Zavřít reklamu
  • Prechod z Win na Mac – prosim o radu #1527

    Dobry den, od roku 2012 som spokojny uzivatel Toshiby Portege. Notebook je v dnesnej dobe uz takmer nepouzitelny kvoli rychlosti. Vyberam nejakeho nahradnika a volba prisla aj na Mac. Moje kriteria na uvod su nasledovne: - maximalna flexibilita - nizka hmotnost a zaroven odolnost voci pripadnym narazom - dlha vydrz baterie (caste cestovanie) - SSD disk - pokial mozno matny display, pretoze z casu na cas robim na priamom Slnku - 13palcovy display Drviva vacsina mojho pouzivania je: - bezne kancelarske pouzivanie - potrebujem 100percentnu kompatibilitu s ms office subormi - lahka grafika - lahke programovanie z casu na cas - filmy, bezne pouzivanie Kedze sa BlackBerry uplne pochovalo zariadeniami, ktore momentalne produkuju, presiel som tento rok na iPhone a paci sa mi vzajomna kompatibilita iPhone, MacBook a iPadu. Predpokladam, ze na cestach mi to usetri cas a praca bude optimalnejsia. Dospel som k tomu, ze by sa mi hodil bud novy MacBook Air, alebo starsi MacBook Pro. Argument predajcu aby som si kupil novy MacBook Pro neobstal kvoli chybajucim USB portom. Nehovorim, ze o 5 rokov tomu tak nebude. No v dnesnej dobe je pre mna USB nevyhnutnost. Jednak kvoli prechodu z Win na Mac a jednak kvoli tomu, ze casto cez NB napriklad nabijam rozne ine zariadenia (niekedy je na hotelovej izbe len 1-2 zasuvky). Nosenim roznych redukcii sa uplne straca flexibilita ultrabooku a zvysuje riziko ze nejaku redukciu zabudnem niekde na hoteli. Preto sa pozeram po starsom MBP. Pri MBP sa obavam toho, ze sa retina castym cestovanim moze poskodit (neviem nakolko je ta obrazovka odolna)? Viete prosim niekto racionalne a argumentami poradit, co si vybrat si starsi MBP alebo MBA? Druha rovina tohto celeho je to, ze dopredaj starsich MBP som nasiel len na alze. Predpokladam, ze alza nie je premium reseller. Viete prosim poradit, aky je rozdiel, ak kupim mac od resellera a aky ked ho kupim od alzy? dakujem, m

    Prechod z Win na Mac – prosim o radu #8059

    Sorry, poznámka mimo mísu, ale přesto... A není právě to jmenované "Alza je prostě Alza" přesně tím důvodem, proč u nich MacBook nekupovat? Jsem dodavatelem trochu jiného zboží do trochu jiného hodně velikého e-shopu a tohle rčení by se dalo taky použít. Dodavatelům dávají nekřesťanský podmínky, tlačej je na kolena, shazujou ceny, nechávají si platit za každou blbost a ejhle, dodavatel sežene, ale je to skutečně produkt pro náš trh? Půjde to reklamovat v ofiko servisu, nebo to budou nakonec opravovat oni někde v garáži? To jsem zažil v Mironetu a dík, už to nechci. Raději si měsíc počkám a koupím u toho prémiového, co čeká na oficiální distribuci (Alza je sice taky prémiový, ale fakt je prémiový, když prodává i žrádlo pro psy?). Nebo přímo v Apple. Za ty trable to fakt nestojí. Jen můj názor.

    A k tématu, starší Mac je prostě starší Mac. Spoustu toho vydrží, všechno zvládá, ale pak najednou dech dojde (to samé i u jiných starších pc). Pokud mám mít jistotu, raději volím nový, protože ho potřebuju pro práci. Mám MacBook Air 2012, 4GB/128GB (plus 64 na kartě), předplacenej iCloud za 25,- Kč/měsíc a vystačím s tím. Ale! u nového si připlatím alespoň za 256 GB. Pomalu se to plní. Procesor i5. Pořád pohoda, ale!! udělal jsem si několik provázaných tabulek v Numbers, je tam dost výpočtů (jednoduché vzorce s podmínkami) a najednou prostě nestačí. Strašně to zdržuje. Takže, jestli to má zvládnout Office, už bych s Airem váhal (ápropos, na dva měsíce jsem měl Air 2015 8Gb paměti a byl línější, než ten můj 2012). Kupovat nový Air je už jen ukládání peněz do starý technologie. Můj syn si před měsícem koupil MB Pro 2017 bez touchbaru, k tomu si koupil jednu redukci na klasický USBčko za 60,- Kč ve velikosti hodně malýho zapalovače a je naprosto spokojenej. Překrásnej kousek, lehčí než můj Air, menší než můj Air, neporovnatelně rychlejší, s perfektním displayem a dokonalým zvukem. MacBook na dalších 5 let bez zádrhelů. Hodně zdaru!

    Prechod z Win na Mac – prosim o radu #8060

    Přidávám se jako další spokojený uživatel MB Pro bez TouchBaru (2016). Portů jsem se taky bál. Při koupi MB jsem zárověň vzal redukci USBC/USB. Redukci využívám tak 1x měsíc. Dnes už používám výhradně virtuální úložiště.

    NoNick: S reklamací zboží od Alza a od APR je to první rok stejné, ne? Při reklamaci využíváš celosvětovou záruku. Otázkou je, kam zboží na reklamci posílá Alza (po 2 a dalším roku), a kam APR.

    ditka75: Mohl bys mi prosím poslat odkaz, kde jsi MSOffice koupil? Díky

Odpověď na: Prechod z Win na Mac – prosim o radu

celý text

.