Zavřít reklamu
  • iPhone SE – přehřívání #1588

    Dobrý den, chci se zeptat, zdá má někdo stejnou zkušenost. Na začátku prázdnin se mi začal přehřívat mobil a baterie šla dolů. Mobil jsem dal do továrního nastavení a trochu to pomohlo (mobil se nevybíjel při nepoužívání). Jenže když jsem mobil reklamoval (VSP data), poprvé vůbec nic nenašli a po dlouhých psaních emailů jsem zaslal zařízení znovu a udělali test na baterii ve stavu, že na zařízení nic nedělali a samozřejmě mobil byl v pořádku. Což jsem už věděl, že je v pořádku. Zahřívání si myslí že má důvod, že používám aplikace třetích stran. Jenže mobil mám teď jako nový (tzn. není obnoven ze zálohy) a mám aplikace typu Messenger, Facebook, Youtube, které nejsou tolik náročné a dřiv jsem takový problém neměl. Stačí posílat fotky v aplikaci Whatsapp a už se zahřívá a baterie jde dolů. Předem děkuji za odpověď, Albrecht.

    iPhone SE – přehřívání #8140

    Že se přehřívá znamená, že se sám vypne? Nebo jen odmítne fotit nebo jenom hřeje v ruce...? Má někde teploměr a umí sám říct že je přehřátý.
    Messenger a Facebook se mi na iPhonu 5 otevírají snad 5-10 sekund, ale přišlo to asi před rokem s nějakou aktualizací fb, nikoliv novým iOS. Rekordmanem je Skype který je teď nejpomalejší ze všech, 15 sekund se zapíná a i když je v klidu, tak při scrollování konverzací má asi 20 fps. Ale asi před dvěma měsíci fungoval 3x rychleji ve starém designu. Zprávy, mail, kalendář nebo safari se otevírají tak za 2-3 sekundy...
    Chcu tím říct, že zmíněné aplikace náročné dneska jsou, a nebo jsou nějak špatně optimalizované. Procesor A9 v iPhonu SE je 2 roky starý takže zahřívání i spotřebu bych čekal, je totiž zatížený, v následujících letech uvidíme zpomalení a roku 2020 jsme na 15 sekundách u neapplovských aplikací 🙂
    Jak vypadá Nastavení --> Baterie --> Využití ?

    iPhone SE – přehřívání #8141

    Johnny píše:
    Že se přehřívá znamená, že se sám vypne? Nebo jen odmítne fotit nebo jenom hřeje v ruce...? Má někde teploměr a umí sám říct že je přehřátý.
    Messenger a Facebook se mi na iPhonu 5 otevírají snad 5-10 sekund, ale přišlo to asi před rokem s nějakou aktualizací fb, nikoliv novým iOS. Rekordmanem je Skype který je teď nejpomalejší ze všech, 15 sekund se zapíná a i když je v klidu, tak při scrollování konverzací má asi 20 fps. Ale asi před dvěma měsíci fungoval 3x rychleji ve starém designu. Zprávy, mail, kalendář nebo safari se otevírají tak za 2-3 sekundy...
    Chcu tím říct, že zmíněné aplikace náročné dneska jsou, a nebo jsou nějak špatně optimalizované. Procesor A9 v iPhonu SE je 2 roky starý takže zahřívání i spotřebu bych čekal, je totiž zatížený, v následujících letech uvidíme zpomalení a roku 2020 jsme na 15 sekundách u neapplovských aplikací 🙂
    Jak vypadá Nastavení --> Baterie --> Využití ?

    Právě že je strašně horký a mobil nehlásí přehřátí (známý má také iphone a jemu hláška o přehřátí skákala pořád a byl podobně horký). Aplikace jako fungují v pořádku, jen velký pokles baterie a zahřívání mobilu ze zadní části. Když už je hodně zahřátý, seká se trošku a nebo v pátek, když jsem chtěl poslat 30 fotek najednou, aplikace messenger spadla a musel posílat fotky po 10. Tím nechci naznačit, že chyba je u iphone, může to být jen blbá aktualizace. Moje sestra má také iphone se a zatím problém jako já nemá.
    Jinak Využití je optimální a ukazuje asi správné hodiny využití, ale procenta nesedí.
    Jinak myslíte, že nějakou změnu by mohl přinést nový ios?

    iPhone SE – přehřívání #8142

    Nepoužíval si neoriginální příslušenství? Adaptér nebo kabel? Nebo nějakou "pochybnou" powerbanku?

    Já si takhle před 2 rokama doničil svoje 5s a měl jsem uplne stejný problem jako ty. V servisu mi vyměnili baterku a problem pretrvaval.
    Jestli si to pamatuju dobře, iP nejvic horkej v zadní části okolo simkarty.

    Muze se jednat o znicenej chip U2 IC, což s největší pravděpodobnosti bude podle mě ono. 🙄

    iPhone SE – přehřívání #8143

    JimmyLouder píše:
    Nepoužíval si neoriginální příslušenství? Adaptér nebo kabel? Nebo nějakou "pochybnou" powerbanku?

    Já si takhle před 2 rokama doničil svoje 5s a měl jsem uplne stejný problem jako ty. V servisu mi vyměnili baterku a problem pretrvaval.
    Jestli si to pamatuju dobře, iP nejvic horkej v zadní části okolo simkarty.

    Muze se jednat o znicenej chip U2 IC, což s největší pravděpodobnosti bude podle mě ono. 🙄

    Používám originální nabíječku (kabel i adaptér).
    Jinak kdybych servisu doporučil podívat se na chip, splní to? Spadá výměna kdyžtak chipu do obyčejné dvouleté záruky?

    iPhone SE – přehřívání #42790

    také mám problém s přehříváním..jenže mě se nahřeje jen na zádech, stmaví jas a to je vše

Odpověď na: iPhone SE – přehřívání

celý text

.