Zavřít reklamu
  • iPhone X – chyba kamery ? #1935

    iPhone X - V průběhu natáčení videa ve 4K režimu / 60 snímků nelze přecházet z jedné kamery na druhou a obráceně. Jakoby byla aktivovaná volba "zamknout fotoaparát". 😯 Když zvolím režim záznamu např. 4K / 30 snímků, tak lze obě kamery používat v průběhu videozáznamu. 😯 Tzn. V případě nahrávání 4K / 60 si musím před stisknutím ikony záznamu rozmyslet, kterou kameru použít. (jakoby 1x nebo 2x optický zoom) 😯 Volal jsem na apple podporu a tam mi bylo sděleno, že to tak je a jediná alternativa je použít nějakou aplikaci třetích stran. Proto bych se chtěl zeptat, zda-li někdo o nějaké takové víte ? A zda-li jste někdo tento problém zaznamenal např. u pluska, nebo X. Děkuji. 💡

    iPhone X – chyba kamery ? #8940

    iPhone X a pluska mají na zadní straně dvě kamery. Jedna je širokoúhlý objektiv a druhá je teleobjektiv. Nemám na mysli přední truedepth kameru. A právě těchto dvou zadních kamer se onen nedostatek týká.

    iPhone X – chyba kamery ? #8941

    Zmatek v tom rozhodně nemám. Ale to není to na co jsem se dotazoval. ❓ 💡 Jak je to u Tebe ? Když dáš 4K-60fps ? Jde Ti v průběhu natáčení v tomto režimu přepnout na 2x (optický zoom) a zpět ? Jak jsem psal výše, jde mi to např. jen u 4K-30fps ❓ 🙂 Díky

    iPhone X – chyba kamery ? #8942

    Tomu nerozumím, při natáčení videa v režimu 4k 60fps si můžu zoomovat dle libosti od 1x - 3x.. Krásně mi tam vyskočí stupnice, po které můžu jezdit prstem jak se mi chce a nádherné to zoomuje..

    iPhone X – chyba kamery ? #8943

    No jo, to mi jde taky 😀 Ale ten 3x zoom je jen digitální => horší kvalita videozáznamu (matematicky přiblíženo).
    Všimni si, že např. v režimu natáčení 4K / 30 snímků Tě to v průběhu natáčení pustí až na 6x zoom (což je digitální pro teleobjektivní kameru). V režimu 4K / 60 snímků Tě to ale pustí jen na 3x zoom (což je digitální pro širokoúhlou kameru. (nepřepnul-li si před natáčením to malé kolečko značené "1x", kde přepneš na teleobjektiv). Funguje to ale docela složitě, protože telefon neustále porovnává a vyhodnocuje který záběr je lepší bez ohledu na to, je-li digitálně přiblížený, či nikoliv.

Odpověď na: iPhone X – chyba kamery ?

celý text

.