Zavřít reklamu
  • Apple watch špatně měří počet pater #1742

    Ahoj. P otřeboval bych vaši radu nebo názor. Celý den mám svůj iPhone 7 (iOS 11) ve své kapse. Apple Watch Series 3 (wOS, 4.0 s čistou instalací) mám na na ruce. Tady je měření nastoupaných pater z posledních dnů 14.10.2017 Apple Watch - 9 iPhone 7 - 2 13.10.2017 Apple Watch - 14 iPhone 7 - 2 12.10.2017 Apple Watch - 15 iPhone 7 - 1 ... a další dny jsou na tom dost podobně. Z mých pozorování vím, že výsledky na iPhone jsou správné. Apple Watch mi často počítají eskalátory jako vystoupaná patra. Někdy jízda výtahem (překvapivě směrem dolu) je také počítána jako vystoupaná patra. No a některá vystoupaná patra na Apple watch ani neumím vysvětlit... Chápu že mezi telefonem a hodinkama bude drobný rozdíl, ale tohle je fakt moc Jak jste na tom vy? Máte podobný problém s Apple Watch a nebo jde o můj vadný kus? Díky za jakoukoliv radu nebo zpětnou vazbu. ps. kalibraci hodinek dle návodu od Apple jsem dělal několikrát.

    Apple watch špatně měří počet pater #8540

    tak hlavně to nemeří patra jako taková,ale převýšení cca 3 metry,což odpovidá 16 schodům,tedy jedno patro.
    Akorat teda nevím,kde berete ty data o patrech v iWatch.At hledám jak hledam,jako zdroj pater mám jen iPhone....

    Apple watch špatně měří počet pater #8541

    To bude asi verzí AW, až verze 3 má barometr. Mě se to taky liší, ale ne o 14 pater (resp. o +- 40 m), zrovna včera mám údaje z iP - 11 pater, AW hlásí 10 (ostatní dny to mám podobně, rozdíl max. 3 patra)

    Apple watch špatně měří počet pater #8542

    petrŠ píše:
    Od verze iOS to měří špatně. Někdy nejdu cely den žádné patro a ukáže iPhone mi ukáže jedno nebo dvě patra. Dnes jsem šel šest pater a ukazuje mi to jedno patro. S iOS 10 nebyl žádný problém. Už se teď na to nedá spolehnout. Stejně tak i na celý iPhone s iOS 11.

    Odchylku na úrovni 10% (jedno patro z deseti) bych jako ještě chápal. Ale u mě je rozdíl běžně i 90%.

    Přemýšlel jsem, jestli ten barometrický senzor neovlivňuju nějak já. Silikonové pouzdro na hodinkách? Všechno co mě napadá mi přijde jako nesmysl...

    Holt je vezmu do servisu, tam udělaj diagnostiku a za pár dnů uvidíme....

    Apple watch špatně měří počet pater #8543

    barometr se kalibruje pri zapnuti GPS a průběhem času se s realitou rozchází....

    Apple watch špatně měří počet pater #8544

    no tak si nad tím zamysli
    z čeho hodinky či iPhone pozná stoupání,teda patra.?
    iPhone to pozná jedině,když má zapnutý GPS a má signál,Apple watch3 mají barometr,který když je zkalibrovaný,dokáže určit převýšení i bez GPS.
    Proto ti telefon ukazuje mnohem méně,obzvlášt,jestli se pohybuješ v budovách a ve městě.

    Apple watch špatně měří počet pater #8545

    Ironside píše:
    no tak si nad tím zamysli
    z čeho hodinky či iPhone pozná stoupání,teda patra.?
    iPhone to pozná jedině,když má zapnutý GPS a má signál,Apple watch3 mají barometr,který když je zkalibrovaný,dokáže určit převýšení i bez GPS.
    Proto ti telefon ukazuje mnohem méně,obzvlášt,jestli se pohybuješ v budovách a ve městě.

    Přiznám se, že ti nerozumím. iPhone 7 má barometrický senzor - dost možná ten stejný, jako je v hodinkách. Důvod ke kalibraci pomocí GPS zde není - stejně jako není důvod ke kalibraci v hodinkách, které také mají GPS senzor.

    Takže není důvod k tomu, aby dva (identické?) senzory v zařízeních od jednoho výrobce podávaly naprosto nesrovnatelné údaje.

