Zavřít reklamu
  • iPhone 5s, hodně dotazů #2094

    Zdravím, před týdnem jsem si koupil použitý iPhone 5s a začínám si všímat divných drobných chyb tak jestli nemáte tipy na fixnutí 1) iPhone se někdy z ničeho nic vypne a když ho zapnu tak prý že tam není dost baterky a chce to nabít, přitom tam mám třeba ještě 40%. Většinou venku 2) Když stistknu slabě tak to dotyk nezaznamená, musím stisknout silně 3) Dotyky zaznamenává jen když ho držím ruce a klikám palcem, když ho dám na stůl a používám ukazováček tak jen někdy zareaguje 4) Zpoždění při kliknutí power button, když ho zapnu power buttonem, čekám tak sekundu až dvě, než se spustí. 5) Nefunguje mi gyroskop, akcelerometr a magnetometr, nemůže to být softwarem? A jak to jinak fixnout? 6) Pro otáčení obrazovky teď používám assistence touch ale je to dost otravný mít takovou tečku lítající okolo, je nějaká jiná možnost? Třeba v notifikaci mít tlačítko. 7) Taky bych rád zjistil jestli bylo sklo někdy měněný a jestli je tam vůbec pravý od Apple, nějaký tip jak to zjistit?

    iPhone 5s, hodně dotazů #9309

    Všechny popisované věci (krom bodu 1 - to je na výměnu baterie) vypadají na chybu HW. IMHO - tohle nebyla dobrá koupě.

    iPhone 5s, hodně dotazů #9310

    1) Špatná baterie, telefon požaduje moc energie a baterie ho není schopná dodat, chrání se tak sám před ničením baterie. Stačí telefon zahřát v ruce a měl by se zapnout i bez pomocí nabíječky. Chlad nepůsobí dobře na žádnou baterii v telefonu.

    2) Může být vadný kontakt na displeji, ale jelikož se zmiňuješ všude o špatném displeji, nechal bych ho zkontrolovat v servisu.

    3) viz bod č.2

    4) Jaký máš iOS?

    5) Může být vada kusu nebo se podívej sem jestli zde nemáš zapnutou funkci omezit pohyb : Nastavení – Obecné – Zpřístupnění – Omezit Pohyb

    6) Jediná věc, která je na otáčení, když potáhneš zespodu po displeji, vyjede ti lišta, kde máš zámeček pro otáčení ale pokud je poškozený gyroskop, tak to nemusí fungovat, tím pádem jediná možnost JailBreak a nějakou funkci si nadefinovat.

    7) Možná porovnat s iPhonem, u kterého máš origo displej zaručeně a porovnat kvalitu, jak zobrazuje barvy, material atd. Jinak je to spíš o tom, že rozděláš telefon a vidiš, co tam je.

    iPhone 5s, hodně dotazů #9311

    adbernau píše:
    Všechny popisované věci (krom bodu 1 - to je na výměnu baterie) vypadají na chybu HW. IMHO - tohle nebyla dobrá koupě.

    Nebyla no 😀 ale za 3000 to tak špatný není

    iPhone 5s, hodně dotazů #9312

    bendik88 píše:
    1) Špatná baterie, telefon požaduje moc energie a baterie ho není schopná dodat, chrání se tak sám před ničením baterie. Stačí telefon zahřát v ruce a měl by se zapnout i bez pomocí nabíječky. Chlad nepůsobí dobře na žádnou baterii v telefonu.

    2) Může být vadný kontakt na displeji, ale jelikož se zmiňuješ všude o špatném displeji, nechal bych ho zkontrolovat v servisu.

    3) viz bod č.2

    4) Jaký máš iOS?

    5) Může být vada kusu nebo se podívej sem jestli zde nemáš zapnutou funkci omezit pohyb : Nastavení – Obecné – Zpřístupnění – Omezit Pohyb

    6) Jediná věc, která je na otáčení, když potáhneš zespodu po displeji, vyjede ti lišta, kde máš zámeček pro otáčení ale pokud je poškozený gyroskop, tak to nemusí fungovat, tím pádem jediná možnost JailBreak a nějakou funkci si nadefinovat.

    7) Možná porovnat s iPhonem, u kterého máš origo displej zaručeně a porovnat kvalitu, jak zobrazuje barvy, material atd. Jinak je to spíš o tom, že rozděláš telefon a vidiš, co tam je.

    Na displej se mi v servise koukli a prý to jde těžce poznat ale ze by řekl spis ze je pravý.
    iOS mám 11.2.5.
    Omezit pohyb jsem zaply měl, ale o jsou jen animace, po vypnutí samé

    iPhone 5s, hodně dotazů #9313

    Ahoj, dělám servis už skoro 20let. To, ze když položis telefon a dotyk nejde nebo jde velmi špatně, není vada digitizeru, od toho se odvíjí ostatní problémy, které zmiňujes. Jednoduše: HW: deska, zbav se toho, dokud ještě žije a půjde prodat jako “funkční”.

    iPhone 5s, hodně dotazů #9314

     X píše:
    Ahoj, dělám servis už skoro 20let. To, ze když položis telefon a dotyk nejde nebo jde velmi špatně, není vada digitizeru, od toho se odvíjí ostatní problémy, které zmiňujes. Jednoduše: HW: deska, zbav se toho, dokud ještě žije a půjde prodat jako “funkční”.

    Fakt jo? Tak to asi prodám no 😀 Nechápu jak ale deska dokáže zaznamenat jestli ho držím když mám rozbitý koprocesor M7. A když děláte servis, mohl by jste se prosím kouknout i na další otázky? Děkuji

    iPhone 5s, hodně dotazů #9315

    A taky jsem se vás chtěl zeptat, když koupím telefon z británie a bude to UK model, je to nějaký rozdíl mezi CZ modelem?
    A když telefon bude locklý na O2, ale budu používat Vodafone tak žádnej rozdíl nebude, že? Nebudu mít nic bloklý či tak

Odpověď na: iPhone 5s, hodně dotazů

celý text

.