Zavřít reklamu
  • iPad 2018 nebo iPad Pro 10,5 #2563

    Zdravím, potřeboval bych poradit s iPadem do školy. Nastupuji na vysokou a tak jsem přemýšlel že bych si studium usnadnil s jablečným tabletem v kombinaci s Apple Pencil. Potenciál vidím v možnosti otevřených skript na rozumně velkém zařízení s nožností kreslení a poznámkování do daného dokumentu. To že bych si psal všechny poznámky do tabletu je asi blbost ale iPad by mi mohl pomoci orientovat se na přednášce v dané problematice. Navíc bych tablet bral jako společníka na dlouhý cesty (na koleje to vlakem není kousek a sledovat třeba filmy ve vlaku na notebooku je opruz). K jádru pudla: Napadají mě dvě možná řešení 1. Nový iPad 2018 - tady hraje pro hlavně to že bych koupil fungl nové zařízení. Je ale trochu horší výbavově oproti iPadu Pro 2. iPad Pro 10,5 - tady hraje pro výkon, možnost Smart klávesnice a to že bych ho dokázal sehnat o pár korun levněji. Co ale nevím jak u tabletů trpí baterie a celkově se opotřebovává Co byste vybírali vy? Výkoný použitý nebo slabší fungl nový tablet? Nebo je moje představa o využití úplně zcestná a tablet nevyužiju? Díky moc za odpovědi

    iPad 2018 nebo iPad Pro 10,5 #10330

    MacBook

    Začnu od baterie. Nemám nejnovější iPady, ale to poslední, co se na iPadu zhorší, je baterie. Mám iPad mini 2, téměř už ho nepoužívám, většinu času mi leží na stole a bez žádného užívání, jen normálně zapnutý s tmavou obrazovkou a flipem přes pouzdro, aby ho nic nevzbudilo, vydrží i 2 měsíce! To jsem ho 2 roky používal dennodenně, kdy jsem ho týral hrami a musel ho nabíjet každou noc.

    3 roky jsem na gymplu používal iPad s bezdrátovou klávesnicí od  a zapisoval si vše. Vše jsem stíhal díky psaní všemi deseti a normální klávesnici. Smart klávesnice je myslím o trochu menší a na ní by se mi psalo o dost hůř (možná je to jen o zvyku, ale denní přechod na normální klávesnici u notebooku / počítače je opruz). Zpět ke studiu, poslední rok jsem začal zjišťovat, že je to pomalé, ať už otevírání jednotlivých Pages, kterých nemohou být otevřené desítky, jako je tomu u notebooku. Stále je jakýkoli iPad pomalejší než MacBook, tipuju, že kromě zápisků budeš mít tucet papírů = vyfocených papírů, které si budeš rád procházet. Na tu věc je iPad super, ale nesmíš chtít jak procházet obrázky a zároveň psát. Pořád to není notebook a i když funguje SplitView (možná je to a druhá vymoženost, ale fakt jsem spíše na mobilu / MacBooku a už se v tom stoprocentně nevyznám), není to tak jak by to fungovalo například se starším iPadem za 10k (popřípadě novým a ještě větším 🙄 iPhonem) a MacBookem a mít iPad jen na fotky, filmy a ostatní zábavu.

    Právě to by bylo, alespoň pro mě, to nejideálnější spojení, takže:
    MacBook (jiný notebook, ale není to in a není tak plynulý + synchronizace s iPhonem, iPadem) na zápisky, prezentace, internet atd.
    iPad na fotky (a mít iPad s sebou na přednášky / semináře, ke kterým nebude taková psaní si zápisků, ale například s možností si kreslit či jen číst z iPadu), filmy na cesty, hry
    iPhone na vše ostatní i to stejný 🙂

    PS jsem moc unavený si to po sobě číst, tak doufám, že je to alespoň trochu pochopitelné, a že jsem odpověděl na správnou otázku 🙂

    iPad 2018 nebo iPad Pro 10,5 #42447

    Zdravím všechny,
    potřebuji poradit s funkcí drátových sluchátek u iPad 2019.Při všech činnostech mi fungují až na volání.Při probíhajícím hovoru mi sluchátka nefungují.Můžete mi někdo poradit s nastavením?Díky.

Odpověď na: iPad 2018 nebo iPad Pro 10,5

celý text

.