Zavřít reklamu
  • USA – nákup iPhone #2785

    Ahoj, rád bych Vás poprosil o radu. Jsem na dovolené v USA (New York) a můj stávající iPhone X nepřežil pád. Potřebuji nový telefon - pravděpodobně Xs. Jakou verzi potřebuji, aby mi fungovala po návratu v CZ? Je mi jasné, že to musí být SIM free. Jak je to s LTE? Funguje normálně? Dále prosím o radu, jak je to s cenou, která je zde za 64GB 999dolarů - bude k tomu ještě počítána místní daň? Jak to bude na letišti? Budu platiti nějaké clo či DPH? Moc děkuji za každou, pravdivou či osvědčenou radu. H.

    USA – nákup iPhone #10834

    Pokud koupíš SIM-free v Apple Storu tak bude normálně fungovat i v ČR včetně LTE. Navíc iPhony pro USA měly historicky rychlejší LTM modem od Qualcommu, zatímco evropska verze pomalejší od Intelu. Jen bych se vyhnul nákupu u operátorů jako jsou T-Mobile, AT&T, atd. ty mají jinou verzi než Apple Store i kdyz je take sim free.

    V NYC ti pri platbě připočítají asi 8,875% daň, takže zaplatíš cca 1089 USD.
    Na letišti stačí když to nebudeš nikomu vypravovat, pokud ho budeš mít zapnutý a bez krabićky tak ti stejně nemají jak dokázat kde jsi ho koupil. Kdyby se tě ptali jestli jsi neco kupoval tak řekneš že ne. Na celnici hlídají hlavně aby nekdo nepřevážel kufr plny iPhonů pro další prodej.

    Jinak platí mezinárodní záruka na 1 rok, která se dá uplatnit i v ČR, případně se v NYC dá koupit AppleCare.

    USA – nákup iPhone #10835

    Presne tak, v kvetnu sem si kupoval ip x v Los Angeles v Apple storu - sim free verzy. Krabicku sem hodil do kufru, telefon do kapsy (mel sem u sebe do letadla jeste dalsi 2 starsi telefony) a nikdo se me na nic vubec neptal. Takze super kauf a jeste o skoro 8 000,- levnejsi nez v CR.

Odpověď na: USA – nákup iPhone

celý text

.