Zavřít reklamu
  • Odolnost displeje proti poškrábání #1870

    Zdravím, měl bych jen ze zvědavosti takový dotaz. Používáte všichni nějaké tvrzené sklo / fólii na iPhonu? Případně vy, co nepoužíváte, zaznamenali jste na displeji nějaké škrábance od běžného použití? Vždy jsem na iPhonu sklo měl (ihned od prvního vybalení), dnes jsem se naštval, že na mém iPhonu 7 mám zase pod 3D sklíčkem (po okrajích) špínu, tak jsem ho sundal a usoudil, že bez skla je ten telefon o mnoho hezčí a příjemněji se používá. Uvažuji, že už sklo kupovat nebudu, proto mě zajímá odolnost displeje proti škrábancům (riziko rozbití při pádu beru na vědomí).

    Odolnost displeje proti poškrábání #8818

    nikdy jsem na telefonu nic na ochranu displeje nepoužíval a nikdy žádný škrábance. pokud se pod tu fóolii nebo sklo dostane smítko, tak to má fatální následky, pěkně se to do displeje vybrousí. nemluvím o komfortu používání, jednak se změní pocit na dotyk a i barvy a kontrast, ikdyž všichni zastánci tvrdí, že ne. to jsem si nemusel kupovat designový kousek se super displejem, když ho hned obslím ze všech stran do nějakýho hnusu, na pohled i na dotyk. telefon nosím v prázné kapse, příp. ho zacvaknu do “nerozbytné” vaničky, když to situace vyžaduje.

    Odolnost displeje proti poškrábání #8819

    Ano, skutečně jsem si všiml, že bez tvrzeného skla (ne zrovna žádné levné) jsou barvy displeje mnohem výraznější. Další plus vidím to, že konečně nemám zapuštěný Home Button. Zlepšila si mi odezva Touch ID, dvojího klepnutí pro posunutí obrazovky dolů i 3D Touch gesto na okraji obrazovky. Ten telefon bez skla a jiných krytů vypadá tisíckrát lépe. Jestli je tedy samotný displej dostatečně tvrdý, tak už si sklo teda kupovat nebudu.

    Odolnost displeje proti poškrábání #8820

    Při “běžném” používání sklo nepoškodíš... Můžeš být bez obav 😎

    Odolnost displeje proti poškrábání #8821

    iPhone 6 a 6S, to byla katastrofa, škrábance, u kterých jsem ani netušil, kdy a kde byl jejich vznik, měl jsem pocit, že to poškrábu i bavlnou.. 😀 iP 7 jsem neměl, takže těžko říct, nicméně aktuálně mám X a musím říct, že se mi to zdá konečně relativně odolný, nepoužívám zatím žádný obal ani ochranné sklo a telefon stále vypadá jak nový, což jsem si jistý, že 6/6S už by bylo někde skrabnuty.. Na druhou stranu, nikdy ten škrábanec nebyl nějak hluboký.. 🙂
    Každopádně ten komfort používání bez ochranného skla.. Osobně mi to za to stojí, lepší barvy, lepší citlivost 3D touch, lépe mi po něm jezdí prst a v neposlední řadě to vypadá mnohem lépe! 🙂

Odpověď na: Odolnost displeje proti poškrábání

celý text

.