Zavřít reklamu
  • farebné pásy na displayi po výmene displaya #2123

    Dobrý den opravoval som jeden iphone 6, po páde prestal ist display, len svietil na tmavomodro- skusil som display z inej 6tky, fungoval (mal mierne pásy ale normalne sa zapol). objednal som zo stránky fixservis.sk display (zevraj original za 50eur), po odbaleni bol digitizer zozadu doškriabaný (odlepil som ochrannu foliu) a dolapkaný od prstov. Po nahodení displaya (chcel som ho aj tak skúsiť) mobil absolutne nereaguje a preblikuju rozne farebné pásy cez display (iTunes ho normálne nájde, najprv nenaslo, obnovoval som cez DFU). Je nejaká šanca, že mi ten display vyreklamujú? prípadne, kde inde moze byt chyba? Ďakujem

    farebné pásy na displayi po výmene displaya #9371

    Ahoj, v prvom rade môže byť chyba v samotnom mobile (po páde sa mohla poškodiť základná doska), v druhom rade si ju mohol poškodiť ty neúmyselne pri osadzovaní nového displeja (statickou elektrinou, poškodením pinu na konektore pre displej, ...).
    Trocha len nerozumiem tomu displeju z “druhej” iP6, pokiaľ bol ten displej v pohode, tak po namontovaní na tú rozbitú iP6 by si na displeji nemal mať žiadne pruhy a dotyk by ti mal fungovať normálne (môže sa objaviť drobné preblikávanie-flickering, ale to by časom odznelo samo).
    Ale k problému, ten displej z fixservisu odfoť (aj tie škrabance zozadu ako sa osadzuje back plate) a jedine im to dať reklamovať, aj keď neviem, aká je šanca že ti to vyreklamujú... A ten mobil radšej odnes do normálneho servisu, tam ti povedia, či sa pri páde poškodil len displej, alebo aj niečo viac. 😉

    farebné pásy na displayi po výmene displaya #9372

    Doporučuji zkontrolovat zapojení konektorů displeje na základní desku - při špatném "docvaknutí" se stává, že nefunguje dotyk nebo jsou duchové na displeji.

    farebné pásy na displayi po výmene displaya #9373

    No ja bych jako prvni hodil na hlavu prodejci ten display :-). Jak to popisujes ( poskrabany, otlapkany a ulepeny) je s nejvetsi pravdepodobnosti (99%) prelepovany display, tzn odriznute sklo a prilepene nove. Pritom samozrejme vznika dost zmetku a ani nikdo dopredu nevi, jetli ten jiz jednou rozbity LCD je v poradku.
    “Láska” servis si na takovych dilech zaklada, ja takove opravy povazuju za prasárnu. Ale to je o nazoru, ostatne vidis sam, jak je ten display zprasenej 🙂

Odpověď na: farebné pásy na displayi po výmene displaya

celý text

.