Zavřít reklamu
  • Koupě Macbooku Pro 13" 2015 #822

    Dobrý den, zajímají mě vaše zkušenosti s přechodem z windows na Mac OS. Dlouhou dobu přemýšlím o koupi macbooku, ale pořad si nejsem tak nějak jistej vlastním několik zařízení od Applu a se všemi jsem spokojen. Počítač bych používal ve škole na vytváření dokumentu Word Excel (nikdo z kantorů nemá mac takže nemá ani Pages, atd.) dále pár softwaru které potřebuji ke studiu ale bohužel jsou jen pro windosw. Právě proto nevím jestli by stačila paměť 128GB kdybych chtěl mít nainstalováné ještě windows právě kvůli těmhle programům. Popřípadě by mě zajímalo jestli má někdo zkušenosti s rozšířením paměti přes SDXC kdybych si koupil třeba 256GB a nainstaloval na to windowsy jak by chodili a popřípadě jak by to utahlo třeba CAD a podobné programy. Vím že se dá rovnou pořídit větší kapacita ale je to dost dráhé a ještě ke všemu žádný tuzemský obchod nenabízí tuto variantu a například na Mall je cena 128 za 35000 což je levnější než z oficiálních stránek a za ušetřenou sumu bych si pořídil to rozšíření paměti.

    Koupě Macbooku Pro 13" 2015 #6548

    Microsoft Office na Macu běží v pohodě, jde jen o to jestli máš k němu snadný přístup (mám v rámci univerzity plnou verzi zdarma). O velikosti paměti bych hodně popřemýšlel, jelikož na SD karty nelze instalovat Windows přes bootcamp, to ale nebrání si sehnat nějaký program na spouštění Windows v paralelním okně a nainstalovat ho na SD. Akorát z osobní zkušenosti je to problém v plynulosti, protože SD karty mají hrozně pomalé R/W oproti SSD.

    Koupě Macbooku Pro 13" 2015 #6549

    Nedavno som presiel z Win na Mac, co sa tyka office, tak v Pages si vies exportovat dokument to Word formatu .docx, ktory som posielal ludom na Win a nemali ziaden problem, akurat ked pouziju nejake pismo ktore nema jeden alebo druhy tak mi ho automaticky zmenilo na podobne pismo. To iste Keynote vedel som si otvorit .pptx bez problemov aj exportovat do .pptx Rozmyslal som nad kupou Office ale zatial mi to vyhovuje bez problemov.

    Koupě Macbooku Pro 13" 2015 #6550

    Za sebe doporučuji kapacitu úložiště minimálně 256 GB, zvláště když u nových modelů ani nejde rozšířit. 128 GB je opravdu velmi málo a mě by nestačilo ani pro macOS a používaná data (iTunes, iBooks). Výkon dnešních Maců je naprosto dostatečný i pro provoz virtualizovaných Windows, takže pokud je něco potřeba, co na Macu není, stačí nainstalovat Windows do Parallels/VMware/Virtual Box a používat to tam.
    Jinak iWorks umí výborně export a import do MS Office, zatím jsem se nesetkala s problémem a iWorks jsou zadarmo pro každého s novým Macem. A při kapacitě 256 GB+ se dá nějaké místo vyhradit i pro Windows přes Boot Camp, pokud je to nezbytně nutné.

    Koupě Macbooku Pro 13" 2015 #6551

    No neříkám že by nebylo lepší 256GB, ale pro mě je to rozdíl 10 000 KČ (Mall 128gb 35000 a oficiální stránky Applu konfigurace 256gb 45 000) to je pro mě fakt moc, proto jsem tak nějak počítal že bych pořídil to SD, ale teď mě zarazilo že nejde na sd nainstalovat win přes boot camp. Takže bych to mušle řešit popřípadě HDD diskem nebo flashkou? HDD bych stejnak na filmy a objemná data používal. Ale taky třeba nebudu vůbec potřebovat win. Jde tady o peníze.

    Koupě Macbooku Pro 13" 2015 #6552

    A myslíte že kdybych to udělal takhle: 128 GB verze vyhradil bych cca 30-40 GB pro Windows, dále bych si pořídil SD 256 GB (něco kolem 2500 od A-Data W/R myslí že 70/90 MB) sem bych ukládál soubory a data méně náročné na paměť jak z Windows tak z Mac os + na filmy HDD ten už mám 1 TB, + mám zaplacenej icloud. Zajímá mě váš názor na tohle řešení.

Odpověď na: Koupě Macbooku Pro 13" 2015

celý text

.