Zavřít reklamu
  • Praca s 2D grafikou (Mac mini alebo iMac) #1824

    Dobry den, uvazujem nad kupou Mac mini, pripadne iMacu 27. Kedze by som prechadzal z klasickeho desktopu (+ Windows), mam zopar otazok a potrebujem poradit. PC ma sluzit na kazdodennu (6 - 8 hod.) pracou s 2D grafikou (Adobe Photoshop, Affinity Designer a pod. - Webdesign, loga, printova grafika), pracu s txt dokumentami a klasicke surfovanie na nete. K PC bude pripojena tiskarna, graf. tablet, klavesnica, mys a repro. - Bude stacit ak kupim nejaku "bazarovku" alebo potrebujem uplne najnovsie modely? - Aky HW bude postacujuci na pohodlnu pracu s 2D grafikou? Momentalne mam Intel Xeon Quad-Core (3,4 Ghz), 16GB DDR3 RAM, Kingston HyperX SSD, GeForce GTX 650 Ti Boost DDR5 (2 GB) a vykonovo mi to bohate staci. Prechod uvazujem skor kvoli platforme. - Je pravda, ze iMac sa prilis zahrieva a tym padom ma vysoku spotrebu el. energie a castejsie dochadza k problemom s HW? Mozte mi prosim pripadne poradit nejake konkretne modely? Bazarovy Mac mini (cenu si predstavujem max. do 17 000 Kč), iMac 27 (max. do 30 000 Kč). Vopred dakujem

    Praca s 2D grafikou (Mac mini alebo iMac) #8742

    Jednoznačne iMac a ak nemáš high-end repráky, žiadne nebudeš potrebovať pripájať, iMac má totiž všetko, perfektné vstavané reproduktory, mikrofóny, kameru, senzory, wifi/bt, bohaté I/O, myš/trackpad, klávesnicu a nakoniec fakt perfektný displej.

    Čo sa týka výkonu, optimálne (aj vzhľadom k tomu čo máš teraz) to bude až, keď si kúpiš konfigurovaný iMac.

    Začal by som tu (prípadne nechať pôvodných 8GB RAM): https://cl.ly/3x2o3z3H1t2F

    To už sme ale ďaleko za tvojím budgetom...

    Praca s 2D grafikou (Mac mini alebo iMac) #8743

    21" iMac urcite nie, to je na grafiku velmi maly monitor... Teraz mam 23" a zda sa mi to uz male aj kvoli tomu uvazujem nad iMacom 27" alebo Mac mini + monitor. Nestacil by teda na pracu s 2D grafikou nejaky Mac mini 2012 z bazaru? Trebarz Intel i5 alebo i7 + 16 GB RAM + SSD?

    S Mac OS skusenosti nemam a preto neviem ako v nom funguju spominane aplikacie a aky silny HW potrebujem na pohodlne pracovanie bez dlheho nacitavania a pod.

Odpověď na: Praca s 2D grafikou (Mac mini alebo iMac)

celý text

.