Zavřít reklamu
  • i cloud #2215

    Zdravím , když smažu fotku v mobilu smaže se mi i na i cloudu . Jak mám udělat aby mi na i cloudu zůstala a v mobilu jsem jí mohl smazat ?

    i cloud #9525

    Nijak, to je podstata iCloudu, chceš niečo, čo je proti filozofii a podstaty iCloudu.

    i cloud #9526

    iCloud je co se fotek týká k ničemu. Stáhni si do PC a iPhone OneDrive a je to přesně to co potřebuješ.

    i cloud #9527

    Jo a pak ti klekne PC a všechny fotky v kelu. Pěkná rada. Na iCloudu máš fotky v plné velikosti a v iPhonu pouze náhledy to pokud ti jde o místo. A pokud o to že chceš mít fotky někde aby v iPhonu nebyly vidět, tak buď je nějak zamknout pomoci aplikace nebo hodit na jiný cloud. Např MEGA nabízí 50gb zdarma a má jednoduché aplikace, dokonce umí uložit fotky hned po pořízení.

    i cloud #9528

    Nechápu proč by měli být všechny fotky v kelu. Právě proto je onedrive klasické úložiště kde máš fotky zálohované. A ne jako v iCloud kde třeba omylem fotku smažeš a tak ti zmizí i v iPhone a je tedy nenávratně pryč.

    i cloud #9529

    už jsem to vyřešil

    i cloud #9530

    petriPhone: ešte nikdy som omylom fotku nezmazal a keby aj áno mám predsa kôš. iCloud je ďaleko najlepšia služba z hľadiska použiteľnosti, pohodlnosti a funkčnosti. OneDrive robí len sprosté zálohy, rovnako ako Google Drive a ani to nie natívne.

    Keď chcem využívať konkurenčné služby načo mi je iPhone? Pritom iCloud je asi najväčšie eso v rukáve Apple oproti konkurencie a ľudia, ktorí si ten telefón nekupujú kvôli značke a pózerstvu si ho zväčša kupujú práve kvôli iCloudu — ekosystému.

    i cloud #9531

    iCloud prostě není klasické úložiště. Kolega nahoře se ptal jak docílit toho aby mu na úložišti fotky zůstaly. A na to je nejlepší onedrive který na iPhone používá více než polovina uživatelů právě pro to že jim toto iCloud neumožňuje.

    i cloud #9532

    Tazatele naprosto chápu, pokud si někdo pořídí např 16GB iphone a začne fotit a natáčet, za chvíli místo dojde, pak se místo v cloudu hodí. Fotky tam prostě automaticky zazálohujete a když v telefonu potřebujete místo, tak fotky z telefonu smažete. Sám využívám Google fotky, které mají neomezené úložiště zdarma (pokud nahráváte fotografie o maximálním rozlišení 16MPx) a mám tak zálohu fotografií někde od roku 2006.

    Ano iCloud je výborná synchronizační služba mezi zařízeními, ale pokud potřebujete uvolnit místo v zařízení, ale nechcete o fotky a videa přijít, pak se musíte poohlédnout po jiném cloudu, případně třeba stahovat ručně do PC, což je dost nekomfotní.

    i cloud #9533

    smithdj: Práve ak si niekto kúpi 16GB iPhone je preňho najideálnejší iCloud. Vieš, že iCloud Photo Library ide nastaviť na optimalizovanie úložiska, teda, systém pracuje s voľnou kapacitou podľa potreby užívateľa? To znamená, že pokiaľ mám 64GB iPhone a 30 GB fotiek, ponechá všetky offline, no ak mám práve 16GB tak ich optimalizuje podľa toho koľko mám voľnej kapacity, čiže fotky, ktoré sú staré, alebo nie je na nich "trafic" jednoducho fyzicky odstráni aby bolo stále voľné miesto na nové a posledné fotky? Pritom sa užívateľ nemusí o nič starať a nič sám manuálne ručne mazať. Naviac kedykoľvek má užívateľ prístup k svojím starým fotkám priamo v aplikácii fotky bez ďalšieho manuálneho zásahu ako tomu je pri všetkých ostatných službách...

    Mimochodom, vieš že Google fotky ti všetky fotky ukladajú komprimované v nižšej kvalite a pôvodnú si stratil? To je za tým neobmedzeným úložiskom. Treba si trošku otvoriť oči, firmy Vám zdarma nedajú nič výhodné pre Vás (a to v prípade Google platí dvojnásobne, navyše je to služba na konkurenčnom zariadení...). Taktiež dávaš Googlu súhlas so spracovaním tvojích fotiek pre reklamné účely.

    petriPhone: OneDrive nepoužíva reálne ani polovica Windows užívateľov, nie to ešte Apple, ale pekná fáma...

    i cloud #9534

    majdy: no z vlastní zkušenosti mohu říct že ani optimalizace úložiště u 16GB nemusí stačit. Co se týče té komprimace fotografií co píšeš, tak tu právě google fotky dělají pokud má fotografie více než 16MPx, takže při rozlišení 12,2MPx z iphonu mám na googlu fotografie v původní velikosti.

    Edit: Teď jsem dokonce zjistil, že dokonce zůstávají v HEIC formátu (asi nově, ještě před 14ti dny se ukládali jako JPEG).

Odpověď na: i cloud

celý text

.