Stránka 1 z 1

Automatické připojení Bluetooth

Napsal: pon 13. kvě 2019 11:51:23
od Luxa
Zdravím, nevím kam se s tímto dotazem obrátit, ale možná mi budete umět pomoci.
Nedávno jsem si do auta koupil FM Transmitter, ke kterému se připojím pomocí bluetooth ze svého iPhonu 6, ale potřeboval bych, zda jde někde nastavit automatické připojování, když budu kupříkladu v dosahu tohoto zařízení, které je v autě, je totiž dost otravné pokaždé při nastoupení do auta hledat v telefonu toto zařízení a manuálně připojovat.
Jinak dodám, že zařízení je v autě zapojeno nonstop a dá se k němu připojit kdykoliv, i když není klíček v zapalování, takže si drží paměť.

Automaticke pripojeni Bluetooth

Napsal: stř 15. kvě 2019 4:35:48
od byronHarce
Zdravim

Nyni jsem si koupil Nokii 6820 s oteviraci qvertinou a chtel jsem si ji pripojit k PC Suite, ale porad mi to vyhazuje chybu "Zarizeni USB nebylo rozpoznano" - bezne bych to resil re-instalem Suite, ale ostatni telefony, co tu mam bezproblemu jedou, takze nevim...

Poradite prosim nekdo? Diky

Re: Automatické připojení Bluetooth

Napsal: stř 15. kvě 2019 8:51:55
od djkubas
Luxa: Zařízení (transmitter NEBO iPhone) musí aktivně hledat dostupná zařízení. iPhone to logicky kvůli spotřebě energie dělat nebude. Čili zbývá transmitter. U něj to buď někde jde nastavit (musíš vědět ty z manuálu), anebo to umí jen po zapnutí. U většiny aut by to nebyl problém, protože zapalovačovou zásuvku napájí až po nastartování auta. Pokud ta tvoje je pod proudem tak máš pravděpodobně smůlu.

Rozhodně ale doporučuju, v případě že je transmitter stále pod proudem, jej vypojovat, protože ti to tak akorát vyždíme časem baterku. (Mě se to povedlo s delší dobou bez jízdy a horší autobaterkou i obyčejným adaptérem na USB s ledkou)

Re: Automatické připojení Bluetooth

Napsal: stř 15. kvě 2019 11:46:08
od Luxa
Zdravím,

o tom, že se mi může vybít baterka vím, takže tedy pokud bych zařízení vypojil po ukončení jízdy, poté při nastoupení znovu zapojil, tak by se mohl telefon sám připojit ?
Z logických důvodů, je pravda, že aktivně nevyhledává zařízení, ale tohle je nastaveno přímo z výroby pravděpodobně, dá se to ale nějak vypnout ?

Re: Automatické připojení Bluetooth

Napsal: stř 15. kvě 2019 12:45:55
od djkubas
To musíš vědět ty, respektive výrobce transmitteru... Já bych řekl, že ty zařízení budou natolik hloupé, že tam nic nenastavíš...

Tudíž bych to řešil tím, že:
a) po jízdě odpojím a po nastartování připojím transmitter, který se bude chtít připojit k iP automaticky
b) budu na odpojování kašlat a odpojení/připojení, resp. vypnutí/zapnutí provedu po každým nastartováné...

Re: Automatické připojení Bluetooth

Napsal: stř 15. kvě 2019 13:09:05
od Luxa
Vyzkouším a dám vědět.
Jen pro doplnění jedná se o FM Transmitter SENCOR SWM3500 a auto ve kterém to mám připojeno je Passat B5.5 r.v. 2004