Zavřít reklamu
  • Zajímavý problém s baterkou (SE) #2127

    Zdravím, mám několik týdnů starý iPhone SE (iOS 11.2.1) a předevčírem a včera se mi stala velmi zajímavá věc. více: dự án 17 phạm hùng Ráno jsem dal nabíjet mobil, nabil na 100 %, vytáhnul z nabíječky, zapnul jsem nerušit a mobil uzamknul (žádná aplikace na pozadí neběžela, kromě polohových služeb vše vypnuto) a šel spát (mám noční), po 6 hodinách spánku se vzbudím kouknu na mobil a baterie 54 % ... Kouknu na stav baterie a tam u využití svítilo 2 hodiny 54 minut, přitom jsem spal a mobil byl uzamknutý ... více: dự án park residence Při běžném použivání iPhonu během dne (jen hovory a SMS) normální úbytek baterie Dnes to stejné, baterie měla ráno ještě 49 % a proto jsem ještě nenabíjel, šel spát (nerušit, aplikace na pozadí žádná, kromě polohových služeb vše vypnuto), vzbudím se a mobil úplně vybitý ... Někdo nějaká rada případně vysvětlení proč se to děje ?

    Zajímavý problém s baterkou (SE) #9376

    Ahoj, keďže píšeš niekoľko týždnov starý, tak predpokladám že mobil je nový (?) a nebol používaný, tak sa môže jednať o výrobnú chybu. Pokiaľ na pozadí nebeží žiadna náročná aplikácia, tak sa pravdepodobne jedná o chybnú batériu (pokiaľ si teda nespozoroval nejaké zahrievanie zadnej časti mobilu). Ešte môžeš vyskúšať tú batériu “naformátovať” tým, že ju pár krát vybiješ úplne do nuly a nabiješ na 100%. No v tomto prípade si myslím, že pomôže jedine reklamácia, kde ti batériu buď vymenia, alebo SWAPnú mobil 😉

    Zajímavý problém s baterkou (SE) #9377

    Lukáš píše:
    Ahoj, keďže píšeš niekoľko týždnov starý, tak predpokladám že mobil je nový (?) a nebol používaný, tak sa môže jednať o výrobnú chybu. Pokiaľ na pozadí nebeží žiadna náročná aplikácia, tak sa pravdepodobne jedná o chybnú batériu (pokiaľ si teda nespozoroval nejaké zahrievanie zadnej časti mobilu). Ešte môžeš vyskúšať tú batériu “naformátovať” tým, že ju pár krát vybiješ úplne do nuly a nabiješ na 100%. No v tomto prípade si myslím, že pomôže jedine reklamácia, kde ti batériu buď vymenia, alebo SWAPnú mobil 😉

    Kde všichni berete tu blbost s formátováním li-ion baterie? Netrpí defektem paměti 🙄

    Zajímavý problém s baterkou (SE) #9379

    bendik88 píše:

    Lukáš píše:
    Ahoj, keďže píšeš niekoľko týždnov starý, tak predpokladám že mobil je nový (?) a nebol používaný, tak sa môže jednať o výrobnú chybu. Pokiaľ na pozadí nebeží žiadna náročná aplikácia, tak sa pravdepodobne jedná o chybnú batériu (pokiaľ si teda nespozoroval nejaké zahrievanie zadnej časti mobilu). Ešte môžeš vyskúšať tú batériu “naformátovať” tým, že ju pár krát vybiješ úplne do nuly a nabiješ na 100%. No v tomto prípade si myslím, že pomôže jedine reklamácia, kde ti batériu buď vymenia, alebo SWAPnú mobil 😉

    Kde všichni berete tu blbost s formátováním li-ion baterie? Netrpí defektem paměti 🙄

    Pamäťový efekt síce nemá, no aj tak sa doporučuje ju raz za mesiac takto "formátnuť" aby sa rekalibroval indikátor nabitia. 😉

    Zajímavý problém s baterkou (SE) #9380

    Lukáš: kdo to doporučuje? V několika prodejnách Applu mi to ne sice přímo zakázali, ale důrazně nedoporučili a to samé platí o webu Apple.

    Zajímavý problém s baterkou (SE) #9381

    Sandra píše:
    Lukáš: kdo to doporučuje? V několika prodejnách Applu mi to ne sice přímo zakázali, ale důrazně nedoporučili a to samé platí o webu Apple.

    https://www.appledystopia.com/how-to/calibrate-iphone-battery/

    https://forums.macrumors.com/threads/how-many-of-you-actually-calibrate-your-iphone-battery.1289149/

    Dohľadáš to všade, je toho plný internet, stačí si trocha o tej technológií prečítať 😉

    Zajímavý problém s baterkou (SE) #9382

    Lukáš píše:

    Sandra píše:
    Lukáš: kdo to doporučuje? V několika prodejnách Applu mi to ne sice přímo zakázali, ale důrazně nedoporučili a to samé platí o webu Apple.

    https://www.appledystopia.com/how-to/calibrate-iphone-battery/

    https://forums.macrumors.com/threads/how-many-of-you-actually-calibrate-your-iphone-battery.1289149/

    Dohľadáš to všade, je toho plný internet, stačí si trocha o tej technológií prečítať 😉

    Zkalibruji senzor ale začnu tím ničit baterii..Každej ví, že u Li-ion akumulátorů je nežádoucí vybíjení ke kritickým hodnotám. Chemická reakce funguje nejlépe při normálních podmínkách, což vybíjení do minima není. Stejně ta baterie v iPhone může mít při stavu 0% reálně ještě tak 10% které jsou softwarově omezené.

Odpověď na: Zajímavý problém s baterkou (SE)

celý text

.