Hacknutý iPhone 7. 4.

aplikace a hry, návody a triky, příslušenství
tuanthatsmyname

Re: Hacknutý iPhone 7. 4.

Příspěvekod tuanthatsmyname » čtv 20. dub 2017 8:02:16

Nezavinila jsem si zablokování sama? LOL. LOL. LOL.
romci

Příspěvekod romci » čtv 20. dub 2017 9:37:13

Dobrý den,
moje manželka měla včera s Iphone SE stejný problém. Ráno se probudila a display psal Ztraceny mobil - write email on : appsupp04@gmail.com.
Byli jsem v Alza, ale odkázali nás na Apple podporu.
S podporou jsem to řešili dvě hodiny a nakonec jsem pomocí i-tunes museli provést recover telefonu. Takže všechna nezazálohovaná data jsou pryč.
Podpora říkala, že jsme to ráno již třetí případ. Pravděpodobně někdo ukradl hesla gmailu, protože dotčení lidé měli v apple ID gmail adresu.
Následně se dostali do i-cloudu a tam dali ztracený mobil. Kdybychom prej napsali na ten email, což bylo jasné, že je to podvod vzhledem k tomu že je to gmail adresa tak by nám odpověděli kolik požadují peněz za odblokování.
Po telefonu jsme se museli pomocí itunes stáhnout obnovovací soubory cca 2,2 GB a do 15 minut udělat obnovu, jinak se iphone resetuje a dostane se zase do stavu zamknutého. Obnovu ale se stažením do 15 minut nestihnete. Takže po restartu máte sice mobil zamčený ale na pozadí vidíte jak i-tunes dále statují obnovavací soubory. Musíte počkat až to i-tunes stáhne a pak znovu provést pokus o tovární nastavení. Při zapnutém mobilu zmáčknout jak horní tlačítko tak button na telefonu a držet. Držet stále i při restartování telefonu dokud se neobjeví na telefonu připojte od i-tunes. Pak se provede tovární nastavení. Nám to trvalo celkem několik hodiny než jsem vše provedli. Jinak ještě než začnete provádět cokoliv s obnovou telefonu změňte si všude hesla jak na gmailu tak apple ID. Apple ID nemusí být přímo email.
Tak všem držím palce :-)
Roman
romci

Příspěvekod romci » čtv 20. dub 2017 10:34:47

Dobrý den,
moje manželka měla včera s Iphone SE stejný problém. Ráno se probudila a display psal Ztraceny mobil - write email on : appsupp04@gmail.com.
Byli jsem v Alza, ale odkázali nás na Apple podporu.
S podporou jsem to řešili dvě hodiny a nakonec jsem pomocí i-tunes museli provést recover telefonu. Takže všechna nezazálohovaná data jsou pryč.
Podpora říkala, že jsme to ráno již třetí případ. Pravděpodobně někdo ukradl hesla gmailu, protože dotčení lidé měli v apple ID gmail adresu.
Následně se dostali do i-cloudu a tam dali ztracený mobil. Kdybychom prej napsali na ten email, což bylo jasné, že je to podvod vzhledem k tomu že je to gmail adresa tak by nám odpověděli kolik požadují peněz za odblokování.
Po telefonu jsme se museli pomocí itunes stáhnout obnovovací soubory cca 2,2 GB a do 15 minut udělat obnovu, jinak se iphone resetuje a dostane se zase do stavu zamknutého. Obnovu ale se stažením do 15 minut nestihnete. Takže po restartu máte sice mobil zamčený ale na pozadí vidíte jak i-tunes dále statují obnovavací soubory. Musíte počkat až to i-tunes stáhne a pak znovu provést pokus o tovární nastavení. Při zapnutém mobilu zmáčknout jak horní tlačítko tak button na telefonu a držet. Držet stále i při restartování telefonu dokud se neobjeví na telefonu připojte od i-tunes. Pak se provede tovární nastavení. Nám to trvalo celkem několik hodiny než jsem vše provedli. Jinak ještě než začnete provádět cokoliv s obnovou telefonu změňte si všude hesla jak na gmailu tak apple ID. Apple ID nemusí být přímo email.
Tak všem držím palce :-)
Roman
hosdan

