Zavřít reklamu
  • iTunes synchronizace obrázků – 2 iPhony #3008

    Dobrý den, potřebuji poradit s problémem. Mám jeden notebook, v něm dva disky C: a , na něm iTunes. Na disku mám různě setříděny fotky např. Foto Stavba Akce aj. a v každé složce další podsložky. Vzhledem k tomu, že se mi vše nevejde na iCloud, ručně si tahám do iTunes fotky sám a synchronizuji kabelem. Jenže: tím, že mám vše různě na PC různé složky viz výše a musel bych to hledat a třídit v iTunes (výběr cesty), vytvořil jsem si další složku iPhone, do které si dávám kopie fotek co chci synchronizovat - uznávám, dost piplačka. Takže tato složka je vlastně to co se synchronizuje, nic víc. Jenže teď máme druhý iPhone a žena tam chce mít zase svoje věci. A už je šílenost vše duplikovat např. do iPhone 2 a v iTunes si vždy načítat cestu odkud se mají Obrázky synchronizovat. A to se nebavím o dalším zabírání místa na disku kopiemi. Nešlo by prosím toto celé nějak zjednodušit a hlavně, aby po pádech aplikace nebo omylu mazání v iPhonu se v PC nic nesmazalo? Moc Děkuji

    iTunes synchronizace obrázků – 2 iPhony #11282

    no, z Vašeho chaotického popisu se mi zdá, že na to jdete principiálně úplně špatně a v podstatě ani sám nevíte co chcete. Kombinujete příliš mnoho zdrojů do příliš mnoho složek a potom zpět přes iTunes do několika zařízení atd. atd. a je v tom chaos. iTunes jako SW není pro tyto účely (podle mě) vůbec vhodný.
    V klidu napište, jaké máte zdroje fotek, jak je chcete archivovat a na kolika místech a kam (do jakých přístrojů) je chcete sdílet nebo uložit. Z toho pak se dá vytvořit nějaké rozumné řešení i se zabezpečením před náhodným smazáním.

    iTunes synchronizace obrázků – 2 iPhony #11283

    2 iPhony
    v PC mám fotografie ze zrcadlovky v několika hlavních složkách, abych oddělil osobní věci od pracovních, tedy:
    D:\Foto (osobní)
    D:\Stavba (pracovní)
    každá z nich obsahuje podsložky dle obsahu, např. Dovolená 2018, Dovolená 2017, Oslavy, atd. .. a obsahují mraky fotek.

    No a do svého iphonu chci "pouze" pár vybraných fotek. Ne tedy celá alba.

    Příklad:
    z D:\Foto\Dovolená 2018 chci výběr fotek
    z D:\Foto\Dovolená 2017 nic
    z D:\Foto\Dovolená 2016 chci výběr fotek
    z D:\Stavba\ pouze poslední aktuální složku (stavbu)

    Proto si tyto výběry dávám kopií do z D:\Iphone (čili mám jen ty svoje výběry) a ty synchronizuji kabelem.
    Čili v i-tunes mám nastavenu cestu z D:\iPhone a volbu "celá složka".

    No a totéž chci na druhý iPhone, ale jiné složky. Protože pokud druhý iPhone připojím, logicky tam iTunes valí věci z nastavené složky na můj iphone.

    Děkuji

    iTunes synchronizace obrázků – 2 iPhony #11284

    OK, chápu. V takové situaci bych já osobně pro ten druhý iPhone použil jinou službu na automatické nasdílení vybraných složek, např. OneDrive atd. + klient v počítači.
    Nicméně, osobně si myslím, že i Vaše synchronizace vybrabných fotek ze složek kabelem do Vašeho iPhonu je zbytečně složitá. Celkově bych to řešil tak, že pro jeden iPhone bych použil jednu webovou službu a pro druhý jinou webovou službu, všechno byste to mohl nastavit pro příslušné účty pomocí klientů v počítači a podle mě by se to i samo synchronizovalo, tj. složka v počítači x webová služba x iPhone. Jistým omezením by ale mohla být velikost free verzí webových úložišť.
    Druhá možnost by byla vlastní NAS server s přístupemm "zvenku" a jednotlivé iPhony by měly své účty v přístupové apce a na NASu by měly své nasdílené složky, kam byste to jen jednoduše "sypal".

    iTunes synchronizace obrázků – 2 iPhony #11285

    Rozumím.
    Už uvažuji, že bych na pracovní věci pořídil větší iCloud a bylo by.
    Ale i tak, stejně bych musel dělat ruční výběr v PC. Leda pokud bych neměl 200GB a synchronizoval vše.

    Navíc u mě nejde nastálo namapovat jednu složku z PC. Například u Stavby se mi často obsah mění, tedy zálohuji jen poslední akci, čili musím jednu vypnout a druhou složku zapnout. Ale co, když už máme takového hračky, můžeme něco obětovat 🙂

    Děkuji

Odpověď na: iTunes synchronizace obrázků – 2 iPhony

celý text

.