Zavřít reklamu
  • iPhone X z USA #1593

    Zdravíčko, v pátek odlétám na měsíc a půl do USA, a měl bych zálusk na zakoupení nového iPhonu X za krásných 999$ v NY přímo v Apple Storu. Bohužel absolutně netuším, jak je to následně s českými pásmy signálu LTE a volání. Volal jsem na Apple podporu a přepojili mě až na paní v nejvyšší technické podpoře a ta mi řekla, že pokud zakoupím iPhone v USA tak nebude žádný problém s českým operátorem a že údajně nikdy nebyl takový problém. Ale já jsem slyšel, že se musí nějak odblokovávat pásmo nebo co...? Že to stojí dost peněz atd. Tak mě paní přesměrovala na specifikace a v sekci Cellular and Wireless vidím 2 modely, ale mají stejné FDD-LTE a TD-LTE frekvence. Takže neví prosím někdo, jestli to bude problém, nebo prostě zakoupím to co budou mít v kamenné prodejně v NY a spustím zde v ČR s Vodafone SIMkou a poběžím klasicky bez problémů? Díky!

    iPhone X z USA #8153

    Bylo by možné zakoupit jeden navíc? Ohledně zálohy bychom se domluvili

    iPhone X z USA #8154

    Hehe myslím si že těch zájemců by se našlo tolik že by ani cestovní taška nestačila 😀 Ale není to jen tak jednoduché , bohužel dokonce si myslím že i sám honza bude muset nechat v americe krabičku a domu si odveze jen iPhone X a nabíječku se sluchátkama . Jinak odpověď na příspěvek : Myslím si že by s tím neměl být absolutně žádný problém všechno by mělo fungovat bez problému . Nic méně asi rada pro spousta lidí kterejm by nevadila roční záruka nebo to že si dovezou jen telefon domu tak v dnešní době se zpáteční letenky dají sehnat až neskutečně levně tak by stálo za zvážení si zaleťet . Buď dáš 30k tady a budeš mít iPhone X s 2 roky záruky nebo Dáš 22k v americe ale pořídíš si k tomu fajn zážitek v úžasné zemi a podíváš se do pravého Apple storu

    iPhone X z USA #8155

    Buď musíš koupit iPhone s označením Factory unlocked (SIM FREE)...většinou je k dispozici do měsíce po zahájení prodeje pro operátory. A druhá varianta je koupit telefon určený pro operátora AT&T ...ten je “údajně” neblokuje. Každopádně 999$ je cena bez místní daně (každý stát ji má jinou), ale je to do 10%. A nevím jestli 999$ není základní cena s úvazkem u operátora. Když se podíváš na stránky apple.com tak u iPhone 8 je varianta SIM-FREE, ale u iPhone X zatím ne. A jinak co se týče vyhazování krabičky tak můžeš být v klidu a normálně jí dát do kufru....není to žádné drama.

    iPhone X z USA #8156

    Dej pak vědět, jak to probíhalo!

    iPhone X z USA #8157

    Minulý rok jsem v NY kupoval SE a vše funguje jak má.Cena byla 499+43 tax. 😀 😀 Takže za mě bez problémů.

    iPhone X z USA #8158

    Ahoj, už jsem si jeden iPhone v USA kupoval přímo na 5th ave je tam taxa(daň) 8 procent, asi nejvyšší v USA, takže přičíst aby ses pak nedivil, že budou chtít o trošku víc, jinak tam musí být napsáno SIM FREE, což zatím na Apple storu v USA bohužel není, nikdy jsem s tím žádný problém neměl, ale vezl jsem pouze telefon, sluchátka a nabíjecí kabel krabičku jsem si netroufl a nechal radši tam. Také se do USA pro něj chystám :-)))

    iPhone X z USA #8159

    Díky za odpovědi ! 🙂 Bohužel moc se omlouvám, ale mám depky takhle s jedním, natož abych koupil 2 které zde nebudou fungovat 😀 Tak snad to už v půlce listopadu bude SIM-free, když ne, tak nic nenadělám.
    A s zárukou 1 roku počítám, ale nějak se mi nechce za druhý rok záruky dávat 8 tisíc navíc upřímně. Spíše si zakoupím zde v ČR pojistění a bude. Už jen aby fungoval na pásmech zde. Ale kontaktoval jsem jak Apple tak Vodafone a porovnal jsem bandy a takto mi to vyšlo:

    Vodafone: 2G:GSM 900/1800MHz
    iPhone X: GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

    Vodafone: 3G:2100MHz
    iPhone X: UMTS/HSPA+/DC‑HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)

    Vodafone: 4G:800/900/1800/2100MHz
    iPhone X: FDD‑LTE (pásma 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8,) - 1st band is 2100MHz

    Both models of an iPhone X (A1865, A1901) have same values for FDD-LTE, UMTS and GSM. So does it mean that I’m clear to buy whatever model directly in USA (I’ll be there 14th October) and it’ll work on every stage in the Czech Republic?

    Toť jsem psal paní v Applu a potvrdila mou doměnku. Tak děkuji přátelé, dám vědět pak 🙂

    iPhone X z USA #8160

    A jen takový zvědavý dotaz, proč to vlastně dělají tu uzamčenou verzi? Není to náhodou další náklad pro Apple, takový "zbytečný" krok.

    iPhone X z USA #8161

    Zdravím, uzamčené iPhony se prodávají kvůli tomu, že je operátoři dotují, ale chtějí aby telefon šel použít jenom s nimi.

    iPhone X z USA #8162

    Takže kluci, když mam známeho co jezdi do USA a sam si sobě kupuje IPhony odtamtud, a přivezl mi ho odtamtud do ČR, vyplatí se to a nebude tedy problem pokud bude verze FreeSim ??

    iPhone X z USA #8163

    Ahoj. Normalne bez do Apple storu a kup jakykoli iPhone bez specifikace operatora. Prodaji ti “odemceny” pristroj ktery funguje na kazde GSM siti. Tedy i u Vas v CR.

    Vubec se nezdrzuj s iPhonem ktery je dedikovan jednomu s nasich provideru. Pokud z nejakeho duvodu musis, tak kupuj jedine od Verizon, kteri jako jedini nezamykaji telefony od toku 2015.
    At&t mam ja a tudiz vim naprosto presne ze veskere pristrije od At&t jsou uzamcene a musis zaplatit zhruba $80 za unlock.
    To pouze v pripade ze telefon mas na splatky. Pokud ho koupis hotove za plnou cenu, odemknou ti ho na pozadani oni a zdarma.

    Takze sumasumarum. Bez obav bez do Applu a kup si iPhone X cisty bez jakehokoli providera. Telefon bude odemceny a fungujici po celem svete (gsm).

    Good luck.

    iPhone X z USA #8164

    Vlastnim iPhone 6s mam ho od Verizone (us operator) a v Cesku na dovolene bez problemu fungoval se sim od kaktusu vcetne LTE. Takze v tomhle nevidim problem.

    iPhone X z USA #8165

    ahoj, tak jak to dopadlo? Jde tedy koupit Iphone X s freeSim a funguje u nás LTE?

    iPhone X z USA #8166

    Jde koupit X free sim až ho budou prodávat...mě došel před týdnem Ip7 free sim od příbuzného a vše funguje jak má,nechápu problémy jiných s ios11,baterie vydrží při plném zatížení od rána do večera a celý systém je ok,moje bývalá 5s už ale ios11 nezvládala

Odpověď na: iPhone X z USA

celý text

.