Zavřít reklamu
  • iPhone – starší verze #2284

    Dobrý den všem, mám jeden, nejspíše velmi netradiční (a možná trochu hloupý), dotaz. Má maminka se rozhodla, že bude potřebovat dotykový mobilní telefon. Hledaly jsme společně nějaký nejvhodnější a nakonec jsme padly na iPhone. Samozřejmě ale nechce dát do telefonu nějaké horentní sumy (čemuž se třeba stejně nakonec nevyhneme), a proto mě napadlo zkrátka pořídit nějaký použitý starší iphone (typu 4S apod.). Ale... chci se zeptat, jak je to pak s funkčností a podporou takové starší verze? S aktualizacemi softwaru a dalšími věcmi? Zkrátka, jestli, když bychom nakonec opravdu takový iPhone pořídili, bude stále "použivatelný" po všech stránkách. Předem děkuji za jakékoliv odpovědi.

    iPhone – starší verze #9694

    Ahoj, s aktualizáciami na 4s už nepočítaj, verzia iOS tam končí na 9.x. Bežné appky ako FB, Messenger, Whatsapp tam stále nainštaluješ, avšak mobil sám o sebe už pôjde dosť pomaly. Okrem iného, v prípade že kúpiš už používaný, tak s najväčšou pravdepodobnosťou tam bude treba vymeniť batériu (predsa len, predstavený bol v 2011).
    Pokiaľ chceš niečo, čo by ešte mohlo vydržať a rozmerovo sa má podobať 4s, tak iP SE.
    Inak, aj používané 6sko sa dá kúpiť za celkom slušnú cenu. 😉

    iPhone – starší verze #9695

    Já bych už nekupoval nic staršího, než je iPhone 5S. Všechny starší iPhony totiž nepodporují 64 bitové aplikace (mají starý typ procesorů). Pokud vývojář nevytvoří i 32 bitovou verzi (což ve většině případů asi neudělá), nebude možné tuto aplikaci stáhnout a pokud ano, bude to několik měsíců či let stará verze té aplikace. iPhone 5S je taky poslední telefon, na kterém běží iOS11, tedy ještě letošní operační systém. Příští rok bude i tento iPhone už bez podpory.

    Já bych se, podíval po nějakém iPhonu SE z druhé ruky, ten bude mít ještě pár let podporu a i baterie nebude mít "nalítáno" tolik cyklů.

    iPhone – starší verze #9696

    Dobrá, děkuji moc za rady. 🙂

Odpověď na: iPhone – starší verze

celý text

.