na studentskou slevu a možná, pokud se domluvit nákup na firmu.

    Proč jsi chci koupit MB:

    1) Dlouhá výdrž baterie (9 až 13 hodin)
    2) Kompaktní rozměry - lehký, dobře přenosný
    3) Kvalitní zpracování - hliníkové šasi
    4) Dobré zkušenosti s reklamací a celkově s přístupem
    5) Podsvícená klávesnice
    6) Trackpad s gesty na ovládání
    7) Systém: dlouhodobé aktualizace
    dlouhodobá plynulost
    ekosystém
    dnes již mnoho programu, které kdysi nebyly na OS X, pouze na Windowsech.
    ovládání

    Jinak všem moc děkuji za rady, vážím si toho.

    Výběr – MacBook #4883

    Kúp si macbook Pro na 100%, nebudeš ľutovať.. nič lepšie za tú cenu nenájdeš s Windowsom, všetko je na OS X jednoduchšie, niektoré softy dokonca nefungujú na windowse a na OS X sú (napr. Final cut Pro - od Apple, xCode od Apple, alebo aj napr. sublimetext), narozdiel od toho, čo je len pre Windows, windowsák sa k týmto softom nedostane.. tebe stačí otvoriť bootcamp, dualboot na Windows a môžeš si púšťať programy z Mac OS, Windows, linux, android, čokoľvek 🙂 takže v tomto je Windows user viac obmedzený.. Macbooky šlapú ako hodinky. Ja čo som spomínal vyššie tú 15", tak tú som si ešte dal do účtovníctva do firmy, týpek ju mal na FO, bol k nej bloček, ktorý nebol v žiadnom účtovníctve inej firmy. 🙂 je mi jasné že nový z predajne je fajn vec zobrať, ale nestojí to zato, ak napr. 13" vieš mať z bazáru s bločkom a so všetkým 2 mesačnú v málo používanom stave, tak je blbosť s tým ísť do predajne.. tak isto nájdeš aj neotvorené ktoré ľudia kúpili niekomu na narodeniny a pod... stačí si overiť sériové číslo cez Apple stránku a tam nájdeš dokedy je celosvetová záruka (1rok od kúpy), takže vieš presne kedy ho človek kúpil a či Ťa neokašláva..

    Výběr – MacBook #4884

    A určite si počkaj do novej rady, ak máš čas, už to bude pomali rok čo nevyšiel nový MB, takže bude určite v blízkej dobe..

    Výběr – MacBook #4885

    Pokud bych se rozhodl pro Air - koupil bych ho hned
    Pokud Pro - počkám na novou řadu

    Víte někdo, kdy ji má Apple představit? A kdy má být v prodeji... aspoň přibližně...?

    Ano, bazarový je výhodnější, ale bazarového bych nemohl napsat na firmu do účetnictví. Jinak ano, bazarový bývá výhodnější...

    Výběr – MacBook #4886

    Madex:

    Okej, pre teba bude MacBook vhodný.

    Chválim veľmi správne rozhodnutie nekupovať Air, určite sa nenechaj prehovoriť a zabudni na všetko čo sa Airu týka.

    Jednoznačne kupuj Pro a myslím že by ti stačil aj 12", ktorý je výborný notebook práve na to čo požaduješ, navyše tá klávesnica, zvuk, skvelé…

    Ak Pro určite počkaj. Ak príde tak veľký upgrade ako sa očakáva, tak by som to videl na októbrový event, keďže na september si myslím, že si nechajú mobilné zariadenia ako iPhone,  Watch, možno iPady a hlavne systémy z WWDC… Október by som videl ako možný upgrade pre  TV, iMacy a hlavne nové MBP, možno vyradenie Airov z ponuky, Mac Pro, Airporty a pochvália sa prechodom užívateľov na nové systémy, ktoré budú rekapitulovať a možno aj ukážu čo nové v systémoch môžeme ešte očakávať...

    Výběr – MacBook #4887

    to majdy:

    Děkuji za přínosnou odpověď.

    Ano, souhlasím počkat na září/říjen (september/october) na nové MB Pro.

    Jinak, teď vybírám ještě na druhém fóru, kvůli objektivnějším výsledkům. Druzí se spíše přiklání k Airu. Na jednu stranu by mi stačil, ale zase na druhou, když to NB vrazím tolik peněz, jsem ochoten ještě něco málo připlatit...lepší něco málo připlatit, než si posléze klepat na čelo, že jsem mohl mít něco lepšího za minimální příplatek.

    Jinak zatím si asi počkám na Apple Keynote, co představí. Akorát se bojím nehorázných cen...doufám, že se vyplní přísloví, kdo si počká, ten se dočká se vyplní 😀

    Výběr – MacBook #4888

    to majdy:

    Děkuji za přínosnou odpověď.

    Ano, souhlasím počkat na září/říjen (september/october) na nové MB Pro.

    Jinak, teď vybírám ještě na druhém fóru, kvůli objektivnějším výsledkům. Druzí se spíše přiklání k Airu. Na jednu stranu by mi stačil, ale zase na druhou, když to NB vrazím tolik peněz, jsem ochoten ještě něco málo připlatit...lepší něco málo připlatit, než si posléze klepat na čelo, že jsem mohl mít něco lepšího za minimální příplatek.

    Jinak zatím si asi počkám na Apple Keynote, co představí. Akorát se bojím nehorázných cen...doufám, že se vyplní přísloví, kdo si počká, ten se dočká 😀

Odpověď na: Výběr – MacBook

celý text

.