Iphone/S10+, Pixel

aplikace a hry, návody a triky, příslušenství
Weith
Příspěvky: 3
Registrován: pát 07. čer 2019 17:43:26

Iphone/S10+, Pixel

Příspěvekod Weith » pát 07. čer 2019 18:18:44

Zdravím,
nevěděl jsem, kde jinde se zeptat, tak se zeptám tady na tomto fóru. Prosím o adekvátní a korektní odpověď, nikoliv to, aby tu byl "offtopic" ohledně Android /iOS. Přejdu tedy k věci. Mám už nějaký pátek takové dilema ohledně výběru smartphonu. Jedná se o produkt přímo od Applu a to Iphone 11(září 2019, nebo počkat na ten "revoluční" v roce 2020, možnost taky Iphone Xs, pak Pixel 3, nebo počkat do října na novou verzi a poslední typ je Samsung S10+. Ano, vybírám mezi třemi rozdilnými telefony. Ano, vybírám mezi rozdilnými systémy iOS/Android a proto jsem již předem zmíňoval, co se týče "offtopicu" a že bych rád od vás dostal adekvátní, rovnocenou odpověď za co budu velmi rád a předem děkuji.

Jde o to, že když dám za telefon takovou sumu, tak bych byl rád, kdyby mi 3-4 roky, rád bych i déle vydržel. Za takové prachy nechci měnit telefon po relativně delší dobu. Jistě mám podmínky, které docela vyžaduji. Netýká se to hardwaru, ani fotoaparátu, protože v konečné fázi je to jen práce s SW a narovinu si řekneme, že všechny 3 telefony, které jsou momentálně na trhu fotí parádně a nestydím se říct, že i za pár let to pořád budou velmi kvalitní fotky.

Vrátím se k těm 3 zásadním věcem, možná jich bude víc.

1. Longevity(resp. životnost telefonu). Tím mám namysli skvělou podporu od výrobce. Bezpečnostní záplaty/aktualizace systému po dobu několika let. Nevím jak to je u Applu, nikdy jsem Apple neměl a taky to je ten důvod proč nad ním přemýšlím. Vím, že aktualizace systému je dosud i na starších systémem ,ale netuším jak to má Apple s bezpečnostními záplatami. Zda je u všech modelu vydává měsíčně, nebo je omezují i starších modelů jako to má např. Samsung a další značky.
2. Podpora ze strany servisu. Tady si myslím, že Apple a ostatní značky od Androidu jsou na skvělé úrovni, ba i Apple to má taky velmi vychytané, co se týče výměny kus za kus a nemažou se s nějakou opravou.
3. Jde mi o bezpečnost. Nevadí mi omezenost systému jako to má Apple. Jde vidět, že to funguje a za to jsem rád. Nemusím si přizpůsobovat systém radikálně podle obrazu svého, např. u Androidu změna režimu, ikonek, apod. Nepotřebují to.
4. Ekosystém. Tady jsem docela striktní. Co se mě týče, tak pro mě hodinky + telefon + nějaké spárování s SW na notebooku stačí. Používám laptop s Windowsem a taktéž u něj zůstanu. Macbook mě nějak osobně nikdy neoslovil, protože si myslím, že pokud se nepoužívá profesionálně, resp. tam kde je potřeba , tak není dobrým společníkem, ale to je jen můj osobní názor.


Když trochu odbočním k Applu, tak třeba ten Iphone 11, který vychází v září a cena hádám bude 30 000, což pro mě je ta hranice, kterou hodlám dát a nevypadá špatně. Ano, někteří tady burcují ten zadní fotoaparát, ale mě to nijak nevadí. Mají pro to určitý důvod, jinak by to hádám neprošlo. Já bych to vyřešil tak, že vzadu budu mít kryt a hotovo.

Ale tady mě trhá za vlasy trochu jiná věc. A to jak se hlásá, že v roce 2020 výjde revoluční Iphone a říkám si. Má cenu si počkat? USB-C už používám nějakým rokem a třeba absence toho Lightiningu v dalším roce mi připadá zbytečná. Apple má svůj monopol, tak ať jde bokem a používá ho dál. Já jsem hodně přizpůsobivý člověk, takže USB-C vs Lightining , nebo iOS vs Android. Každý má svoje osobní preference, svůj vlastní názor, každému vyhovuje něco jiného.
Já bych si zvykl na oboje. Používám Android, můžu používat i Apple. Rád zkouším nové věci, ale v tomhle mám trochu pochybností, resp. ohledně toho "revolučního" Iphonu v roce 2020, kde má být prý hodně změn a říkám si, zda počkat, nebo vzít Iphone 11/ aktuální Iphone Xs, nebo ten Pixel/S10+.
Taky tam může být taky "revoluční cena" a nemusí stát už 30 000 , ale už 35 000, což bych už fakt za mobil nedal. Nejsem žádný inženýr, který si to může dovolit.

Proto bych rád slyšel váš odborný názor, co bych měl vzít. Určitě se tady najde hodně lidí, co používá iOS, ale taky, kteří používali Android a měli podobný problém s výběrem. U mě to ale není, zda jít do iOSu/Androidu, ale chci telefon, který bude fungovat parádně za 3-4 roky, bude perfektně fotit,apod.

Nevím, co dál bych řekl. Sypte klidně do mě další otázky a já rád na ně zodpovím. Jde mi o to, aby jste mi pomohli za co budu velmi vděčný..

Děkuji.
Mates_
Příspěvky: 106
Registrován: ned 26. lis 2017 10:20:00

Re: Iphone/S10+, Pixely

Příspěvekod Mates_ » ned 09. čer 2019 8:07:16

Dobrý den,
1.s životností vede Apple, aktualizace včetně všech potřebných bezpečnostních záplat chodí i na starší zařízení, a to po dobu 4-5 let, budeš tam řešit spíš baterku, ale to je problém všeho. Dále je tady Pixel který má 3 letou podporu, a ten rok potom asi taky bude fungovat. No a samsung by mohl ty 3 roky taky dát, ale rozhodně budou updaty chodit později než na pixel, kvůli té samsung nádstavbě.
2. Servisní podpora výměnou kus za kus, no nevím jestli se tomu dá věřit, a navíc ty telefony nejsou nové ,ale většinou složené z použitých součástek. Záruka a servis bude asi u všech tři značek fungovat stejně.
3.Ohledně tě bezpečnosti nevím, android/iOS na tom budou už asi na stejno, i tak bych víc věřil Applu.
4.Nevim jak iOS v budoucnosti hodlá spolupracovat s Windowsem, ale teď to není nic moc

Když už jsi ochotný čekat na iPhone 11, tak bych počkal na pixel 4, bude snad levnější a asi o něco lepší, navíc za těch 30k bude iPhone v základu a to bude 64gb nebo 128gb úložiště.
Říkám to jen, protože mám negativní zkušenost s kvalitou apple produktů.
iPhone XR 128gb
Apple Watch series 3 GPS 42mm
Weith
Příspěvky: 3
Registrován: pát 07. čer 2019 17:43:26

Re: Iphone/S10+, Pixel

Příspěvekod Weith » ned 16. čer 2019 14:51:51

Otázka jakou cenovku nastaví Apple u té 11. Zda to bude 30 000 , resp. stejná cenovka jako u předešlých modelů. nebo díky vyšší paměti ta cena bude vyšší.

Zpět na „iPhone“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 28 hostů