Zavřít reklamu
  • iPhone 7 vs iPhone 8 #2335

    Zdravím, plánuju si koupit nový telefon a rozhoduju se, zda se vyplatí pořídit si v dnešní době iPhone 7. Osmička je dle různých speedtestů téměř na stejné úrovni jako sedmička, akorát nevím, jak to bude s životností. Nechce se mi utrácet o několik tisíc více za něco, co pro mě nebude mít smysl. O bezdrátové nabíjení mi nejde. Předem děkuji za odpověď.

    iPhone 7 vs iPhone 8 #9856

    Tady jsou rozdíly. iPhone 8 je o něco málo těžší, ale prý se lépe drží v ruce (skleněná záda kloužou méně než hliník). Displej iP8 podporuje HDR (např u videa točeného touto technologií) a True Tone - vyvážení bílé barvy (studenější / teplejší barvy) na základě okolního světla. Reproduktory iP8 jsou o něco hlasitější.

    Má o malinko lepší foťák (hlavně rychlejší zpracování, ostření videa) a blesk s "pomalou synchronizací" (lepší fotky pořízené s bleskem). Video ve 4k zvládne i při 60fps (iP7 jen ve 30fps) a zpomalené video 240fps / 1080p (iP7 240fps / 720p).

    Pak to bezdrátové nabíjení. Výkon bude znatelný třeba u aplikací využívajících rozšířenou realitu (tuším že právě procesor A11 bionic se na rozšířenou realitu soustředil). Výdrž baterie je zhruba stejná u 7. i 8. Na více si teď nevzpomínám. Mě se třeba zdá iP7 hezčí (hliník se mi líbí více, než sklo).

    Jestli je rozdíl v životnosti netuším. Softwarová podpora každého iPhonu je asi 5 roků, takže i na "sedmičku" stáhneš ještě několik let nejnovější iOS.

    iPhone 7 vs iPhone 8 #9857

    I já děkuji za srovnání.

    Taktéž jsem nad tímto uvažoval, zda vzít sedmu nebo došetřit na osmičku. Sedmička pro mne bude dostačující po všech stránkách. Bezdrát nepotřebuji, beztak nabíjím přes noc.

Odpověď na: iPhone 7 vs iPhone 8

celý text

.