Zavřít reklamu
  • Problém s baterií u iPhonu #3167

    Dobrý den, Před půl rokem jsem si zakoupil na jednom eshopu iPhone SE, který byl prezentován jako nový, akorát vystavený. Bohužel, dva dny zpátky se začala z ničeho nic, sama od sebe extrémní rychlostí vybíjet baterie. Večer jsem šel spát a na mobilu bylo 90%, ráno se vzbudil a měl okolo 20%. Potřeboval jsem ho přes den mít u sebe, tak jsem si ho stihl nabít asi na 60%, ale aniž bych ho využíval padl během dvou hodin zpátky na 20%. Doma jsem ho nechal úplně vybít, pak nabil na maximum, že zkusím, jak to bude vypadat. Ráno byla ovšem zase celá baterka vybitá. Přes den jsem zkoušel režim letadlo a režim pro nízkou spotřebu baterie, ale nic moc nepomohlo a mobil se neskutečnou rychlostí i bez používání vybíjel. Poněvadž jsem z menšího města, jel jsem odpoledne do většího, kde je iStyle, ale tam mi bylo řečeno, že mi nemohou pomoci, protože můj mobil byl aktivován déle jak před rokem v USA a že se mám obrátit na to, kde jsme ho kupoval. Po té, co jsem se obrátil na eshop, bylo mi řečeno, že mám přijet k nim na kamennou prodejnu, ale protože ho mám déle, jak 6 měsíců, tak to stejně budu muset zaplatit, že na baterii je záruka pouze těch 6 měsíců. Proto se ptám, jestli někoho nenapadá, jak to vyřešit bez výměny baterie ? Nechce se mi dávat tisícovku za výměnu a ještě k tomu jinde, poněvadž nejmenovaný obchod má kamennou prodejnu celkem daleko od mého bydliště. Budu moc rád za jakoukoli radu, kdyby mi náhodou někdo opravdu pomohl a problém se vyřešil, byl bych moc rád.

    Problém s baterií u iPhonu #11601

    Mě tohle začalo dělat SE a výměna baterie stejně nepomohla. Zkoušela jsem i tovární nastavení a nic. Myslím, že vada bude na základní desce a investovat do toho nebudu.

    Problém s baterií u iPhonu #11602

    Pokud ti ten telefon prodali opravdu jako nový, resp. jen vystavený, a v iStyle ti řekli, že byl aktivovaný více než před rokem v USA, tak na tebe ten eshop ušil boudu a dopustil se podvodu. Datum první aktivace zjistíš i na webu apple.com.

    Pořádně si přečti prodejní doklad, co na něm máš opravdu napsáno, jestli ti tam náhodou nešoupli - že je to použité zboží. Pokud ti jej tedy fakt prodali jako nový/vystavený, klidně jim vyhrožuj trestním oznámením pro podvod (platil jsi zřejmě víc než 5 tis. Kč, takže je to trestný čin) a nahlaš je na obchodní inspekci a vyhrožuj soudem a najmutím znalce. Musíš být fakt tvrdý.

    Jinak, záruka na nové zboží jsou 2 roky, na baterie jen půl roku

    Problém s baterií u iPhonu #11603

    Zkusil bych v první řadě toto:
    Telefon zazálohovat a pak s pomocí DFU přehrát a pak nastavit jako nový. Žádné obnovení ze zálohy!
    Nabít večer na 100% a odložit jej. Když ráno bude mít méně jak 95%, vyloučil se SW problém a zřejmě bude vada na desce, v oblasti řídícího čipu nabíjení, či zkratu.
    Je možné nechat otestovat baterii pomocí programu CoconutBattery (pouze pro MAC).

    Problém s baterií u iPhonu #11604

    Tak DFU bohužel nepomohlo.

    Co bych měl tedy dělat dál ?

    Problém s baterií u iPhonu #11605

    Co to znamená - nepomohlo? Kolik % bylo ráno? Zkoušel jsi na MacBooku CocoNut?

    Problém s baterií u iPhonu #11607

    Nemas pocit, ze by se telefon nejak nadmerne prehrival? Nenabijel si ho “necertifikovaným” kabelem nebo adapterem?
    Já si takhle tehda odpálil svůj iPhone 5S neoriginálním lightning kabelem a adaptérem - dělalo mi to to samé, jen se jeste k tomu tedy extrémně prehrival.

    Problém s baterií u iPhonu #11608

    Já mám iPhone 7 a problém s rychlým vybíjením baterie jsem měl také. Zkoušel jsem všechno možné, ale nic nepomáhalo. Až jsem přišel na to, že je to slabším signálem (bydlím na vesnici) a mobil si neustále vyhledává rychlejší sítě, protože je tak od výroby nastaven. Stačilo mi doma toto vyhledávání zakázat v Nastavení... Mobilní data... Volby dat... a výdrž baterie se neskutečně prodloužila. 🙂

Odpověď na: Problém s baterií u iPhonu

celý text

.