    Apple watch špatně měří počet pater #8546

    Důvod ke kalibraci pomocí GPS tu jistě je, jinak by výsledky byly v delším časovém horizontu velmi nepřesné - okolní tlak se vlivem počasí neustále mění. Pokud jsi někdy měl ABC hodinky, tak tam je vždy možnost (spíše nutnost a čím častěji tím lépe) kalibrace, a to buď zadáním nadmořské výšky nebo pokud mají hodinky GPS tak pomocí ní. Takže ten závěr je velmi logický.

    Apple watch špatně měří počet pater #8547

    Jsem si neuvědomil,že iPhone 7 má taky barometricky senzor 🙁 moje chyba
    Nicméně je otázka,jak se vypočítává stoupání a klesání. Okolní tlak se přeci mění na stejném místě bez ohledu změny nadmořské výšky,takže musí docházet průběžně ke kalibraci pomoci GPS.Tak jestli v tom není problém...
    Takže si myslím,že když jeden přístroj ztratí GPS signál,tak v průběhu dne se přesnost barometrickeho senzorů díky přirozené změně tlaku,

    Apple watch špatně měří počet pater #8548

    Ironside píše:
    Jsem si neuvědomil,že iPhone 7 má taky barometricky senzor 🙁 moje chyba
    Nicméně je otázka,jak se vypočítává stoupání a klesání. Okolní tlak se přeci mění na stejném místě bez ohledu změny nadmořské výšky,takže musí docházet průběžně ke kalibraci pomoci GPS.Tak jestli v tom není problém...
    Takže si myslím,že když jeden přístroj ztratí GPS signál,tak v průběhu dne se přesnost barometrickeho senzoru, díky přirozené změně tlaku,mění a proto ty rozdíly.
    Mám to odskousene na GPS přístrojích typu Garmin

    Apple watch špatně měří počet pater #8549

    adbernau píše:
    Důvod ke kalibraci pomocí GPS tu jistě je, jinak by výsledky byly v delším časovém horizontu velmi nepřesné - okolní tlak se vlivem počasí neustále mění. Pokud jsi někdy měl ABC hodinky, tak tam je vždy možnost (spíše nutnost a čím častěji tím lépe) kalibrace, a to buď zadáním nadmořské výšky nebo pokud mají hodinky GPS tak pomocí ní. Takže ten závěr je velmi logický.

    Okej, nehádám se. 🙂 I tak se bojím, že mě to dále neposouvá, protože ty moje rozdíly jsou každodenní a často (nejčastěji?) v oblastech, kde GPS signál vůbec není dostupný. No uvidíme, co na to servis.

    Jen mě krapítek vytáčí, že poslední dva dny jsou víceméně v pohodě. cca 10 dnů bylo špatných a teď nic. Tak se bojím, že mi servis řekne, že na nic nepřišli. Počkám si tedy ještě na jeden špatný den a letím reklamovat 🙂

    Apple watch špatně měří počet pater #8550

    "Tak jestli v tom není problém.."
    Já si myslím, že přesně v tomhle problém bude. Logicky - pokud nemá iP nebo AW GPS signál, tak začně měřit výšku pomocí barometru. No a pokud není ani jeden z přístrpjů a) a člověk je delší dobu v budově... Měl jsem před časem Garminy Fenix 3, a tam pokud se nekalibroval aspoň jednou za den barometr (resp. výškoměr), tak 50-60-80 metrů odchylka byla celkem běžná. Takže u toho celodenního kancl divingu těch 20-40 metrů bych řekl že je tak akorát.

    Apple watch špatně měří počet pater #8551

    Okej. Jen mi přijde divný, že jsem zatím (alespoň dle pana Google) jedinej na světě, kdo něco takovýho řeší. Kdybys mi napsal, že se ti to děje taky, moc bys mě potěšil .)

    Apple watch špatně měří počet pater #8552

    Tak po dvou dobrých dnech už je zase všechno (promiňte moji francouzštinu) v hajzlu. Dneska mi patra naskakujou, že ani netuším, co se děje. Většinu dne jsem doma, vyjdu ven a 3 hodiny mi skáče jedno patro za druhým.

    Kdyby to byla kalibrace, tak pochopím jednorázovou změnu, ne ale 10 přidaných pater v naprosto nahodilých intervalech v tak krátkém časovém úseku. iPhone proti hodinkám samozřejmě měří všechno jak má být.

    Takže si ještě užiju víkend a pak poletěj rovnou do servisu.

Odpověď na: Apple watch špatně měří počet pater

celý text

.