Zavřít reklamu
  • Iphone 7 – GPS #1958

    Zdravím, po aktualizaci na ios 11.1 i 11.2 mám stále na Iphonu problém s přesností GPS. Waze navigace je opožděná a stále neukazuje přesnou polohu. Google mapy přitom ukazují (Pokud to nesimulují) polohu správně a i aplikace Here We Go ukazuje, ikdyž ne úplně přesně (jde vidět, že se to pořád snaží nějak dopočítat), správnou polohu. Chci se zeptat, zda má někdo podobný problém a řešil to reklamací zařízení? Díky moc za informace.

    Iphone 7 – GPS #9010

    Rozdíl mezi iOS10 a iOS11 jsem nezaznamenal, ale mám zato, že iPhone jako takový moc přesně GPS neměří. Měl jsem iPhone 5S / SE a teď 7 a ani jeden neměří polohu s přesností, jakou bych si představoval. Například GPS tagy fotografií se liší o několik kilometrů, když stojím a podívám se na mapu, moje pozice se několikrát změní a pak zůstane o desítku metrů jinde, než doopravdy stojím. Zpřesní se to až, když se hýbu, nebo jedu autem.

    Kdybych předtím neměl hóódě levnou Nokii Lumii 620, která ukazovala GPS s přesností pár metrů a naprosto rychle, a kde byly GPS tagy fotek přesné, nikoliv ve vedlejším městě, tak bych si snad ani nestěžoval, ale takto...

    Iphone 7 – GPS #9011

    hm, já jsem prošel od 5s přes SE k ip7 a GPS vždy naprosto spolehlivá a přesná

    Iphone 7 – GPS #9012

    Tak se schválně podívej do galerie na mapu. Já mám např. tři fotky pořízené dva metry od sebe a pár minut po sobě, rozházené třeba několik kilometrů po mapě. Některé, ne všechny, ale paradoxně to jsou i fotografie v otevřeném terénu, kde musí být dobrý výhled na satelity. Má bývalá levná Nokia dokázala odhadnout i místnost v domě, ve které jsem se nacházel, iPhone v tom stejném domě tvrdí (a ve stejné aplikaci), že jsem na ulici na protější straně silnice, což k potřebám navigace postačí, ale ten rozdíl tam vidím. Při navigaci v autě zcela bez problémů, ale pro geocaching, kde se počítají i metry?

    Iphone 7 – GPS #9013

    Tak si stahni nějakou apku,která GPS zobrazí podrobně,třeba GCtools atd.Pak uvidíš,jestli je přesná.Jinak si myslím,že na 99% je to softwarový problém.
    Kdy si dělal naposledy čistou instalaci?

    Iphone 7 – GPS #9014

    Čistou instalaci jsem nedělal nikdy, neměl jsem žádný důvod (ani žádný problém na iOS11). Měl jsem však iPSE a iP7 s čistým, předinstalovaným iOS10 a nebylo to jiné.

    Softwarový problém to nejspíše bude. Navigace používám jen třetích stran, Apple mapy nepoužívám (takže nevím, jak jsou přesné), pro turistiku jsou nevyhovující. Ale nejvíce mi vadí ty špatné GPS tagy u fotografií. Jako by si ten telefon nedal záležet na přesnějším výpočtu polohy a do fotky zapsal hned tu první naměřenou, ještě nepřesnou hodnotu. Některé fotky jsou dobré (většina) a u jiné je zapsána poloha ve vedlejší vesnici 😀

    Iphone 7 – GPS #9015

    tak jsem se díval do galerie a poloha naprosto přesná, za poslední rok namátkou a sedí to

    Iphone 7 – GPS #9016

    Ahoj, právě jsem to zkusil a na iPhone SE určím pod jakým střešním oknem jsem, takže soudím ze GPS funguje přesně cca na 1m, vyzkoušeno v apple mapách. Potom jsem zkusil Mapy.cz a přesnost cca na 5m. Podle mě závisí na aplikaci, vyzkoušej se podívat do apple map co budou ukazovat. Jinak si o fotkách myslím že by to mělo být orientační jen aby jsi věděl kde jsi zrovna byl na výletu. Teď jsem asi 1s po sobě vyfotil dvě fotky 1. Byla přesná, druhá byla asi o 5 m vedle. Ale já polohu u fotek nevyužívám tak neřeším. 😀

Odpověď na: Iphone 7 – GPS

celý text

.