Zavřít reklamu
  • iMac 27" Retina 5K výber konfigurácie #1589

    Zdravím, rozmýšľam nad kúpou tohto Mac-u, resp. som rozhodnutý že určite si ho zaobstarám (asi v decembri/januári). Bude to môj prvý Mac, na terajšom pc mám Hackintosh Sierra (chcel som si pred kúpou vyskúšať macOS platformu), operačný systém ma veľmi zaujal a páči sa mi rozhranie, jednoduchosť, gestá, aj ekosystém zariadení, pretože mám iPad mini 3 a budúci týždeň kupujem aj iPhone 7. V piatok som sa stavil aj v predajni iStores v Nitre, kde som si obzrel Mac naživo a veľmi ma zaujal. Oproti Windowsu to je úplne iný level, Mac ako keby predbehol dobu. 27 ” 5K je v troch základných konfiguráciách, no a ja si neviem vybrať. Určite budem brať 8GB RAM, asi 1TB Fusion Drive (kapacitovo stačí a je tam 32GB SSD, čo by malo stačiť na svižný chod systému). Uvažoval som aj o 256 GB SSD ale zas pri konfigurácií na zákazku je mesiac čakačka. Čo ma hlavne zaujíma je rozdiel grafických čipov Radeon Pro 570/575/580 v týchto troch modeloch. Študoval som nejaké info po zahraničných fórach, vraj 580 je ekvivalent počítačovej RX 480. Nie že by som chcel veľmi hrať hry (plánujem len Sims 4 príp. nejaké simulátory (závodné, kamióny, farming), čo sa týka využitia, tak bežná práca, editácia foto zo zrkadlovky (tam sa bude hodiť 5K). Ide mi hlavne o to aby Mac bol aj po piatich rokoch stále svižný a mal podporu OS a tak. Aj kvôli tomu opúšťam Windows a skladané pc, lebo rýchlo strácajú svoju hodnotu a človek každé 2 roky musí upgradovať, nehovoriac o tom, že stále nejaký komponent zlyhá, problémy s ovládačmi, vírusy, registre, časom spomalenosť systému a nutnosť preinštalovať… Práve preto chcem iMac

Odpověď na: iMac 27" Retina 5K výber konfigurácie

celý text

.