Zavřít reklamu
  • Kúpa MacBooku #831

    Ahoj všetci môj notebook s Windowsom nejako stráca dych a preto som sa rozhodol že by to chcelo nový notas, rozmýšľam nad macbookom lenže neviem ktorý, som na VŠ, programujem v Jave, občas striham videá z Gopro potom word, PowerPoint klasika k tomu nejaké pozeranie filmov plus by som bol rad keby na ňom v pohode fičalo Wot a War Thunder a to je asi tak všetko čo od neho očakávam inak všetko v pohode vybavujem na iPhone7 a iPade, moj finančný strop je 1200€,budem vďačný za každú radu a keďže idu Vianoce tak v iStore/ mZone sú na niektoré typi akcie plus neviem ako to je so študentskou zľavou a preto sa neviem rozhodnúť či kúpiť teraz alebo na nový rok keď príde nový/ vylepšení MacBook12 napríklad alebo v tom aký je to ročník až tak veľký rozdiel nie je? 🙄 keďže doteraz som pracoval len na Windows tak čo sa týka MacBookov nie som v tom tak zorientovaný, ďakujem za každú radu a postreh

    Kúpa MacBooku #6570

    Študentská zľava sa nedá kombinovať s normálnou zľavou, pokiaľ nieje priamo pri produkte napísané inak.

    12" by ti na hry nestačil, sem tam ok, ale vystavovať ho častému hraniu bude znižovať jeho životnosť, kvôli tomu, že sa bude prehrievať, nakoľko nemá vetráčiky.

    Na zložitejšie programovanie je MacBook dobrá voľba, bude zvládať všetko čo potrebuješ (až na tie hry), namiesto Power Pointu si iste obľúbiš Keynote (pokiaľ niesi nútený používať výlučne Power Point).

    Najväčší problém vidím v cenovom strope, osobne by som nič iné ako 12" a nové MBP 2016 nekupoval, možno ak financie vážne nepustia minuloročný MBP, ale neviem v akých cenovkách sa dnes hýbe...

    Ak by si počkal na nový 12", ten bude stáť viacej, čo ale zníži ceny aktuálnych, ak ti to nesúri, v prípade 12" by som počkal na nový model a kúpil ten, prípadne o málo drahší MBP, ak je to nad strop, kúpil by osm teraz 12".

    Kúpa MacBooku #6571

    Já jsem koupil MB 12" 2015 hned jak vyšel 2016 model. Nakonec jsem koupil ten dražší s 521GB který je skoro za 50K (1800E) za 34K(1250E)
    a použil jsem i 5% slevu pro studenty.

    Kúpa MacBooku #6572

    Ďakujem za rady 🙂 nakoniec som kúpil MB 12 2015 1.2ghz 500gb a som úplne spokojný čo sa s ním hrám od včera 😀 Na to ticho sa rýchlo zvyká a len klávesnica je trochu nezvyk ale inak paráda.
    Mám ešte pár otázok:
    1.Viete mi poradiť dobrú redukciu? potrebujem ethernet kvoli intraku a k tomu klasicke usb,hdmi.

    1. Zo starého pc by som si chcel preniesť súbory (35gb), mám to cez program na prenos dát a wifi alebo radšej keď si kúpim redukciu a potom klasicky cez usb?
    2. A nejaké dobré púzdro - prenášam ho vo vlaku v ruksaku takže asi niečo na štýl len neoprenoveho obalu a nie klasicku brasnu.
      Ďakujem a prajem Vam pekne sviatky. 🙂

    Kúpa MacBooku #6573

    A ešte jedna vec 😀 na starom ntb som pouzival antivirus Nod32, potrebujem ho aj na MacBooku? 🙂

    Kúpa MacBooku #6574

    Ahoj antivir nepotřebuješ akorát to systém zpomaluje
    Super jsou redukce od hyper. Mám tuto:https://www.iwant.cz/Hyper-USB-C-Hub-4K-HDMI-zlaty-p4498 bohužel si musíš koupit také
    USB - Ethernet redukcihttps://www.iwant.cz/Apple-USB-Ethernet-Adapter-p366. Také jsem na intru takže vím že to na 100% funguje. A pouzdro třeba tady:https://www.iwant.cz/Booq-Taipan-spacesuit-12-black-p3552

    Kúpa MacBooku #6575

    Ďakujem 🙂 takže keby som pripojil nejaké usb a bol by tam vir tak to mac vie odhalit ano?
    Nad tou redukciou som aj akurát rozmyslal 🙂
    Nad tým prenášaním súborov si co myslis? rozmyslam ze to spustim ale ak to bude cely den posielat tak to asi kaslem na to 😀

    Kúpa MacBooku #6576

    No já jsem přenášel z Macu na Mac přes WiFi Bylo to asi 50GB a Trvalo to cca 2 hodiny. Ještě k tomu viru. Je sice 1000 názorů ale já jsem s tím, že antivir na mac je zbytečnost protože je to uzavřený systém jako ios. Tam antivir není potřeba pokud nemáš jailbreak.

Odpověď na: Kúpa MacBooku

celý text

.