Zavřít reklamu
  • Jakou konfiguraci iMacu koupit #1458

    Ahojte, omlouvám se, že to tu zaplňuji tématy o iMacu, rozhodl jsem se založit trochu všeobecnější téma. Přeci jen počítač za 60 tisíc člověk nekupuje každý den a chtěl bych, aby mi nějakej ten rok vydržel použitelnej. Tak tedy k věci Hlavní využití: Tvorba webových stránek Webová grafika Úprava fotek (z dovolené, žádný "5k" fotky) Kancelářina Vyjímečně filmy (na to mám velkou telku) Plánovaná konfigurace: iMac 27" 5k 3,5 GHz (i5) Radeon Pro 575 4 GB 1 TB Fusion Otázky: Přidali/ubrali byste něco? .... přemýšlím, jestli 1TB Fusion nenahradit 512GB SSD diskem a dokoupim externí hard disk, - respektive je ta rychlost na moji práci nějak využitelná, nebo bude stačit Fusion hard disk?

    Jakou konfiguraci iMacu koupit #7938

    Já bych v dnešní době PC (jakékoliv) bez SSD disku nekoupil. Pokud chceš kupovat externí, tak Ti teoreticky může stačit i 256GB SSD.

    Jakou konfiguraci iMacu koupit #7939

    No jo, takže kdybych vzal 256GB SSD a k tomu koupil třeba 1TB externí hard disk s USB 3,0, tak by z toho hard disku to tahalo pomalejc, asi výrazně pomalejc než z 1Tb Fusion ne?

    EDIT:
    Tak jsem to nakonec nakonfiguroval na:

    iMac 27" 5k
    3.8 GHz i5
    Radeon Pro 580 8GB
    2TB Fusion
    8 GB

    • jeden z příplatků 4.2GHz i7 nebo 16GB RAM, teď babo raď

    Jakou konfiguraci iMacu koupit #7940

    Jak píše RadimCep, nahoď tam místo toho Fusionu určitě SSD a 16GB ram. Ten procesor podle mě "obyčejnej" člověk jen tak nevyužije, mezitím co víc RAM se hodí vždycky :mrgreen:

    Jakou konfiguraci iMacu koupit #7941

    Suhlasim s vyssie napisanym, ja by som tiez vzal 16gb ram ale nemohol som cakat 6-8 tyzdnov kym mi ho vyrobia... Nehovorim ze je to katastrofa, ale s 16 by to bolo plynulejsie niekedy...

    Jakou konfiguraci iMacu koupit #7942

    FD stojí za starýho Zavřela, kup minimálně internal 512GB SSD, co se týká RAM, u 5K iMAC bych koupil od Apple pouze základní 8GB (měly by být stále uživatelsky výměnné i u letošních modelů) nové moduly pořídil rovnou někde u retailera nebo u logicworks(botka)cz kde mají ke koupi OWC kit (i s výměnou stojí 32GB zhruba polovinu toho, co od Apple(botka)com), pokud si koupíš základní variantu s 8GB, která je na skladech a dokoupíš 32GB kit, vyjde tě na podobnou cenu jako konfigurace od Apple se 16GB.

    [4K iMac má RAM na logicboard - konfigurovat rovnou s maximem dostupného na Apple(botka)com]

    Externí disk doporučuji SSD buď cestovní kit Samsung T3 (jediná kvalitní věc, kterou umějí vyrobit) nebo lepší ráměček na 2.5" SSD USB3.O (s rychlou elektronikou, to že má štítek 3.0 neznamená, že nemá citelně nižší přenosovou rychlost než jiný produkt ve stejné kategorii) do toho vložíš klasický 2.5" SSD pro SOHO obyč řadu Samsung EVO, Apple si s SSD od Samsungu rozumí, nemusíš si hrát s terminálem ani kextama [má smysl pro někoho kdo ví co dělá], poslouží i jakýkoliv SSD od Kingstonu a Sandisk (tyhle dvě značky mám na iMac odzkoušený).

    [kdo neví, jak modifikovným kextem zrychlit externí SSD na Mac Pro nebo iMacu, nechť se nedoptává zde a použije raději Google]

    Na profi práci bys musel koupit externí Thunderbolt pole pro PCIe SSD Akitio/OWC záleží jestli s RAID nebo ne, a taky jakou očekáváš maximální přenosovou rychlost.

    V klasickém externím poli s Thunderbolt 2 pro HDD, kde vyměníš HDD za lepší 2.5” SSD se dostaneš za relativně nízký peníze (hodně levný oproti výkonnému PCIe poli s TB2) při citelně vyšší rychlosti než s 2.5” SSD v USB3.0 rámečku.

    Kdo hledá maximální rychlost, koukne se na PCIe SSD v boxu určeném pro Mac Pro recycle bin.

    všetkých fanúšikov zdraví Bednár zo Slovenska 🙂

    Jakou konfiguraci iMacu koupit #7943

    Tak nakonec vezmu tedy základní verzi iMacu (3,4GHz i5, Radeon Pro 570) - na moje účely to bude dostačující a k tomu vezmu 512 SSDčko s tím, že výhledově tam dám 32 RAMky 🙂 díky všem za rady

    Ten Samsung T3 jsem zrovna objednal na Amazonu za 166 dolíků, takže zadarmo 🙂 díky z tip 🙂

Odpověď na: Jakou konfiguraci iMacu koupit

celý text

.