Zavřít reklamu
  • Kupa MBP 13 vs MB 12" #894

    Ahojte, v priebehu tohto mesiaca sa chystam kupit si laptop. Kedze som prvakom na vysokej skole, samozrejme ze aj kvoli tomu, ale chcem tym aj nahradit moj desktop (starsi) ktory bezi na wine, maximalne tak planujem si ho doma prepajat s 24" obrazovkou. Pohybujem sa v cenovej hladine 1400€, kupovat budem fungel novy od lokalneho apple resellera (istores). V hladaciku mam Macbook Pro 13" 2015 8/128 a Macbook 12" 2016. Dizajnovo sa mi velmi paci novy Macbook Pro 2016, ale tato moznost je nemozna kedze u nas stoji basic 13" verzia bez TB 1700€ ... Od zariadenia vyzadujem kvalitne spracovanie, dostatocny vykon, pekny displej, dobru vydrz na baterku (to si myslim splnaju vsetky). Co sa tyka vyuzitia, tak klasicka kancelaria (prezentacie, tabulky, pisane dokumentov), poslednu dobu som sa zacal ucit v PS (pre vlastnu potrebu) + tvorba webstranok. Taktiez ocakavam aby mi stroj sluzil aspon 2-3 roky spolahlivo, aby fachcal plynulo a baterka nedegradovala tak ze bez pripojenia na siet vydrzi 2 hodiny browsovanie po wifine. Do teraz som bol vzdy win user, s prechodom na macOS nemam najmensi problem. Co sa tyka jednotlivych moznosti, pri MBP13 2015 mi sedi skoro vsetko, az na to ze v kutiku duse ma trosku stve to ze je to "outdated" skoro 2 rocny stroj. Ale snazim sam seba presvedcit ze to tak nieje, vykonu ma dostatok a SW podpora zo strany Apple tam snad bude este aspon 4 roky. Trosku ma stve ze tam nieje USB-C (znie to cudne, vacsina ludi na to pri 12" nadava, ale mam pocit ze ked sa ten konektor tak pretlaca tak v blizkej buducnosti bude rozsireny a ja ostanem nahraty kedze do MBP13 15 nepichnem nic). Pri MB12 ma laka cisto jeho dizajn, avsak myslim si ze ked z vacsej casti nahradit aj desktop budem to lutovat. Obavam sa aj vykonu Mkoveho CPU, predsa len ten PS na tom fachcat ako na Pro nebude, nehovoriac o tom ze keby ma napadlo sa naucit zaklady video editovania tak velmi asi nepochodim. Taktiez napriek tomu ze je 2016 verzia novsia ako vyssie zmienovany Pro, jeho SSD je pomalsie. Co sa tyka konektoru, USB-C ma tesi ako som vyssie spominal, ale neviem ako by som reagoval na to ze je len jedno (najskor by som kupil adapter a bolo by po probleme). A z uvodu .. stale mi vrta v hlave aj 2016 model, v istores nemaju na sklade ani jednu variantu, dostupnost je zatial zla a cena privysoka. Premyslal som ale ze keby som nahodou pockal mesiac, kym by sa situacia znormalizovala a MBs sa naskladnili, ci by nahodou ta prestrelena cena za basic model neklesla aspon na 1500€ (ale to som asi naivny?) a vzal by som to. Co si myslite ze bude najlepsie mozne riesenie? Dakujem

    Kupa MBP 13 vs MB 12" #6755

    Mám MBP 13" 2016 (ten základní) a jsem maximálně spokojená a osobně bych ti doporučila si trochu přišetřit. MB 12 je bezvadný stroj, ale nemá příliš výkonu a při spuštění něčeho náročnějšího se velmi brzy podtaktuje. MBP 2015 bych neřekla, že je zase až tak moc zastaralý, ale když ho srovnám se svým, neměnila bych, byl by to dost nevýhodný downgrade.