Příspěvekod hosdan » čtv 20. dub 2017 11:25:35

Zdravím,

asi se opravdu jednalo o nějaký útok, jelikož se mi z pondělí (17. 4.) na úterý (18. 4.) snažil někdo nabourat do icloudového účtu, který ale zablokoval a musel jsem ho sám odblokovat a změnit heslo - nejspíš jsem měl štěstí díky silnému heslu a dvoufázovému ověření. Třeba se najde někdo další, komu se snažili dostat do icloudu.

(nejspíš tahle informace nikomu nepomůže, spíš by mě zajímalo kolika lidí se to dotklo. Když se ráno probudíte a mžouráte na telefon co se to vlastně děje, docela vás to probudí :D :D )

Mějte se, Dan
petrŠ

Příspěvekod petrŠ » čtv 20. dub 2017 12:39:37

Apple ID nemusí být e-mail? A od kdy? Nic jiného tam napsat nejde a neumožňuje to. Petr.
vormen

Příspěvekod vormen » čtv 20. dub 2017 14:23:21

a jak souvisí krádež hesla gmailu se zablokováním icloudu? já mám třeba jako apple ID adresu z gmailu, ale heslo mám samozřejmě jiné. to jakože ti postižení nastavili stejné heslo pro apple ID jako pro gmail? jestli jo, tak jsou opravdu postižení.
retynka

Příspěvekod retynka » čtv 27. dub 2017 7:14:31

Můžu vás ujistit, že dvoufázové ověrování mám a v době problému jsem měla aktivní a heslo používám na doporučení svého přítele ajťáka, takže myslím, že nijak zvlášť slabé není. Proto se taky na technické podpoře dost divili a tvrdili mi, že to není možný a i v iStylu to prý nikdo nikdy neviděl. Podle mě je to jednoznačně problém zabezpečení Applu, ne můj a proto to zklamání. Já vím, že tohle jsou stránky pro fanoušky a strategii firmy celou věc popírat dokážu pochopit, ale jako zákazník jsem prostě zklamaná.
Naposledy upravil(a) retynka dne čtv 27. dub 2017 7:24:45, celkem upraveno 1 x.
retynka

Příspěvekod retynka » čtv 27. dub 2017 7:23:48

Jinak mě "těší", že nejsem sama a nemusím si tak připadat jako paranoik, problém evidentně existuje nejen v mojí hlavě :-) Já účet na gmail nemám, takže těžko říct kdo a proč nebo jestli se jedná o jeden nebo víc různých útoků. Mě se doma tovární nastavení obnovit nepodařilo, protože po stisku obou tlačítek se telefon chvíli snažil připojovat a výsledek vždy stejný, itunes ohlásily, že telefon nemůžou najít a připojit, protože je zamčenej a nazdar, čili nešlo o mojí neschopnost. Ano, 360,- Kč není moc, ale v dané situaci tedy ani málo řekla bych...
vormen

Příspěvekod vormen » čtv 27. dub 2017 9:08:12

pokud jsi v době "napadení" měla dvoufaktorové zabezpečení a heslo min. 8 míst s kombinaci malých velkých písmen, číslic a znaků, tak je to fakt mazec! já jsem přešel na iphone z androidu právě kvůli bezpečnosti.
retynka

Příspěvekod retynka » čtv 27. dub 2017 10:01:00

vormen píše:
čtv 27. dub 2017 9:08:12
pokud jsi v době "napadení" měla dvoufaktorové zabezpečení a heslo min. 8 míst s kombinaci malých velkých písmen, číslic a znaků, tak je to fakt mazec! já jsem přešel na iphone z androidu právě kvůli bezpečnosti.
Měla jsem dvoufaktorové zabezpečení a heslo osmimístné, kombinace malá, velká písmena a číslo, nic co by dávalo smysl nebo nějak souviselo s čímkoli reálným... Jsem ráda, že je tu někdo, kdo se nediví mému rozhořčení 😉

Zpět na „iPhone“