Zavřít reklamu
  • CZ vs. EU distribuce #189

    Zdravím. Vybírám kde koupit IP 6S a narazil jsem na pár obchodů, (známých) kde je cena přijatelnější než u ostatních. Dočetl jsem se ale že se jedná o EU distribuci o tzv. šedý dovoz. Tak se chci zeptat zkušených, jelikož tohle bude můj první IP, zda se tato koupě vyplatí a není třeba v budoucnu problém s reklamací či něčím podobným. Předem díky

    CZ vs. EU distribuce #4289

    Záruku máš jako spotřebitel dva roky ať je distribuce odkud chce, pokud si odečteš dph tak pak jeden rok.

    CZ vs. EU distribuce #4290

    Ja se prace docetl ze pokud kupujes mobil z eu distribuce, zaruku musim uplatnovat u prodejce,kde jsi mobil zakoupil a ne u autorizovaneho pro cesky trh.
    Samozrejme u applu jde prvni rok reklamovat kdekoliv, ale pak ten druhy?

    CZ vs. EU distribuce #4291

    Rozdíl je zásadní pro výrobky, které nejsou určeny pro náš trh (šedý dovoz). V prvním roce a pro výrobky určené pro náš trh i ve druhém roce lze využít k reklamaci prodejce, nebo přímo autorizovaný servis. Pokud prodejce není hloupý a výrobek předá do autorizovaného servisu, v případě telefonů a tabletů (hodinek nevím) se mění kus za kus. Poškozený zůstává Apple, nový kus dostává zákazník. První rok lze reklamovat u nás i výrobky koupené v zahraničí. V druhém roce je to jinak. Výrobky koupené v zahraničí nelze u nás reklamovat, reklamace výrobků z šedého dovozu řeší prodejce. A v tom je problém, protože musí opravu zaplatit. Já si nevědomky koupil u Mironetu telefon určený pro prodej v UK. Dozvěděl jsem se to až doma, když jsem telefon rozbalil. A netušil jsem, že reklamace je v tom případě problém. V autorizovaném servisu mě poslali k prodejci. A prodejce, byť silná a zdánlivě renomovaná společnost, telefon opravoval 3 týdny (autorizovaný servis do druhého, nebo třetího dne) a evidentně použili neoriginální díly. A pro stejnou závadu (nefunkční display) opakovaně.

Odpověď na: CZ vs. EU distribuce

celý text

.