    Kupa MBP 13 vs MB 12" #6756

    Novy MBP16 sa mi velmi paci, hlavne co sa tyka dizajnu. Vykonovo sa myslim zakladna 13" verzia od 2015 modelu ktory zvazuje nejak nelisi. Single core vykon maju rovnaky a multi ma novsi o nieco vyssi. Otazne vsak je, ci sa oplati priplacat len za dizajn a pocit z toho ze budem mat novsi rocnik az 300€ :/

    Kupa MBP 13 vs MB 12" #6757

    Mě se líbí,jak se každý honí za výkonem a jen pár lidiček,dokáže ten výkon využít.Ruku na srdce,většina z nás se stejně jen dívá na internet,video a fotky...Proto jsem si teď už raději koupil MacBook 12 s 1.3 procesorem.
    Výkon naprosto dostačuje,zkoušel jsem hrát i hry,např.General strategii a i na externím monitoru ve vysokém rozlišení v pohodě.
    U stříhání videa ve full HD se zahřeje a zvadne,ale to dělám dvakrát do roka a ve finále to zvládne taky.
    1 port USB-c mi taky nevadí,mám to připojené k monitoru USB-c kabelem a na monitoru mám výstupy USB 3.0 a tam pripojim vše ostatní,takže na stole mám jen monitor,MacBook a jeden kabel,paráda....vše funguje a MacBook se dokonce i nabijí.

    Kupa MBP 13 vs MB 12" #6758

    Rozhodoval jasem se taky úplně stejně vzal jsem Macbook Pro bez touchbaru a spokojenost , ale dokup magic mouse paráda

    Kupa MBP 13 vs MB 12" #6759

    Ironside píše:
    Mě se líbí,jak se každý honí za výkonem a jen pár lidiček,dokáže ten výkon využít.Ruku na srdce,většina z nás se stejně jen dívá na internet,video a fotky...Proto jsem si teď už raději koupil MacBook 12 s 1.3 procesorem.
    Výkon naprosto dostačuje,zkoušel jsem hrát i hry,např.General strategii a i na externím monitoru ve vysokém rozlišení v pohodě.
    U stříhání videa ve full HD se zahřeje a zvadne,ale to dělám dvakrát do roka a ve finále to zvládne taky.
    1 port USB-c mi taky nevadí,mám to připojené k monitoru USB-c kabelem a na monitoru mám výstupy USB 3.0 a tam pripojim vše ostatní,takže na stole mám jen monitor,MacBook a jeden kabel,paráda....vše funguje a MacBook se dokonce i nabijí.

    No az take ruzove to s tym vykonom MB 12" nebude, v x recenziach som sa docital ze aj pri beznej cinnosti (prepinanie viacerych aplikacii z pozadia + otvorenych mnoho tabov v browseri) to zariadenie zadychava a je tam citelny rozdiel v rychlosti/plynulosti oproti MB Pro.

    Kupa MBP 13 vs MB 12" #6760

    no rozdíl tam být přeci musí,vždyt jsem to i psal.Ten rozdíl 20tis musí přeci být znát.A při běžné práci však rozdíl nepoznáš,neni to Asus s Winem.
    A na recenze se vyprdni,jdi k někomu,kdo ho má a vyzkoušej si ho.Tahleta diskuse je na prd.

    Kupa MBP 13 vs MB 12" #6761

    MB12 2016 s procesorem M5 1.2 má výkonu dost a na takové běžné práce úplně dostačující. Není problém ani s úpravou fotek a lehkou úpravou videa. Prostě na to běžné použití pro většinu z nás stačí. Problém je asi v ceně. Oficiálni cena Macbook 12 M5 je 48 000 Kč, na Mall se dá sehnat za 43 000. Ofic.cena MacBook Pro 13 v základni verzi je 46 000. Já ho koupil minulý týden v akci na Softcomp za 42000 Kč. Výhoda MB12 je větší disk a lepší přenositelnost. Kdyby stál MB12 M5 někde na pomezí 35 000 Kč určitě bych volil ten a stacil by mě, ale takle jsem volil raději Pročko. Mám pocit lepšího zhodnocení pěnez a musím teda řict, že jsem zatím velmi spokojenej. Maká to výborně. Ale podle toho co píše tazatel, tak na jeho práci mu podle mě stačí i MacBook 12 M3 1,1 a ušetří poměrně dost peněz.

    Kupa MBP 13 vs MB 12" #6762

    MB12 2016 M5/512 so studentskou zlavou mam za 1680€ .. novy MBP 2016 13" Non TB za 1610€. Ked pojdem cenovo do takych vysok urcite uprednostnim nove Pro, len kedze sa momentalne drzim hladiny 1300-1400€ tak je to MB12 2016 M3/256 alebo MBP 2015 128.

Odpověď na: Kupa MBP 13 vs MB 12"

celý text

.