Ukradený iPhone X

aplikace a hry, návody a triky, příslušenství
lizzka

Ukradený iPhone X

Příspěvekod lizzka » čtv 12. dub 2018 19:27:36

Dobrý den, včera mi ukradli telefon iPhone X při nástupu do tramvaje. Je možné ho dohledat? Přes iCloud jsem zkusila. Je vypnutý a dotyčný ho odhlásil z iCloudu (zřejmě root). Na policii je krádež nahlášena.
JiřinCH

Re: Ukradený iPhone X

Příspěvekod JiřinCH » pát 13. dub 2018 6:51:54

Teda já nevím, podle mě na iPhonu udělat žádný ROOT nejde a odhlásit od iCloudu jde pouze správným heslem. Jestli si na něm měla zapnutou funkci "Najít můj iPhone", tak by měl být dohledatelný, jakmile ho zapne.
Lukáš

Příspěvekod Lukáš » pát 13. dub 2018 9:06:53

Ahoj, odhlásiť ho z iCloudu bez tvojho hesla je nemožné, jedine, že by si mala vypnutý Find My iPhone. V takom prípade by si ho mohol zlodej obnoviť a prihlásiť na seba.
Avšak, polícia je schopná ho dohladať podľa IMEI, ktorý je uvedený na zadnej strane krabice od mobilu. ;)
lizzka

Příspěvekod lizzka » pát 13. dub 2018 21:31:29

Děkuji za reakce. Opravdu mi přišel mail, že byl telefon odhlášen z účtu iCloud a na podpoře mi řekli to samé. Nikdo neví, jak se tam dotyčný dostal.

Když jsem zjistila krádež, ihned jsem šla do prvního obchodu s iPhone a telfon jsme blokovali pomocí Najít iPhone. Dokonce mi pak přišel mail s oznámením o přihlášení do iCloud z té prodejny. Pak jsem se ještě jednou přihlásila doma z PC a také mi přišel mail o přihlášení. Večer jsem už zařízení v PC neměla a ani mail nepřišel.

Dotyčný evidentně věděl, co krade..
majdy
Pokročilý uživatel

Příspěvekod majdy » pát 13. dub 2018 22:01:54

Dotyčný evidentne nevedel čo kradne, pretože ak by áno, vedel by, že iPhone sa mu kradnúť neoplatí.
Sú teda tri možnosti. Buď si naozaj nepoužívala iCloud, mala si blbé a ľahko uhádnuteľné heslo, prípadne ťa zlodej poznal.

Ak je iPhone vypnutý a vypla si iCloud, respektíve funkciu odoslania poslednej polohy, na mape ho už neuvidíš a aj keby, nemôžeš s tým urobiť nič. Kvôli takýmto prípadom existuje Apple Care+ a alternatívy u nás. iCloud a normálne heslo je zase samozrejmosť, čo, ale dnešný človek kupujúci iPhone len kvôli značne samozrejme nepotrebuje, pretože to nekupuje kvôli funkciám a možnostiam, ale kvôli logu… (vo všeobecnosti).
lizzka

Příspěvekod lizzka » pon 16. dub 2018 16:17:19

On ho vzal a ihned vypnul. Přihlásila jsem se do iCloud v neautorizované prodejně Apple a pak i doma a telefon tam byl vidět (jen vypnutý). Dokonce mi přišly o přihlášení maily. Večer, než jsem šla na policii, najednou zmizel. Za celou dobu telefon nezapnul, takže musel celé přihlášení nějak obejít a celý ho restartovat. Navíc jsem tam měla funkci Face ID a na iCloud bylo nastaveno dvoufázové ověření - proto tam šlo jen zadat režim ztráty a nic víc. Na iCloud podpoře mi odhlášení potvrdili.

Takže i kdyyby znal mé heslo do iCloud, přišel by mi mail o přihlášení z jiného zařízení, nebo by musel telefon zapnout.
majdy
Pokročilý uživatel

Příspěvekod majdy » pon 16. dub 2018 20:22:04

Ak by si mala zapnuté odosielanie poslednej polohy, iPhone ju pred vypnutím odošle, je jedno či ho vypol hneď alebo o desať hodín.

Keďže si používala iCloud, tak ostávajú len dve možnosti, používala si veľmi jednoduché heslá, alebo ťa dotyčný poznal.
Verzia s tým, že by to obišiel neexistuje. iCloud sa nedá obísť.

Aby vypol Find my iPhone, odhlásil ťa a iPhone používal ako svoj musel by sa najprv dostať cez FaceID, teda zadať štvor, šesť, alebo viacznakový kód. Aj keby sa mu to podarilo, v nastaveniach pri pokuse odhlásiť tvoje Apple ID s iCloudom, prípadne vypnúť Find my iPhone si telefón vyžiada heslo k tvojmu Apple ID. Ak to nebolo heslo v štýle "Heslo123", ale normálne, nemá šancu ho uhádnuť bez toho aby ťa poznal, čím sa opäť dostávame k tomu, že je pravdepodobné že ťa zlodej poznal.
Neobíjdeš to.

Mimochodom, v akej neautorizovanej predajni Apple?
tuanthatsmyname

Příspěvekod tuanthatsmyname » úte 17. dub 2018 17:57:40

Je také možné, že ti přišly na phishingové maily... Tohle je teď nová praktika zloďějů. Kamarádovi se stala stejná věc. Někdo mu ukradl telefon, pak přišly e-maily, které vypadaly jako od Applu, žádající o přihlášení k nalezení telefonu. Člověk se pak přihlásí a iPhone je pryč. :-)
JiřinCH

Příspěvekod JiřinCH » stř 18. dub 2018 12:45:28

Jak je to vlastně s funkcí "Find my iPhone", pokud jsou vypnutá připojení k internetu? Pokud ztratím telefon a nemám na něm zapnutá mobilní data, ani není na žádné Wi-fi tak se na něho na dálku nepřipojím ne? Stejně tak je možné, že zloděj vysunul sim kartu, v tom případě telefon neodešle svoji poslední polohu před vypnutím, či se mýlím?
ditka75

Příspěvekod ditka75 » čtv 19. dub 2018 6:20:39

Ano, je to tak, neodesle se nic. Ale odešle se poloha prvniho bazaru v kterem to zkusi zapnout a aktivovat.
Mimochodem dnes se iphony kradou spíš na díly, proste se rozebere, display, zada, case, kamery... to vsechno se dá použít a tomu zlodeji dva litry bohate stačí.

Zpět na „iPhone“