Zavřít reklamu
  • iPhone 7 a NFC #1823

    Zdravím. Mám na vás dotaz. Jsem jablíčkářka už dlouho. A do teď jsem funkci NFC nepotřebovala. Jenže jsem si pořídila novou chytrou pračku a abych ji mohla využít na 100% potřebuji komunikaci iPhonu a prachy přes NFC. Při koupi jsem se dotazovala prodejce, zda mi to bude fungovat s iPhonem. A odpověděl, že ano. Že to podporuje iOS. I v návodu u pračky je uvedeno, že podporuje iOS. Aplikaci lze stáhnout v App Store. Ale až po 2h řešení servisem LG ( protože mi to samozřejmě nejde) mi bylo řečeno že iPhone nepodporuje NFC a tudíž mi to nikdy nepujde. Na otázku proč je výrobcem uvedeno ze podporuje iOS mi už odpovězeno nebylo. Tak se ptám, zda je možné to nějak udělat ( vypátrala jsem, že by iPhone 7 čip pro NFC měl mít). Nevíte někdo jak? Nemáte někdo podobnou zkušenost? Děkuji

    iPhone 7 a NFC #8732

    Ahoj, co jsem se dočetl, tak sice NFC čip Iphony obsahují od IPhone 6, ale je blokován pouze pro Apple Pay's.
    S příchodem iOS 11 je možné využívat NFC na iPhone 7 a novějších.
    Na App Storu je už dost aplikací (NFC Reader, NFX Actions, ...), které umí NFC číst.
    Stáhni a vyzkoušej.
    Já nemám zařízení s NFC, abych to mohl zkusit.

    iPhone 7 a NFC #8733

    Z toho co ja viem NFC ma, ale Apple je striktny ktore app ho mozu vyuzivat, myslim ze momentalne len  pay. Takze pokial pracka nema wifi tak neviem ci to nejako sparujes pomocou NFC...

    iPhone 7 a NFC #8734

    osobně si myslím, že ta pračka a apka v iphonu musí fungovat i bez NFC. největší omyl totiž spočívá v tom, že NFC se nepoužívá pro přenos dat, ale pouze pro identifikaci mezi zařízeními a datový přenos se dále uskuteční přes BT nebo wifi. NFC jenom usnadní spárování a odpadá nutnost ručně vyhledat a spárovat. To NFC zajistí tím, že funguje na vzdálenost řádu centimetrů, tím je zaručeno, že se opravdu jedná o zařízení, které chcete spárovat vyskytující se ve vaší blízkosti a nejde třeba o pračku u sousedů o patro pod vámi 🙂 každopádně ten přenos iphone/pračka bude pravděpodobně přes BT, proto bych se podíval v teefonu do nastavení BT jestli je tam pračka vidět. pokud tam nebude, bude možná na pračce nějaká možnost nastavení "viditelnosti" . to je můj názor, možná se diametrálně mýlím.

    iPhone 7 a NFC #8735

    Lucko. Apple má celkově dost osekané BT funkce, které mají komunikovat s něčím jiným, než je zase Apple. Mám iPhone 8 Plus, který má také NFC, ale třeba s domácím kinem od Panasonic se to taky přes NFC nespáruje a musím to dělat ručně v nastavení Bluetooth. Ještě jde o to, že to NFC je v telefonu v režimu ČTEČKY. Jde o to, zda ta Vaše pračka také není náhodou v režimu ČTEČKY. To pak obě zařízení chtějí NFC přijímat a žádné nevysílá.
    Ideální bude, spárovat klasicky přes BT, jak tu psali kolegové. Na 100% ale musíš stáhnout nějakou LG aplikaci z APP Store, abys tu pračku mohla ovládat.
    Hezký den.

    Libor

    iPhone 7 a NFC #8736

    No bohužel to tak není. Pračka BT ani Wi-Fi nemá. Funguje pouze přes NFS. Aplikaci z AppStore mám. Mám staženou i čtečku NFC ale to k vzájemné spolupráci nestačí. Zkoušela jsem to s telefonem s androidem a funguje to krasně. Po spojení telefonu a pračky se pracka přes tuto aplikaci ovládá. Ale iphon tohle proste nedokáže.

    iPhone 7 a NFC #8737

    co je to za model pracky?

    iPhone 7 a NFC #8739

    tak v návodu se fakt píše jen o androidu a ani ve specifikacích není poznat přes co ta pračka komunikuje... ale je to vlastně potřeba? mně přijde, že je to vpodstatě funkce k ničemu

    iPhone 7 a NFC #8740

    Ahoj. Taky jsi naletěla na lákavou nabídku, že si pomocí iPhonu přidáš nový programy pro svou pračku a ono prd? Jo, taky jsem takhle vyhodil zbytečně dvojku navíc. Není to jen LG, moje Candy to má stejně. Naštěstí, nebo bohužel, Apple dělá vše pro to, aby můj příští telefon už neběžel na iOSu, takže pračku s NFC možná přecijen plně využiju.

    iPhone 7 a NFC #8741

    Taky mi to nedalo a sjel jsem návod... Opravdu se tam píše jen o Androidu, appka na iOS sice taky je, ale podle mne ji půjde využít jen na diagnostiku případné poruchy (to probíhá tak, že se zavolá na servis, na pračce zapne diagnostika závady, přiloží se k ní telefon a ten pošle data/zvuky z pračky do servisu - aneb proč se drbat levou rukou na pravém uchu :o) ). To programování přes NFC je možná teoreticky „bezpečnější“ než přes BT/WiFi, ale u moderního spotřebiče bych aspoň jednu z těchto technologií uvítal. Přikládání telefonu k pračce mi přijde trochu úsměvné.

Odpověď na: iPhone 7 a NFC

celý text

.