Zavřít reklamu
  • presnost gps a treningou v apple watch vs iPhone #3464

    zdravim.vie mi niekto fundovane objasnit fungovanie gps a zaznamou trebars treningu na apple watch 4?ide o to ,ked zapnem mapu na hodinkach tak pozicia kolise miestami aj 1,5 km ako nahle zapnem gps na iphone tak sa hned upresni podla mobilu ktory vecinou ukazuje presnu polohu.akonehle zase vypnem gps v iphone zase to zacne plavat.ked som si pre kontrolu zapol trening chodza vonku bez gps v mobile len na hodinach tak ked som si pozrel potom prejdenu trasu tak tiez hodne kolisala aj to njlacnejsie gps hadam ukaze presnejsie ,na otvorenom priestranstve mi kolisala trasa miestami asi do 10 az 15 metrou.priklad siel som aj tam aj naspet po jednej strane cesty resp popri ceste a ukazalo mi to jeden smer ok a druhy na opacnej strane cesty v brehu.ked som kontrolaval zhruba prejdenu vzdialenost ,tiez to nebolo buchvico asi tak ako najlacnejsi fitnaramok.takze ake gps tam vlastne je a ako to funguje,lebo podla mojich predstav to teda vobec nieje.moja predstava je ze tam ma byt gps take ako v mobile a vsetky udaj chcem merane gps kom a nie nejakymi sedlackimy krokometrami a inymi senzormi na hranie.mam pocit ako keby to islo len na zaklade tych senzorou a poloha na zaklade mobilnych buniek co samozrejme nedava zmysel kedze niesu s esim,ale tak nejak mi ta "presnost" pripada a mam s toho nervy. samozrejme viem ,no neviedel som vcera som sa docital ze jednotlive treningy treba este dokonca nakalibrovat ,to znamena ze vecina vypoctou funguje na zaklade senzorou nie gps.ale ja treningy nepouzivam akurat chcem pri turistike a chodzi vediet nadmorsku vysku prejdenu trasu a nahravat trasu a to vsetko na zaklade gps nie senzorou.skusal som aj ine apky ale bolo to v podstate podobne .presnost hodne kolisala a ked stojim na mieste aj na otvorenom priestranstve tak pozicia stale plava a na vzdialenosti alebo rychlosti ukazuje ze sa hybem aj ked teda stojim.na mobile toto nerobi alebo nie as tak vyrazne .

Odpověď na: presnost gps a treningou v apple watch vs iPhone

celý text

.